Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Már azokat az időket éljük,...

Már azokat az időket éljük, amikor jobb, ha az ember magára hagyatkozik, mert a többiekre nem számíthat? (Mi a véleményetek? )

Figyelt kérdés

(Kivéve a család, de ugye a család nem mindig tud segíteni.))



Pl.:

- azért is jár be mindig az egyetem nem kötelező órájára,mert nincs senki,aki odaaadná a leírt anyagot

- ha elutazna otthonról (és tegyük fel,senki nem maradna otthon), nem szólna a szomszédoknak,hogy figyeljenek a lakásra, mert ki ő,hogy idegenek figyeljenek a lakásra?

(Ha esetleg egy olyan betörő lenne,aki x csengetés után elkezd dolgozni a zárral.)

- munkahelyen inkább kussolna, mintsem szólna, hogy jobb lenne műszakot cserélni. Inkább szív a műszak miatt,mert a műszak miatt nem tud elintézni valamit, amit kellene vagy ajánlott. Akivel meg cserélhetne, az vígan elvan a műszakjában.


2014. dec. 8. 23:46
 1/8 Firedoom ***** válasza:
Lehet, hogy en vagyok a hulye, de evek ota megbizok a barataimban es ugy vettem eszre, hogy ok is bennem. Vannak akadajok amiken egyedul nem tudsz atmenni es a csalad sem orok es nem is mindenkinek jelenti az othont.
2014. dec. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem hiszem, hogy nem számíthatunk a barátainkra, és ők nem számíthatnak ránk. Érdekes, én mindig tudok segíteni ha megkérnek, és nekem is mindig segítenek. Ha neked nincs senki akire támaszkodhatsz, nos nem az idő vagy a rendszer a hibás ebben
2014. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én számítok a barátaimra és vica versa.
2014. dec. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mind a három általad említett példára tudok ellenpéldát:

1. Épp tegnap gépeltem be az egyik egyetemi óra jegyzetét az ismerősömnek, mert nem volt meg neki

2. Vidéki vagyok azonban évek óta Budapesten élek. A szomszéd vigyáz a régi házunkra (illetve anya és apa háza :)), nyírja a füvet, még a postát is behozza. Persze kap érte pénzt, de ennyi mindent ingyen szerintem nem lehet elvárni.

3. Tesóm műszakot cserélt egy munkatársával, aki szintén egyetemista, s így be tud járni órákra. Ez is kb 2 hete volt.

2014. dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Barátok.

Na igen. Bennük még igen, de ha nincs barát,akkor annyi az idő úgymond.



Köszi a válaszokat.:)

2014. dec. 9. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a 21-dik századot kell hibáztatni mert nincs barátod, és nem tudsz segítséget kérni. Ennek semmi köze annak, hogy éppen milyen időben élünk.

Tény, hogy a mai világban nagyon meg kell becsülni azokat akik barátra lelnek. Hiszen a legtöbb ember eléggé felszínes, és sokan önérdekűek. De ennek ellenére ha nagyon akarjuk tudunk barátokat szerezni. A gond az, hogy sokan nem képesek ezért lépéseket tenni. Jobb otthon a 4 fal között, monitor előtt ülve álmodozni a barátságról, szerelemről, jó alakról, sikerekről, de a valóságot nem akarják átélni. A mai fiatalság már lassan nem tudja milyen úgy beszélgetni másokkal, hogy szemtől-szemben állnak.

2014. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért nekem is van barátom.:)


(nem párkapcsolatra gondolok:D)

2014. dec. 9. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Én igazából nem értem, hogy miért kérdezed. Ilyet olyan ember, aki egészséges szociális életet él, nincs magára hagyatva, nem kérdez, hiszen tudja, hogy ezek nem általánosíthatók így ahogy te leírtad. Voltak, vannak, lesznek elhagyatott emberek, ki önhibájából, ki azon kívül. Nekem úgy jön le az egész, mintha önigazolásként próbálnád megtudakolni, hogy ugye a világgal van gond és erről, ez ellen te nem tehetsz semmit...
2014. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!