Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én ragaszkodom Magyarorsz...

Csak én ragaszkodom Magyarországhoz enyire?

Figyelt kérdés

15/F vagyok.

Sokszor hallom a kortársaimtől meg az idősebbektől is, hogy ő elfog menni ebből az országból, mert ez mocsok, koszfészek, trutyi hely.

Én tisztában vagyok vele, hogy gazdaságilag nem a legjobb ország vagyunk, meg apámról meg anyámról tudom, hogy rengeteget dolgoznak, és mégse keresnek sokat. Jó nem azért mondom, mert elégedetlen vagyok csak azért sajnálom őket. És tisztába vagyok vele, hogy megvan rá az esély, hogy rám is ez vár, de ennek ellenére is ebben az országban szeretnék élni. Azon keseredek el néha ha tízből nyolc ember elakar menni innét, akkor 20 év múlva kik fognak itt élni??

És lesznek hasonló gondolkodású lányok itt mint én?

Nem sajnálom azoktól akik jobb élete szeretnének csak akkoris kicsit elkeserítő.

Akár, hogy is gondolkozom rajra, nehezen bírom azt elképzelni, hogy más országban éljek.



2015. febr. 7. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia, a te korodban, ami tíz éve volt, én is így gondolkodtam. Aztán amikor szembe kerültem a munkakeresés problémájával, a sikertelen interjúkkal, hogy vagy túl sokat tudtam, vagy túl keveset, elkezdtem gondolkodni, hogy talán szerencsét kéne próbálni külföldön.


Már egy ideje Hollandiában vagyok. Mondhatni, hogy alja munkát végzek (dadus vagyok, illetve inkább házvezetőnő) de így is az otthoni minimálbér két és félszeresét kapom, pedig itt is minimálbérben vagyok.


Szóval igen...szeretem Magyarországot, de éhen halni nem szeretnék :( Így legalább tudok rendszeresen pénzt küldeni anyunak, és én is jól élek. Ha valamire szükségem van, nem kell kétszer is meggondoljam, hogy biztos megvegyem e, ha valahova el szeretnék menni, megtehetem.


Pusztán ennyi a különbség.

2015. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

"15/F vagyok. "


" hasonló gondolkodású lányok itt mint én"


Vicces :)



Az emberek csak azzal dicsekednek, hogy elmennek, kb 10% meg is teszi, 90% meg csak mondja. Az elmenő 10%ból kb 1%nak jön be az élet máshol, maradék 9% meg hazakullog és kussol.

2015. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Ha megnézzük a statisztikát az elvándorlók száma egyre nő, mégpedig rohamosan, szinte aki tud, akinek van lehetősége, az menekül el innen. És az értelmesebb réteg vándorol el ha megnézitek, a hülye emberek meg maradnak itt. Mert véleményem szerint, aki ép eszű, normális, és van rálátása a dolgokra, az vagy elvándorol innen, vagy vállalkozó lesz, máshogy nem igazán lehet itt megélni. Ha vállalkozó vagy, ahogy látom, akkor talán egy kicsivel többet kereshetsz az átlagnál, de akkor meg egész nap dolgozhatsz, és nem lesz magánéleted, így semmi értelme sincs a pénznek.


Még csak 15 éves vagy, tehát mire kb. lesz egy normális végzettséged olyan 17-18 leszel, már ha szakmát tanulsz, ha meg főiskolára/egyetemre mész ez jóval több idő. Úgyhogy nem tudhatod, hogy hogy alakul az ország jövője, lehet hogy más párt lesz, és elindul egy pozitív változás, de erre nem látok sok esélyt.


Szerintem meg tízből kilenc menne el innen, mert elég rossz helynek számít ez az ország (bár csak gazdaságilag rossz, a NY-európai országokat jelenleg is teszik tönkre a bevándorlók, és majd azok sem lesznek olyan álom helyek).

Kevés ilyen gondolkodású ember van, hiszen ilyen a magyar mentalitás, hogy az ország szar, menekülni kell innen... Legtöbb magyar ember, legalábbis a fiatalabb korosztály lenézi a hazáját...

2015. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
61%

"Az emberek csak azzal dicsekednek, hogy elmennek, kb 10% meg is teszi, 90% meg csak mondja. Az elmenő 10%ból kb 1%nak jön be az élet máshol, maradék 9% meg hazakullog és kussol."


Igen, ezt én is megerősítem. Szinte az összes ismerősöm elakart menni külföldre, és csak 2 személyről tudok, hogy sikerült neki. Nos, az egyik személlyel volt szerencsém találkozni az USA-ban, Florida államban, és a legalja munkát végezte, de azt mondta hogy ez egy király hely, és elég szar körülmények között élt. A háza jól nézett ki kívülről, de belül meg el volt rohadva minden kb.

2015. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Namost a te szüleid keményen dolgoznak, amiért pénzt kapnak. A probléma az hogy nagyon sokat ezt nem tehetik meg Magyarországon.


Két típusú ember hagyja el az országot.

1. Aki nem kap munkát. Jellemzően a munkások, szakmunkások, alacsonyan képzett munkaerő.

2. Aki ugyanazt a munkát 200 kilométerrel odébb 5-ször annyiért tudja végezni. Ezek jellemzően a magasan képzett értelmiségi munkások.


Aki a kettő között van, az el tud tengődni Magyarországon. Mint ti is. Dolgoztok, kerestek pénzt, aztán végül is van VV7, meg kenyér, szalonna. És úgy elvannak.

2015. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írtok. Nekem az egyetemről nagyon sok ismerősöm van aki kiment nagy multikhoz dolgozni. Nem kullogott haza egyikük sem még.


Viszont van egy nagyon vicces sztorim. Egyik évfolyamtársam találkozott Bécsben egy másik sráccal. Egyidősek, ugyanannak a multinak dolgoznak ugyanabban a poziban. És kinevették, amikor meghallották Magyarországon mennyit keres. :)

2015. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Egyátalán, hogy alakult ez ki, hogy itt ilyen nehéz megélni??

Nem értem én ezt az egész világot....

2015. febr. 7. 15:40
 8/14 goaus ***** válasza:
Én korábban éltem angliában, most már Ausztráliában. Ha egyszer eljutsz ide, vagy hasonló helyre, megérted, olyan szintű különbség van az élet minden terén, hogy azt leírni nem lehet. Innen nézve nekem az nehéz megértenem hogy tudnak otthon élni emberek. Sajna így alakult az élet Mo-on.
2015. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Kifejthetnéd a tapasztalataidat utolsó, engem érdekelne. Köszi!
2015. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért mondják ezt,mert most ez "divat".De ennyi idősen még ló....juk sincs az életről, csak okoskodnak.
2015. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!