Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországhoz képest, a...

Magyarországhoz képest, a Finn fiatalok viselkedése jobb?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy pl, itthon 15 évesen összefekszik sok fiatal egymással, sok az érdek barátság ami mögöttes szándékú, és még rengeteg apróbb dolgot feltudnék sorolni, de ezt úgyis tudja mindenki

21/f


2013. szept. 12. 21:46
 1/5 sativus ***** válasza:
Biztos ott sokkal jobb az élet de én soha nem tudnám felfogni hátránynak ,hogy ide születtem :DD
2013. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak országra vetitve van igy,hanem világra kedves kérdező....
2013. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Én nemzetközi kamionos vagyok. Jártam már az unióba minden felé. Őszinte leszek. Ez javarészt itt van így. A legtöbb országba ez nem jellemző.
2013. szept. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Én Finnországban éltem.


Azt tapasztaltam, hogy ott sokkal felszabadultabbak a fiatalok. Sokkal többet engednek nekik, de szerintem ez abból is fakad, hogy sokkal előbb kezdenek önálló életet. Ott egy 18 éves ritkán lakik otthon. A kollégiumok is inkább albérletre hasonlítanak.


AMi nekem szembetűnő és pozitív különbség volt, hogy nagyon vigyáznak az országukra. Pl. nem szemetelnek meg ilyenek.


Ott is simán összefekszik a 15 éves a másik 15 évessel, van érdekbarátság a gimiben.


Én imádom azt az országot, nagyon szeretem ha van lehetőségem kimenni. Utoljára júliusban voltunk a férjemmel, remélem egy év múlva már hárman mehetünk, hogy gyermekünknek is megmutathassuk az én csodaországomat.

2013. szept. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanulságos válaszok az előzőek.

Annyit még hozzátennék, hogy az előző fiatal generáció zöme a nyugati országokban, minthogy a gazdaság is fejlettebb (volt), így fejben ők is és a gyerekek is egy kicsit fejlettebb nevelést kaptak még falun is. Németo.ban ismerek több 21-25 évest, akik faluról származnak, s összeköltöztek egy nagyobb városba és amikor megszólalnak olyanok, mint akik 30-os felül vannak: értelmesek, tanult fiatalok, befogadóak és jó és bió főzéstudománnyal, kiskert gondozással lettek otthonról elengedve.

Mindegyiknek van párja, akivel együtt lakik az albérletben és tudtommal egyik sem lépett még félre, tehát egyszóval szépen élnek. Mellesleg mindegyik felsőfokú diplomával rendelkezik és rendesen bejár dolgozni.

2013. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!