Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kinek kell előbb kezet nyújtania?

Kinek kell előbb kezet nyújtania?

Figyelt kérdés
Bemutatkozásnál, vagy kézrázásnál kinek kell előbb kezet nyújtania? mert azt is hallottam, hogy a nőnek, és azt, is, hogy az idősebbnek. de ha egy pár évvel idősebb férfival találkozok, akkor mi van? :D

2015. febr. 14. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg a nőnek, akár idősebb, akár nem. Ha két férfi van, akkor pedig az idősebb férfinak. Viszont a gyakorlatban szerintem ezen senki nem pörög, úgy alakult, hogy nekem egy éven belül nagyon sok embernek kell bemutatkoznom, és ilyenkor mindig odamegyek, és mondom, hogy ,,Hadd mutatkozzam be, xy vagyok..." és ilyenkor én is és a másik fél is automatikusan nyújtjuk egyszerre a kezünket, sosem volt ebből probléma vagy megbotránkozás.

Ami kényesebb kérdés, az a tegeződés, azt is elvileg a nőnek kell felajánlani előbb, de nagyot nézne mondjuk a 60 éves férfi főnök, ha 23 évesen tegeződni szeretnék vele, és biztosan sértésnek venné.


Igaz, hogy nem szakirodalom, de egy oldalon is ezt találtam:

,,Az etikett szerint az azonos neműeknél a magasabb rangú, eltérő neműek esetében pedig a nő joga a kezdeményezés, sőt ez utóbbi akkor is elsőbbséget élvez, ha nála jóval magasabb rangúval áll szemben. Ez utóbbiból következik, hogy a férfi nem kezdeményezhet tegeződést a nővel, de vissza sem utasíthatja, az ugyanis sértésnek számít."

2015. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a férfi pár évvel idősebb csak, attól még a férfi- nő viszony érvényesül. Más, ha nagyon idős az illető. Vagy mondjuk egy idősebb professzor és egy fiatal lány viszonylatban nyilván az idősebb/fiatalabb viszony érvényesül, és nem a férfi/nő szerep.
2015. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A nő a férfinek, a magasabb beosztású az alacsonyabbank, idősebb a fiatalabbank.
2015. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2015. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!