Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A férfinak melyik kezét kell...

A férfinak melyik kezét kell nyújtania, ha fel akar kérni táncra egy hölgyet?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, h vlki a jobbat, vlki a balat nyújtja. Akkor most h is van ez? :)

2014. okt. 29. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Bal-és úgy vezeti a táncparkettre-vissza, majd +köszöni!
2014. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha mindenképp meg szeretnéd fogni a kezét, akkor a balt, mert tánc közben is azzal fogod, de egyébként nem (volt) szokás kéz a kézben sétálgatni a táncparkettre, maximum belekarol a nő a férfi kajába, vagy mindenféle érintkezés nélkül mentek a parkettre.
2014. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hm, közben elgondolkoztam, mert habár a bal rémlik, viszont a nő mindig a férfi jobb oldalán kellene, hogy sétáljon...
2014. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen: bal kézzel, és a jobbján mennek...
2014. okt. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Modern társastáncban nincs erre kötöttség, amelyik éppen kézre esik. A tánc kezdetekor max. kezet cserél a fiú, ott már fiú bal-lány jobb az alap.

Ha a fiú kíséri a hölgyet valahova (parkettra/ról, vagy egyébként), akkor viszont fiú jobb-lány bal (és fiú kéz alul). Ebből a (fiú) bal kéz ajánlásával lehet felvenni a tánctartást.

2014. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor általában a balat nyújtják. Értem és köszi! :)
2014. okt. 30. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Micsoda problémák...
2014. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!