Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy tudják egyesek a magányos...

Hogy tudják egyesek a magányosságot pozitívnak elkönyvelni?

Figyelt kérdés
Már több embertől is hallottam hogy ez pozitív is tud lenni, de én ezt nem értem, nekem csak az tűnik fel belőle hogy rossz. Mi pozitív van ebben?
2015. febr. 17. 15:13
 1/10 anonim válasza:

Végül is ha végig gondolod soha sem vagyunk

Teljesen egyedül És egy magânyossâg alatt

Tisztázni tudják az emberek magukban a dolgokat.

2015. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem arra gondolnak, hogy elvonulnak, és évekig nem is beszélnek emberekkel. :)


Viszont néha szüksége van az embernek egy kis egyedüllétre. Van akinek nagyon kevés is elég (extrovertáltak), van aki sokat szeret egyedül lenni (introvertáltak).


Egyetértek azokkal az emberekkel, szerintem is nagyon jó dolog, hogy néha (nem mindig!) egyedül is van az ember

2015. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Pozitív, ha nem kedveled a társaságot.

Csak egy példát tudok leírni. Az én volt párom sosem volt társaságkedvelő. A kapcsolatunk elején engem elfogadott valahogyan. Nem voltak barátai, az enyémekre sem volt kíváncsi. Nem nagyon beszélgetett, csak ha muszáj volt, pl. munkahelyen.

Egy idő után már én is idegesítettem. Nem szabadott beszélni, zavarta a TV, rádió, ha telefonáltam, minden. Nem jöhetett senki hozzánk, mert mindenki hülye volt. 8 év után elegem lett és elhagytam.

Azóta is egyedül van. Elmegy dolgozni aztán hazamegy és nézi a 4 falat. Kicsit netezik. Egy héten egyszer elmegy a szüleihez. Neki pl. pozitív a magány, mert így nem kell senkivel kommunikálnia...

2015. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A mizantrópoknak, önbizalomhiányosoknak lehet pozitív, de alapvetően be lehet kattanni egy idő után egyedül. Még az állati "társadalmakban" is megvan a szociális igény, az nem egészséges, ha egy emberből ez teljesen hiányzik.
2015. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt én is szeretném tudni. Jó lenne ha így látnám, mert a szociális fóbiám miatt valószínűleg egyedül maradok életem végéig. Egyre nehezebb elviselnem.
2015. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne keverjük össze kedves válaszolók a magányosságot az egyedülléttel. Teljesen normális, ha valakinek néha szüksége van egyedüllétre ahhoz, hogy kibontakozhasson, átgondoljon dolgokat. A magányosság az én szótáramban más fogalom, akkor használom, ha már széttép az egyedüllét, amikor beszélnék valakivel, de nincs kivel a saját hibámon kívül. Számomra ma aktuális a kérdés, mert a férjem épp ma utazott el hosszabb időre. Ma még csak egyedül vagyok, holnap, holnapután már magányt is fogok érezni. Épp az előbb beszéltem a sógornőmmel, akinek a férje évek óta rendszeresen van távol hetekre. Megkérdeztem tőle, hogy ez hogyan viseli, és ahogy kiderült összességében pozitívan éli meg, néha akkor hiányzik a férje, amikor fizikailag segítségre lenne szüksége. Nos ezt én sem értem, és azt hiszem nem is akarom megérteni. Talán arról lehet szó, hogy nem biztos önmagában, és dolgokat csak úgy szeret csinálni, ha nem látja senki és nem bírálja. Valamint nagyon szeret úgy aludni, hogy nem horkol mellette senki. De ez csak tipp.

Én más vagyok, én meg csak úgy szeretek dolgokat csinálni, ha van kivel megosztani, és szeretem, ha szuszog mellettem valaki éjszaka.

2015. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínüleg arra gondoltak, hogy egyedül is jól érzik magukat, ami arra utal, hogy kiegyensúlyozott a személyiségük és rendben van az életük. A magány az sohasem pozitív, mert azt jelenti, hogy szükségef lenne egy társra, de nincs melletted senki.
2015. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a magányt senki sem könyveli el pozitívan. Max. az egyedüllétet, de az meg magától értetődik.
2015. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Senki nem kritizál nem basztat nem ítél el. Azt csinálok amit akarok akkor amikor akarom. Van, hogy hajnali 2 kor támad kedvem főzni mondjuk virslit vagy este 11kor akarok edzeni. Senkit nem zavarok és senki nem zavar. Oda megyek ahova akarok nem kell vissza érnem, hogy pl megetessem a gyereket stb. Sajnos én már annyit voltam egyedül, hogy nem is tudom és nem is akarom megszokni a többi embert. Mindig is magamnak való volta.
2015. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan ember nincs.

A magány és az egyedüllét más.

Az egyedüllét lehet pozitív, néha még a legextrovertáltabb embernek is szüksége van rá, hogy kicsit egyedül legyen.

A magány nem pozitív. Senki se szeret/szeretne magányos lenni!

2015. febr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!