Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi számít kapcsolatnak? Arra...

Mi számít kapcsolatnak? Arra gondolok, mikor valaki az egyik kapcsolatod, de nem családtag vagy barát/barátnő?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran érintkeznek egymással a felek és hogyan ilyen esetben? Például: ha munkahelyen mindennap köszönsz kezet fogsz a kollégákkal, együtt ebédelsz velük, akkor az már annak számít?

2015. márc. 9. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Emberi fogalom. Szerintem nincs egyértelmű definíciója. Végül is van vele "kapcsolatod", pl. többször találkozol vele, köszönsz neki - munkahelyi kapcsolat, szokták is mondani.


De még ha tíz másodpercre is, kapcsoltba kerülsz egy hajléktalannal, ha adsz neki egy kis pénzt, ő pedig megköszöni. Létrejött egy kapcsolat (kapcsolódás), és el is múlt - de maradt valami utóhatása.


Nem tudom, én is csak tippelgetek, elgondolkodtatott a kérdés.

2015. márc. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát én is nagyon gondolkodok ezen a kapcsolat dolgon. Meg aztán ott van az is, hogy ez nem egyszemélyes dolog, nem lehet tudni, hogy ki minek tart, jó ismerősnek vagy barátnak. Valahol azt olvastam, hogy kb. 150 valódi kapcsolata lehet egy embernek, mert csak ennyit tud ápolni egyszerre.

És amikor azt mondják, hogy ápold a szakmai kapcsolataidat, olyankor mi a helyzet? Mert lehet egy szakmai kapcsolat jó barát vagy ismerős, de ha egyik sem, akkor hogy ápolja a 2 fél a kapcsolatot? Nyilván nem úgy hívják fel egymást mint 2 jó ismerős, ha meg csak akkor beszélnek, mikor találkoznak egymással, az azért elég kevés.

2015. márc. 10. 22:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen értelemben vett ápolás csak a próbálj meg nem haragban lenni vele. Így még megérteném a 150-et, mert amúgy nekem néha egy is sok. :)


Persze tekinthető ez is egy rövid kapcsolatnak és annak ápolásának, hogy jött ez a kérdés, válaszoltam, reagáltál, reagáltam.

2015. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!