Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is kényelmetlenül érezné...

Más is kényelmetlenül érezné magát, ha egy kerekesszékes pincér vagy pincérnő szolgálná ki?

Figyelt kérdés
Én bizony szörnyen kínos helyzetben érezném magam.Még akkor is,ha családtag szolgálna így ki,főleg,ha ismeretlen ember.

2015. márc. 24. 15:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az egyenlo banasmod nem azt jelenti, hogy alkalmazni kell egy olyan embert, aki egyertelmuen nem tudja elvegezni a rabizott feladatot. Attol, hogy egy suketnema nem kap musical foszerepet, meg lehet kituno programozo vagy zsoke. Azt kell elerni, hogy ahol nem szenved hatranyt a fogyatekossaga miatt, ott a gyakorlatban se szenvedjen, tehat ne kuldjenek el egy kituno programozot az allasinterjurol, csak mert suketnema, de nem kell vegignezni, ahogy egy neki nem megfelelo pozicioban szerencsetlenkedik.

Az ugyintezo nonek legalabb annyira kellemetlen lehetett a dolog, mint neked. Mint irtam, nem hulye. Berakhattak volna a szoban forgo holgyet pl egy adminisztratori pozicioba, ahol valojaban megmutathatta volna, mire kepes es a valodi tudasaert lenne elismerve, nem azert, mert senki nem mer neki szolni, hogy sz.rul vegzi a munkajat, de valojaban o is tudja es egyaltalan nem esik neki jol.

2015. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es.Akkor egyet is értünk.Már csak azon kellene elgondolkodni,hogy ha valaki el tudja végezni az adott feladatot,az miben különbözik attól,hogy hogyan tudja elvégezni,vagy úgy tudja-e elvégezni,mint más,ép emberek.

Mert pl a zsoké vagy a programozó esetében nyilvánvaló,hogy igen,de a pincér esetében nem,sőt.

Persze el tudom képzelni,hogy ha csupa kerekesszékesek esznek egy étteremben,akkor nekik az lenne a kellemetlen,ha járó ember szolgálná ki őket.

Nem olyan egyértelmű ez és nem is olyan egyszerű.

2015. márc. 24. 18:28
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egy kerekesszekes el tudja-e vegezni megfeleloen, de amig en nem talalok hibat a kiszolgalasban, addig teljesen mindegy, hogy kerekesszekes-e vagy sem, aki kihozza a kajat. Szivbaj nelkul visszakuldenem villaert, ha szukseg lenne ra es nem kapna tobb borravalot csak azert, mert kerekesszekben ul. O vallalta el a munkat, felnott ember aki felelosen, realisan vegig tudja elvileg gondolni, hogy az o testi adottsagaival mire kepes es mire nem, nehezseget okoz-e visszamennie villaert vagy sem.
2015. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát igen;mondjuk ezt addig,amig nem kényszerülünk kerekesszékbe,és meg nem tapasztaljuk,hogy mennyire megváltozhat az ember gondolkodása közben.

Addig csak találgathatunk,és el sem tudjuk képzelni szerintem.

2015. márc. 24. 18:50
 15/19 anonim ***** válasza:

Igaz, nem vagyok kerekesszekes, de amilyen nyilatkozatokat eddig kerekesszekestol hallottam, ez jott le. Hogy nem azzal segitunk nekik, hogy folyton tudatositjuk bennuk, hogy "uristen, kerekesszekes akkor most segitenem kell neki, akar akarja akar nem", hanem helyen kezeljuk a kepessegeit.

En egy betegsegem miatt nem igazan futhatok, csak mertekkel. De nem akarom, hogy ha pl futoversenyen indulnek, akkor hozzanak egy olyan szabalyt, hogy nekem es csak nekem autoba szabad ulnom, ha megfajdult a labam. Ha elindulnek, azt varnam, hogy ugyanazok a szabalyok vonatkozzanak ram. Ha nem birom, max setalok es utolso leszek, de nem akarom, hogy kepmutatoan a segitseg es az eselyegyenloseg jegyeben olyan szabalyokat hozzanak, amik nekem kedveznek.

2015. márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös,egyet értünk,nem is akarok én senkinek akarata,szükséglete ellenére segíteni sem.

Én csak rettentően kellemetlenül érezném magam egy kerekesszékes által kiszolgálva egy egy épekkel telt étteremben.

De egyáltalán nem érezném kellemetlenül magam,ha pl.egy kerekeszékes venne fel nekem valamit a földről,ha én nem tudnék lehajolni érte.Mondjuk,mert baja lenne a hátamnak.Bár ha épek lennének ugyanolyan közel,akkor őt zavarnám utoljára,az igaz.

2015. márc. 24. 19:27
 17/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem érezném magam kényelmetlenül, mert legalább ők is esélyt kapnak ezáltal, hogy elfogadható életet éljenek ebben a . országban, és végre ne piszkálja őket senki, hogy "csak a társadalmat használják ki a helyzetükkel".

Vagy már az is gond, ha megmutatják a tudásukat, azt, hogy ők is emberek?

2015. márc. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%

Mindenféleképpen, mert furcsa. Értem, hogy eltudja végezni a dolgát, de én nem ehez szoktam.

A zsoké meg programozó, az nem a szemem előtt végzi a munkáját, így meg sem tudnám állapítani, hogy tolószékes-e.

Szerintem itt is mindenki csak beszél, közben miután leadta a rendelést, pár percig gondolkodna azon, hogy szegény ember, mégiscsak tolószékes, milyen lehet így pincérnek lenni. És ez le is pecsételi az aznap esti hangulatot. És ezzel az emberek 99%-a így van, attól függetlenül, hogyan viszonyul a mozgássérültekhez.

Ugyan ilyen kellemetlennek érezném ha egy törpe, vagy más fogyatékkal élő ember szolgálna ki.

2015. márc. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Csak nem hagy nyugodni ez a probléma.

Egy kerekesszékes az egyik kezével legalább,a székét kell,hogy mozgassa.Csak 1 ,legföljebb nagyon óvatosan 2 tányér ételt tud vinni.Ha hárman akarunk egy asztalnál enni,akkor kétszer kell fordulnia.

Hogyan hozna levest?Kilötyöghetne.Inkább nem rendelnék levest.

Tudom,hogy a pincér fele munkája,hogy kedves és segítőkész legyen,de akkor jobb lenne,ha valami más hozná ki az ételeket,nem?Rendeléshez,fizetéshez semmi baj,de a munka fizikai részéhez nem nagyon.

2015. márc. 26. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!