Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A "puszi" szót elköszönéskor...

A "puszi" szót elköszönéskor kinek szokás mondani?

Figyelt kérdés

Lehet barátoknak,rokonoknak is,vagy pl. inkább csak szerelemből mondják?

Vagy nincs is annyira jelentősége,mert csak egy szokásos elköszönés?


2015. márc. 26. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ milyen kapcsolatban állsz az illetővel. Én néha anyámnak mondom de van, hogy a barátomnak (haver). :D F/22
2015. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kan vagy, akkor anyádnak meg a csajoknak. Ha havernek mondod, az eléggé homi-homáros, aztán majd hírbe hoznak, hogy búza vagy.


Ha csaj vagy, akkor bárkinek, akit nem utálsz.

2015. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak telefonba mondjad, olyannak akitől ha személyesen jelen lenne puszilkodással köszönnél el.
2015. márc. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Először általános véleményeket szerettem volna,és mivel azokat már leírtátok,most írok konkrétabban.Én lány vagyok,és én nem szoktam annyira senkitől sem így elköszönni,de nemrég egy férfi így köszönt el tőlem.Amúgy rokona,barátnője nem vagyok.És akkor először csinált ilyet,azóta nem ismétlődött meg. telefonban mondta,így utólag gondolkodtam is egy kicsit,hogy nem hallottam-e valamit félre,mert előtte még sosem mondta.És,a személyes találkozásokkor nem puszil meg (én sem őt),csak ha pl. "alkalom van".Tegyük fel,felköszöntöm a névnapján,vagy karácsonykor.
2015. márc. 27. 18:08
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként is érdekes kérdésnek tartom,de most hogy velem ez (ha tényleg nem hallottam félre xd) megtörtént,így még jobban érdekel.Szerintetek ez mi volt?Vagy csak azért mondta nekem hogy "puszi",mert nem volt semmi szándéka vele,már olyan értelemben,hogy sima köszönés volt?Azt hiszem,így mondta elköszönéskor:Puszi.Szia.


:/ Én sosem tudok az ilyenekből kimenni.

2015. márc. 27. 18:11
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként valahogy úgy kell a hátteret elképzelni,hogy nevetünk egymás viccein,el tudunk viccelődni,sok mindenről tudunk beszélgetni,ha valami miatt ideges vagyok,igyekszik megnyugtatni,ő is elmondja gyakran,hogy pl. milyen napja volt,azt is ha valami idegesítí,vagy pl. mesél a helyről,ahonnan jött.De nem a barátom,haverom.Ő egyébként is kicsit könnyebben nyíló,vagy..hogy is mondjam,társaságkedvelő,meg hasonlók.Ennek ellenére,nem vagyok benne biztos,hogy sok embertől köszön így el.Hallottam már 1x-2x hogy mondta valakinek telefonban,de akkor pl.rokonokról volt szó.

Remélem ki tudtok menni ebből,mert sokkal érthetőbben nem tudom leírni. :)

2015. márc. 27. 18:16
 7/8 anonim válasza:
Simán belefér. Semmilyen hátsó szándékot ne feltételezz.
2015. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Postásnak :D
2015. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!