Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Bunkó vagyok, de nem szándékos...

Bunkó vagyok, de nem szándékosan. Van valami módszer, hogy figyeljek ezekre a dolgokra? (Írok példákat)

Figyelt kérdés

Ezek rendszeresen előfordulnak és csak később jut eszembe amikor már késő.

1. jön hozzám valaki és elfelejtem megkínálni inni/enni

2. fizetik a fogyasztásom (tea, kávé) és elfelejtem megköszönni

3. egyéb esetekben is elfelejtek megköszönni dolgokat, pl az ebédet ha barátoknál vagyok

4. nem ajánlom fel a segítségem, ha vendégségben vagyok (mosogatás és társai)


Azért sem értem, hogy miért felejtem el ezeket a dolgokat, mert nem így neveltek, de valamiért mégis megfeledkezem ezekről sok esetben, csak utólag döbbenek rá, hogy mit (nem) tettem:S


2015. ápr. 5. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont az a problémám hogy nem tudok bunkó lenni eléggé
2015. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek nem bunkóságok, csak figyelmetlenségek.
2015. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Koncentráció és tudatosság. Ez is nehéz az elején, mint amikor vezetni tanul az ember. Először görcsösen koncentrálsz a váltóra, a kormányozásra, a lámpákra, a táblákra,a gyalogosokra...


Azután kellő gyakorlás után már automatikusan megy.


Az első 2 hétben most próbálj meg úgy élni (ez amúgy is piszok hasznos), hogy sokkal jobban odafigyelsz az emberekre. Mosolyogj többet, ha teheted és figyeld meg, hogy milyen helyzetben vagy éppen. Tanulj a környezetedből.

2015. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez egy nagy dolog,hogy le írod "bunkó vagyok" Az alkoholfüggőknél is az első lépés a gyógyulás felé,ha be ismeri,hogy alkoholista.:) Bár ezek a dolgok roppant messze vannak az igazi bunkóságtól Módszer az ,hogy minél többször megköszönöd a dolgokat. És egy idő után már természetes lesz .
2015. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igyekszem, köszi!
2015. ápr. 5. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!