Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit mondtok a kéregetőknek?...

Ti mit mondtok a kéregetőknek? Olyan hülye szituba kerültem .

Figyelt kérdés

Ma történt. Toltam magam mellett a biciklimet, elhaladtam a posta mellett, vagyis csak elakartam ... Leszólított egy nő. A nő mellett volt egy kislány ,elmondása alapján a saját kislánya lehetett, egy kék kis biciklin ült. A nő mondta, hogy 3 gyereket nevel, és nem tudnám - e élelemmel segíteni őt? Én elég kínosan éreztem magam, főleg úgy, hogy közben a kislány ütögette a lábamat, a kezébe lévő játékkal.


130 forintnyi apró volt nálam, semmi több. Ez négyüknek nagyon kevés lett volna ... Mondtam neki, hogy dolgom van, visszafelé pedig majd meglátjuk, hogy tudok segíteni ... Vagy valami hasonlót. Ehelyett másfelé mentem haza , kikerülve a nőt, és a gyerekét ... Baromi hülyén éreztem magam, egy kissé még most is ... Nem igazán kerültem még ilyen szituációba ...


2015. ápr. 14. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

A postaboltban vettem volna valamilyen csomag kekszet vagy egy közeli boltban pár zsömlét. Ha elfogadják az ételt én szívesen adok (ha tudok), mert tudom hova és mire megy.


De találkoztam olyannal is aki azzal odajött, hogy éhes, és amikor felajánlottam, hogy veszek valamit, akkor felháborodott.

2015. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Annyit, hogy nincs nálam apró. Mondjuk ha tényleg ételt kér, vehettél volna néhámy zsemlét meg valami felvágottat, az nem tétel. Azt volt, hogy vettem már kéregetőnek, mondtam, hogy válasszon valamit a pékségből, kapott kettőt és láttam hogy örül neki. De ilyen szempontbólk sokat én se jótékonykodom, Pesten pár villamosmegállónyi táv alatt el lehetne osztogtni egy minimálbért a kéregetőnek...
2015. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha lenne a közelben egy bolt, bemennék és vennék nekik vmit. Ha nem lenne, akkor megszívnák, mert soha nem hordok magamnál készpénzt, csak kártyát. Ezt meg is mondom nekik mindig és megyek tovább a dolgomra.
2015. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Azt, hogy: "Nagyon sajnálom, de nincs nálam pénz, nem tudok adni."

Nagyon sajnálom, az ilyen embereket tényleg, de jelenleg én sem állok a helyzet magaslatán szóval... nem igazán lehet mit tenni. :( Általában bűntudatom van nekem is, hogy nem adtam ez normális szerintem ilyen helyzetben. Amit te leírtál az meg aztán tényleg nagyon szomorú.

2015. ápr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Mondtam volna, hogy "És nekem ehhez mi közöm van, asszonyom? Kérjen a gyerekek apjától, aki nem én vagyok! Esetleg vállaljon munkát, én is abból szerzem a pénzt! Legvégül pedig árulja már el, hogy ha ennyire nincs mit enniük, akkor mire fel vállalt 3 gyereket? Le kellett volna állni az első után! De ha már megszülte őket, akkor a maga dolga etetni és ellátni, nem az enyém, én is a sajátomat etetem, nincs felesleges pénzem az önéire!"


És legyél benne biztos, hogy nem kajára kért pénzt. Ez a legújabb, a sima és a kiskutyás koldusok már olyan megszokottak, hogy az ember rájuk sem néz, hát most támadnak a kisgyerekekkel. Ne legyél balek.

2015. ápr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Nehogy már te érezd hülyén magad emiatt!

Ki vagy te annak a nőnek és a gyerekének? Megmondom: senki, csak egy vadidegen, akitől talán le lehet gombolni pár forintot.

Nem, nem vagyok szívtelen, és jómagam többször segítettem már kéregetőknek (bár legtöbbjüknek kár volt, mert egy nagy fenét kellett kajára az a pénz...), de mégis azt mondom: nem a te kötelességed etetni őket. Egyáltalán, milyen jogon várja ő el, hogy te a pénzedből - amit te, vagy szüleid kerestek meg (nem tudom, már dolgozol-e) tisztességes munkával - az ő szükségleteiket fedezd.


Én egyszerűen azt mondom, hogy "elnézést, de nem áll módomban adni". Szerintem ez korrekt válasz, nem vagyok vele bunkó, de ugyanakkor világosan közlöm vele, hogy nem, és kész.

Bár a legtöbb kéregető ezt nem fogja fel. Legtöbbjük sajnos szemtelen, mint a piaci légy, és azt hiszi, hogy neki "jár" a pénz. Na, olyankor szoktam az egy fokkal erélyesebb hangnemet elővenni, és szépen felvilágosítani, hogy amit én tisztességes munkával megkeresek, ahhoz neki a világon semmi köze. Ha ő is dolgozna, neki is lenne. Persze, tudom, sokan önhibájukon kívül kerültek az utcára, de ettől még nekem nem lesz kötelességem a magam által megkeresett pénzt átpasszolni nekik.

Persze, nyilván a hangnem attól is függ, hogy milyen mentalitású kéregetővel van dolgom. Nem nehéz felismerni, hogy valaki tényleg rászorul-e, vagy csak a napi betevő piára gyűjt. Ha úgy állok anyagilag, és látom, hogy tényleg rászorul, akkor általában szoktam segíteni. Nem feltétlenül pénzzel, volt, hogy bementünk a boltba, és vettem nekik zsemlét, meg 10 deka párizsit.


Engem az akaszt ki, amikor erőszakosak és értetlenek. Meg bizony van, hogy ha akarnék, se tudnék adni, csak ezt sokuknak nehezére esik felfogni.

2015. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

"A postaboltban vettem volna valamilyen csomag kekszet vagy egy közeli boltban pár zsömlét. Ha elfogadják az ételt én szívesen adok (ha tudok), mert tudom hova és mire megy.


De találkoztam olyannal is aki azzal odajött, hogy éhes, és amikor felajánlottam, hogy veszek valamit, akkor felháborodott."


Egy ismerősöm eljátszotta ugyanezt, 200 ft-ból vett neki ételt. Erre a hajléktalan válasza: köszönöm kisasszony, de én ennyi pénzből egy hétig eltartottam volna magam...

2015. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
És hogy a kérdésre is válaszoljak: megmondom, hogy ne haragudjon, nem tudok segíteni.
2015. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne felvagottat hanem gyumolcsot vegyel nekik, mondjuk banant, ha mar veszel nekik valamit. Sajnos sokan vannak mar, akik a mostani rendszer fogyatekossagai miatt kerulnek az utcara szimplan egy rossz eletperiodusnak koszonhetoen. Penzt sose adj.
2015. ápr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a vonaton odajött hozzám két koszos kis cigánygyerek, hogy éhesek és nem adnék-e nekik pénzt. Még főiskolás voltam (és naiv) és hazafelé tartottam, így pénzem már nem is volt, így odaadtam nekik az egyetlen vajkrémes szendvicsemet amit az útra csomagoltam.

A szendvicset elvették, és néhány perc múlva hallom, hogy a pár üléssel hátrább ülő szüleik épp azt tárgyalják, hogy én milyen csóró vagyok, hogy egy ilyen kis vajkrémes szendvicsem volt csak.

Gondolom a koldulásból meg talán még egyebekből ők jobb ételeket ettek, mint amit én adni tudtam. Én meg az utolsó (előtti) falatom adtam nekik.

Azóta nem adok kolduló embereknek semmit. És nem is mondok nekik semmit, miért én tartozzak magyarázattal azért, mert nem adok? Őt tartozik bocsánatkéréssel, amiért zaklat engem.

Ha meg nagyon erőszakos, megmondom neki hogy hagyjon békén.

2015. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!