Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért a foglalko...

Egyes emberek miért a foglalkozásról/végzettségről ítélik meg, hogy az illető milyen fokozatú értéket képvisel a társadalomban?

Figyelt kérdés
Például csak annyit mondasz, hogy nyelvszakon tanulsz, már el is könyvelik, hogy egy könnyű utat választottál, hasznosság tekintetében pedig nem néznek semmibe. Ellenben a mérnököktől el kell alélni, mert ők mi mindent "teremtenek", csak hogy pár mérnök gyk-s szavaival éljek. Ez csak példa volt. Teszem azt, elmondod hogy nővér vagy egy kórházban, egyből nem az ugrik be az embereknek, hogy ez egy olyan foglalkozás, mely másokról való gondoskodásról szól, mely nagyra tartandó (Most nem az elsárkányosodott, kiégett, bunkó nővérekről beszélek, hanem magáról erről a szakmáról), hanem hogy sz#rul keresnek és ezért nem nézik sokba. Az én meglátásom szerint senkitől sem kellene elájulni csak a szakmájából meg végzettségéből kifolyólag.

2015. márc. 19. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

"hanem hogy sz#rul keresnek és ezért nem nézik sokba."


Nem tudom honnan jössz, de én nem találkoztam azzal a nézettel, hogy le kell nézni a nővéreket, mert nem keresnek jól. Inkább megbecsülik őket, hogy ennyiért is elvégzik ezt a munkát.

Amúgy meg mindig lesznek elitisták. Tény és való, hogy a munkád nagyban meghatároz, de nem tesz senkit sem értékesebbé vagy kevesebbé. Előbb utóbb minden szakma feltelítődik, a mérnökökre is jöhetnek még rosszabb idők.

2015. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek társadalmi sztereotipiák.
2015. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az én meglátásom szerint senkitől sem kellene elájulni csak a szakmájából meg végzettségéből kifolyólag."


Szerintem sem. Es? Amugy mernok vagyok.

2015. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ennek örülök akkor. Ezek szerint rossz időben a rossz emberekkel társalogtam a témáról.
2015. márc. 19. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fekete vagy fehér, de szívesen elmesélem röviden, hogy engem építészhallgatók b*sztattak anno, hogy bölcsész vagyok (nyelvszakos voltam), most meg sales manager-ként dolgozom szép kis summáért. Akik anno megjegyzéseket tettek, azok közül egyik külföldön baby sitter, a többi még vagy nem végzett vagy nem szakmába vágó, alacsony bérezésű munktát talált, csupán kettőjük tudott a szakmájukban elhelyezkedni.
2015. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos én is látom, főleg a reálterületen elhelyezkedett emberektől... persze rengeteg kivétel van, hála az égnek. De hogy csak az hasznos munka, aminek a gazdaságban látható eredménye van (irodalommal nem lehet jóllakni, az nem segít kifizetni a számlát, abban nem tudsz lakni stb.), a bölcsészet az mind büfészak (jönne el nyelvszakra vki ELTE-re, haladó hangtanra, mondattanra, aztán mondja, hogy fél nap alatt meg lehet tanulni)... és az a pláne, hogy csomó olyan mondja, aki reálon is csak bukdácsol, és nem lehet rábízni egy épület tervezését, mert a benne lakók 2 hét múlva patkolnának el, amikor összedől...
2015. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!