Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Önbizalomhiány "orvoslása"-...

Önbizalomhiány "orvoslása"- ötletek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sajnos a mai világban nagyon sok ember önbizalomhiánnyal küszködik. Én is szintén.

Viszont én olyan pályára készülök amihez nagyon is kell önbizalom ...

Tizenéves vagyok, és tipikus nem merek emberek szemébe nézni, azt figyelem hogy mit gondolnak rólam, és ha baráti körben beszélgetünk...vagy pl. buliban táncolgatunk hülyéskedünk ( nem vagyok az a bulizós típus) sosem tudok oldódni. Sosem tudják meg milyen ember vagyok, sosem tudom megmutatni mennyit érek, mert gátolom saját magam.

Persze mindig megszólal bennem valami hogy szólalj már meg...vagy viselkedj már normálisan...vagy hogy mennyit bénáskodtam...és folyton csak magamat ostorzom. Tudom hogy ez rossz, de akkor is ezt csinálom akár odafigyelek rá akár nem.

Szóval ha valaki tudna adni nekem tanácsokat, vagy bármit azt nagyon megköszönném mert már kics*szettül elegem van abból hogy láthatatlan vagyok.



2015. ápr. 30. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne hidd azt, hogy körülötted forog a világ, hogy bárki azt figyeli, hogy XY mit fog elrontani, elbénázni és csak arra vár, hogy jól kiröhögjön, a valóság az, hogy tesznek rád magasról.

Igen, te nehezíted meg a saját dolgod, nem csak gondolni kellene a helyeset, hanem megtenni. Mást nem lehet mondani, tanácsolni, ezt magadnak kell megtenned a saját életed, jövőd érdekében.

2015. ápr. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pont hogy nem hiszem azt hogy körülöttem forog a világ :DD

De értem amit mondani szeretnél. Köszi a tanácsot :)

2015. ápr. 30. 01:41
 3/7 anonim válasza:
próbálj meg a figyelem közép pontjába kerülni olykor !! ezzel szerezhetsz egy kis önbizalmat !! nekem is voltak ilyen gondjaim !! azóta imádom ha mindenki engem figyel !! ne az legyen a buksidban hogy "fuu nehogy el rontsak valamit" hanem az hogy : EGY KIBAXOTT NAGY SZTÁR VAGYOK MEG MENŐ MEG MINDEN !! :)
2015. ápr. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszike :D örök hála xd
2015. ápr. 30. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:
amit a 3. irt az egy baromsag. ha ugy probalsz onbizalmat szerezni, hogy masok elismernek az sosem lesz valodi onbizalom. az onbizalom pont arrol szol, hogy sajat magadat ertekesnek tartod, nem pedig masok tartanak teged ertekesnek. mivan ha nem jon be es kirohognek, elmegy az onbizalmad es sose lesz tobbe, mert nevetsegesnek tartanak? bizz magadban es ne erdekeljen a tobbi ember velemenye es csak a jelenre gondolj, mert a multon es a jovon folosleges ragodnod. ne feledd: jobb valamit rosszul csinalni, mint semmit se tokeletesen. az egeszseges onbizalom lenyege az, hogy te tudod mit ersz es nem hallgatsz azokra akik az ellenkezojet allitjak.
2015. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elsővel tudok egyet érteni, írod, hogy nem hiszed, hogy körülötted forog a világ. Ha valóban nem hiszed, akkor miért félsz attól, hogy rólad beszélnek a hátad mögött, vgay, hogy az az ember éppen aki rádnézett mit gondolhat. Ez talán kisebbségi komplexus."jobban érdekel más véleménye, szinte rettegek a negatív kritikáktól, a pozitívat meg csak szimpla udvariskodásnak tekintem...stb" Most nem akarom írni, hogy magadra ismersz-e, mert enniy alpján nem lehet semmit biztosra mondnai, de az önbizalomhiány velejárója az biztos.
2015. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

önmagától ez nem fog változni,önszuggesztióval sem.

cselekedned kell és a cselekvésekkel felépítened,mert a sikeresen végrehajtott tettek azok amik építik és a rutin ami az egésznek alapot ad.

így mivel pontosan tisztába kerülsz a képességeiddel és egyre jobb leszel bennük,el fog tűnni belőled a frusztráció és a megfelelési kényszer és magabiztosság az önbizalom veszi át a helyüket.

kezdésnek lehetne heti 3 ökölvívó edzés.

2015. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!