Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért olyan érezhetően lenézőe...

Miért olyan érezhetően lenézőek, megvetőek, szinte elítélőek az emberek egy bizonytalanabb, határozatlanabb, gátlásosabb, önbizalomban nem túltengő emberrel?

Figyelt kérdés

Ezt tapasztalom, konkrétan felém irányulóan, és marhára dühít már! Egyre gyűlik bennem ez a tehetetlen düh, ahogy újra és újra észlelem felém a fentebb írottakat.


Hozzá kell tenni, hogy eredetileg (ezt nem csak én találom ki) én a mostanival szemben egy vagányabb, határozottabb, magabiztosabb személyiségű lettem voltam (valahol belül mélyen ez még bennem van), csak eléggé megtört az élet, mára már megtipródtam, az ellenkezője letten mindannak, ami a természetem volt még kislányként. Nem akarom részletezni, de folyamatos tárasági elutasításban, kirekesztésben volt részem, még jó hogy ezek következményeként elvesztésre került a hajdani pozítivabb személyiségem.


Tehát, nem értem, az emberek miért néznek le, miért tartanak kisebbnek, alacsonyabb értékűnek maguknál, miért "ítélnek" el, hisz nem jártak a cipőmben, nem tudják mi van mögöttem, mi vezetett ide..

Én se jókedvemből vagyok most ilyen, de kitörni ebből nagyon is nehéz...

Az viszont a leginkább sem segít, ha ilyen módon viszonyulnak felém.


22/L


2015. máj. 8. 10:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan az ilyen szituációk átélése során még mintegy rossznak érzem magam, pedig ez nem az én bűnöm... nem én vagyok a rossz, hanem azok a személyek (iskolai osztálytársak pl.), akik velem szemben elkövetett bűnük ezt a személyiségrombolást, önbizalom 0-ra való leredukálását idézte elő bennem.
2015. máj. 8. 10:57
 2/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember sajnos érzelmileg buta, önző, és nem keres más előrelépési lehetőséget az életben, mint hogy más, gyengébbnek tűnő, vagy gyengébb időszakában levő embert lenéz. Étteremben is egy testesebb embernek nagyobb adagot adnak, egy vékonyabbnak kevesebbet, holott ugyanannyit fizetnek. Az élet igazságtalanságaival együtt kell élni, meg kell tanulni a helyükön kezelni, és lehet így is boldognak lenni :) Viszont ha egy jó tanácsot elfogadsz, NE csatlakozz semmiféle motivációs tréninget hirdető, vagy ilyesmi szervezethez, hanem próbáld meg magad megtalálni a saját erényeid :)
2015. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt még kifelejtettem, hogy egy pilllanatra sem kellene hibásnak érezned magad, sőt, minden tiszteletem a tiéd, hogy ennyi összejött dolog után is érző lény tudtál maradni :)


(#2)

2015. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mert ők ettől felsőbbrendűnek érzik magukat, de ha egy nagyobb szájúval kerülnek szembe lehet fordul a kocka..

Én is olyan voltam, mint te. Aztán felnőttként, közel a 30-hoz egyszer csak betelt a pohár. Azóta kiállok magamért és azokért akiket szeretek, néha elég agresszívan is, ha arra van szükség. De ez már a sok-sok évnyi elnyomás eredménye.

2015. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 jaydee ***** válasza:

Addig érdekled őket, amíg tudnak hasznuk van belőled. Pláne a nők. Milyen haszna lehet belőled egy embernek?Hogyan tudnak rajtad felkapaszkodni és arcontaposni közben? Csöndes, visszahúzodó természetű vagy. Nincsen önbizalmad. Nekik sincs, de szeretnék fenttartani a látszatot és közben valahogyan csiholni egy kicsit magukba. Fake it 'til you make it. Kézen fekvő, hogy a saját egójuk polírozása végett és a saját kis véknya, komplexusok által tépázott önbizalmukat rajtad erősítsék. Merthogy neked látszólag nincs, mert komplexusod sincs, ami arra kényszerítene, hogy mutogassad az önbizalmadat. Nem tudom, hogy érted-e.


Ez az én elméletem. Büszke vagyok rád.

2015. máj. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!