Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan zárda, kolostor, stb. , ahova el lehet vonulni és nem kell vagy nem lehet a külvilággal kapcsolatot tartani? Hogyan lehet bekerülni? Milyen feltételei vannak?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 10:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Pár évvel ezelőtt valakitől hallottam, hogy az ország észak-keleti részében (nógrád, borsod, stb.) van egy apáca-rend. A napi lelki-gyakorlaton kívül elfekvő betegek gondozását, ápolását, végzik, ill. a zárdához tartozó területen a saját konyhájuk részére kiskerti növények termesztésével foglalkoznak.
2014. nov. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 csabika1971 ***** válasza:
100%

Tudtommal Somogy megyében is van. Talán Siófok?

Ott már többször láttam barna színű öltözetben apácákat. De semmit nem tudok róluk.


De Googléz rá.

2014. nov. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ahol lakom, itt is vannak apácák, de ők mászkálnak itt össze-vissza a városban.

De majd keresek valami "szigorúbb" helyet a neten.

2014. nov. 12. 11:07
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A feltétele az, hogy te is apácanövendék/szerzetes legyél. Csak azért, hogy elvonulhass, sehova nem fognak beengedni.
2014. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%
Nem fognak eltartani csak azert mert nem akakrsz embereket latni. Ezert meg kell dolgozni is. Pl. hirdetni a hitet, azert latod oket "maszkalni"..Ahhoz hogy te full apaca legyel, tobb ev kell, bizonyitanod kell.
2014. nov. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már találtam több helyet is.

És van, ami teljesen elvonulós. Sőt vendégeket is fogadnak, akik el akarnak vonulni a világtól.

Egyébként nyilván úgy gondoltam, ha szeretnék végleg elvonulni, akkor részt vennék feladatokban, amivel foglalkoznak, akármi legyen is az, segítés, ápolás, stb.

2014. nov. 12. 11:24
 7/26 A kérdező kommentje:

5: Nem arra vágyom, hogy eltartsanak, nem szorulok senki anyagi segítségére sem, sőt! És nem is azzal van a gond, hogy nem akarok embereket látni.

Egyszerűen nem úgy alakult az életem, ahogy szerettem volna, talán nem az volt nekem megírva, amit gondoltam. És most új célokat keresek. Ez az egyik lehetőség.

2014. nov. 12. 11:26
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válaszd a másodikat.

Mi a baj?

2014. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%
üdv, ezt írja a biblia:Aki elszigeteli magát, az a saját önző vágyát hajszolja, és minden gyakorlati bölcsesség ellen kifakad. vajon Jézus ezt tette, vagy ilyen példát mutatott, vagy kért ilyet a követőitől? inkább az ellenkezőjét kérte:Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket. érthető, hogy megútáltad sátán világrendszerét, de alaposan fontold meg mielőtt így döntesz. Jézus így buzdít: Ezeket azért mondtam nektek, hogy békétek legyen általam. A világban nyomorúságotok van, de bátorság! Én legyőztem a világot. béke :-)
2014. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%

11:26


Az enyém sem ugy alakult , most akkor menjek én is zárdába.Csak a rosszakat kapom az emberektõl.

2014. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!