Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A XXI. században miért van...

A XXI. században miért van még ilyen sok rasszista ember?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és egyszerűen nem vagyok képes elfogadni azt a tényt,hogy rengeteg ember van (főleg ezen az oldalon) aki csak azért utál egy másikat,mert más a bőrszíne vagy mert más a szexualitása.Miért esik az jól bárkinek,hogy bántalmaz valakit akár fizikailag akár lelkileg?Ráadásul olyanért amiről nem tehet.

2015. máj. 20. 22:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
25%

"A XXI. században miért van még ilyen sok rasszista ember?"

Azért, mert "Csak két dolog végtelen, az Univerzum és az emberi hülyeség, bár az elsõben nem vagyok egész biztos" - Albert Einstein.

++++++++++

"Ez nem rasszizmus, ez fajgyűlölet."

A fajgyűlölet, fajelmélet másnéven rasszizmus.

2015. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Első válaszoló...nem vagyok retardált tudom,hogy az homofóbia és nem rasszizmus csak egyszerre kérdeztem mindkettőre,lehet rosszul fogalmaztam.

A többi válaszolónak pedig..nem feltétlen a cigányokra gondoltam,hanem bármilyen más elítélt népcsoportra.

Utolsó két válaszoló,köszönöm,hogy hála nektek megnyugodtam,hogy vannak még normális emberek.

2015. máj. 21. 14:41
 13/14 anonim ***** válasza:
73%

Kimondhatjuk, hogy a kirekesztett népcsoportokat ott utálják ahol sokan vegyülnek közülük a többségi társadalomba. Ha ugyanezt a kérdését a németeknek tennéd fel, ők a törökökre lennének kiakadva, az amcsik és a franciák a feketékre stb.

Az esetek többségében utóítéletről beszélünk: ha a c-ok szólnak be neked rendszeresen az utcán, törnek be, rabolnak a környéken, akkor előbb-utóbb általánosítani fogsz. Inkább legyen az a járulékos vesztesség, hogy a pár rendes c-t is így itéljük meg, minthogy naívan hagyjuk magunkat kirabolni. Sokkal jobban működne a világ, ha nem nyomatnák az egyenlőségesdit mert így minden agymosott naív embernek a saját bőrén kell megtapasztalnia, hogy az egyenlőségesdni/minden bőrszín ugyanolyan elv egy marhaság.

Gondolom 14 évesen jó környéken laksz és ha találkozol is kisebbséggel, akkor az is a felkapaszkodott rétegből kerül ki, ezért sem érted a többség utóítéletét.

A buzulás alapvetően egy betegség/eltévelyedés, amit vagy lehet kezelni vagy nem. Ez egyénfüggő. De semmiképpen sem szabadna reklámozni.

2015. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Értelek a cigányokkal kapcsolatban és elfogadom a véleményedet,de a "buzulás" mióta egy betegség? És mi az,hogy nem szabadna reklámozni?Ha ezzel a melegfelvonulásokra céloztál akkor (szerintem) azzal rohadtul nem reklámozzák magukat.
2015. máj. 22. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!