Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az ember társas lény, ha úgy...

Az ember társas lény, ha úgy vesszük akkor most a 21. században az ember legfőbb ellensége a magány?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 01:08
 1/3 piriiiiii ***** válasza:
Nem hinném, hogy az a legfőbb ellensége. És nem értem, hogy miért fontos, hogy melyik század van...
2013. dec. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Szerintem a magány az egy következménye valaminek. Én például azért vagyok magányos, mert nem találom a megfelelő társaságot és most vagy vállalom, hogy állandóan bántanak és lehúznak, vagy inkább megőrülök egyedül. Egyik se jó. Csak pár ember van, akivel szót értek. Amúgy a magány a legnagyobb büntetés egy embernek, mert az ember társas lény. Ezért viszik a börtönben büntetésből a rossz magaviseletű rabokat magáncellába.
2013. dec. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

szerintem a magány a legfájdalmasabb és legkegyetlenebb dolog amivel a sors sújthatja az embert.


még a nagyapám vagy a bácsikám halála sem súlyt és húz le annyira mint ez a folytonos egyedüllét. És tudván azt, hogy ez nem fog soha sem megváltozni, tudván azt, hogy örökre cipelnem kell ezt a elbírhatatlan és sorvasztó súlyt, tudván ezeket élni sincs kedvem. Van mikor ez miatt napokig ki sem kelek az ágyból meg van mikor 1-2 napot nem is eszek ilyenkor.


Szerintem a magány az egyedüllét a folytonos monoton unalom, jobban kikezdi egy ember elméjét, testét és szellemét mint az, hogy valaki a saját keze által végezzen a saját vérével.

2013. dec. 27. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!