Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek szimpatikus egy...

Hogyan legyek szimpatikus egy olyan társaságban, ahol számomra mindenki ismeretlen, kivéve egy "összekötő" embert, aki elvitt?

Figyelt kérdés

Többször megtörtént már velem, hogy az egyik barátommal voltam, és összefutottunk az ő barátaival. Ilyenkor mindig iszonyú kényelmetlenül érzem magam, mert elég visszahúzódó vagyok, ráadásul mindenki olyanról beszélt, amihez nekem semmi közöm nem volt (főként emberekről, akiket nem ismerek). Nehezen megy az ismerkedés, főleg így, és ugyan kérdeztek tőlem pár dolgot meg én is tőlük, nem igazán láttam, hogy meg szeretnének ismerni... Bár ki tudja.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben mit kéne tenni?

(Ilyen szituációban sokkal könnyebb lenne számomra például elbeszélgetni egy emberrel, de nem lehet, ha mind egy körben állnak és jól elvannak egymással...de ha mégis, milyen témát éne felhoznom, ami érdekes?)



2015. máj. 23. 08:53
 1/3 A kérdező kommentje:
16/L
2015. máj. 23. 08:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a partnerednek kell jobban odafigyelni rád, és bevonni a beszélgetésbe.Nem magadra hagyni a társaságban.

Egyébként udvariasan ha kérdeznek válaszolsz, esetleg ha az adott témában ott vagy nagyon, akkor alkalmazhatod a visszakérdezést. Ezzel időt is nyersz, és tájékozódsz a beszélgetőpartnered tájékozottságáról az adott témát illetően.

2015. máj. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem tartod majd túl hasznosnak a válaszom, de azért leírom, hogy máshonnan is meg lehet közelíteni ezt a dolgot.


-Nem föltétlenül kell szimpatikusnak lenned egyből, mindenkivel. Tök ismeretlenek számodra, ha valami megfelelési kényszerrel indulsz egy ilyen helyzetben, az alapvetően egy alárendelt pozíció, és közel sem biztos, hogy ez együtt jár azzal, hogy szimpatikus is leszel!


-A másik oldalról nézve, ha én vagyok a haverjaimmal, és jön egy új ember, akkor mindig figyelek az ilyen helyzetekre, és próbálom bevonni.

Abból kiderül 1-2 dolog, amiből ha felületesen is, de el lehet dönteni, mennyire szimpatikus.


Szóval ha kihagynak a beszélgetésből, akkor vagy szimplán bunkók, vagy nem vagy nekik szimpi.

És így egyik esetben sem érdemes túlságosan túráztatni magad.

2015. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!