Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudom megjegyezni...

Miért nem tudom megjegyezni az emberek arcát?

Figyelt kérdés
Ha nagyon sokszor, évekig találkozok valakivel akkor felismerem, vagy ha tényleg különösen néz ki, pl egy fiúnak nagyon hosszú a haja, vagy csak különleges ruhákban jár stb, akkor felismerem. De pl apának lett egy új munkatársa, már vagy 3x volt nálunk, de utcán mégsem ismertem fel, nem is köszöntem, hiszen azt gondoltam ismeretlen, erre anya mondta, hogy miért vagyok bunkó... Ez rengetegszer előfordult. Néha keverem az embereket. Pl ha valaki kicsit hasonlít valaki másra hajlamos vagyok összekeverni és sokszor ismeretlenekre ráköszönni. Nagyon zavar... Miért van ez?

2015. máj. 28. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Rossz a szemed gondolom.
2015. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de nem a felismeréssel van a gondom hanem a megfigyelés alaposságával. Nem szoktam arcokat megjegyezni, és az utcán sem azt nézem hogy ki megy el mellettem hanem pl hallgatom a zenét és gondolkodom. Mentem már többször el ismerős mellett szó nélkül, amit csak akkor reagáltam le amikor megállítottak. Ilyen vagyok, aki ismer az már megszokta hogy az utcán zombi vagyok és nem szoktam nézni az embereket.
2015. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Fiatalabb korban pontosan én is így voltam ezzel. De később rájöttem, hogy azért van ez, mert nem nézed meg az emberek arcát rendesen, csak úgy átsuhan a szemed az arcokon (talán nem mersz sokáig ránézni valakire), és nyílván, ha keveset találkozol valakivel, akkor már el is felejted az arcát. Ha találkozol valakivel, nyugodtan nézzél bele a szemébe, nézd meg az arcát, jegyezzél meg rajta valami különlegeset, mondjuk egy anyajegyet, az orrát, vagy a hajformáját, és akkor jobban rögzül a memóriádban az arc. Itt a lényeg az, hogy merj ránézni az idegenekre, és pásztázd végig a szemeddel az arcát. Ha rádnéz, mosolyogj, és ő vissza fog mosolyogni. Tehát semmi gond nem lesz. :)
2015. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan "betegség" is. Egyesek emberek agya nehezen képes eltárolni vagy inkább előhívni az archoz való társítást. Olykor ennek ellensúlyozására vagy pont ezért másban meg jobban teljesít(LoL) az agy.
2015. máj. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. Minden másban jó vagyok, nagyon gyorsan is tanulok, sokan mondják, hogy tök jó, hogy én soha semmit nem felejtek el. Tényleg csak az arcokkal van a gondom. De majd igyekszem jobban megfigyelni az embereket.
2015. máj. 28. 13:25
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

van ilyen betegség, prozopagnózia.

egyszer láttam egy dokumentumfilmet egy ilyen nőről.

csak valahogy 40 fölött jött rá, hogy beteg, azelőtt azt hitte, hogy mindenki így lát, csak mások jobb megfigyelők.

azt mondta, hogy a tévében sem tudta megjegyezni a szereplőket, csak hang alapján azonosította őket. meg ruha, stb. alapján azonosította az ismerőseit. fénykép alapján még a saját gyerekeit se tudta megismerni, csak ruháról.

persze lehetnek különböző fokozatok.

amiket te leírsz, szerintem az már ennek a betegségnek a tünete. azt hiszem, nincs rá gyógymód. csak jó, ha tudod, meg ha a környezeted is tudja, hogy mi a helyzet.

2015. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Egyszerűen csak rossz az arcmemóriád, nem kell ezt túldramatizálni. Én is ilyen vagyok egyébként, például az étteremben soha nem emlékszem, hogy melyik pincér hozta ki nekünk az ételt, de már a törzshelyünkön, ahova havonta kétszer járunk, ott mindegyik pincért felismerném még az után is. Egyszerűen csak többször kell látnom valakit, hogy felismerjem, nem betegség ez, csak nem vagyunk egyformák, ki ebben erős, ki abban. Mi az arcfelismerésben nem :D
2015. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én az arcokat megjegyzem, emlékezetből is tudok pl. lerajzolni valakit, ellenben a neveket nem tudom társítani az arcokkal. Pár éve volt egy visszaesésem, amikor az arcokat sem ismertem fel de utánaolvastam és ez 20-25 év körül normális, állítólag idővel javul. Most 25 vagyok és valóban javult a dolog az arcokkal, a nevek viszont még most sem mennek.
2015. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Én még a középiskolai osztálytársam sem ismertem meg 1 évvel a ballagás után, amikor a buszon rám köszönt, pedig előtte 4 évig láttam minden hétköznap, szóval lett volna rá időm, hogy megjegyezzem az arcát... :/ Gőzöm sincs, hogy miért ilyen rossz az arcmemóriám, sokszor kerülök én is kellemetlen helyzetbe emiatt, mert én sem köszönök rá számomra ismeretlennek tűnő emberekre, aztán gyakran kiderül róluk, hogy valójában ismerem őket.
2015. máj. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsóval hasonlóan én is kerültem ilyen szitukba volt osztálytársakkal, nem is egyszer.
2015. máj. 28. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!