Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek hol van ebben a...

Szerintetek hol van ebben a dologban (lent) az arany középút?

Figyelt kérdés

A kérdés fiatal anyukák helyzetéről szól.


Itt, ahol egyenjogúság van, sokszor azt tapasztalni, hogy a kisbabás, kisgyerekes anyukák felé az emberek valami különös ellenszenvvel viselkednek. Még a legjobb természetű kisgyermek is produkálhat különös dolgokat a legjobban felkészült anyuka mellett is. Néha azt látom, hogy apró dolgokért is megy a hacacáré, sértődés. Például ha a baba felsír az utcán, vagy a kisgyerek kicsit hangosabban játszik az udvaron, de még az is ellenszenvet vált ki, hogy a terhes kismamáknak illik átadni a helyt a buszon, mondván "ők miért különbek mint mások, csak mert kipottyant egy gyereket". Sokszor már ahogy a köznyelv beszél róluk elárulja, hogy hogyan viszonyulunk hozzájuk. Mint az előző példámban "kipottyant egy gyereket" Jó hogy nem azt mondjuk mindjárt, hogy ellik. Ehhez még hozzájönnek a munkahelyi problémák, bár ott a munkáltatót is meg lehet érteni és a legjobb ha sikerül közös megegyezésre jutni.


Ezzel szemben azokon a helyeken, ahol a nők helyzete rosszabb, mint itthon,(ami ne jó!) az anyaságért kifejezetten tisztelik őket. Egy arab országba házasodott magyar feleség írását olvastam egyszer arról, hogy ott mennyivel különbül bánnak velük az utcán. Odafigyelnek az emberek, ha látnak egy terhes nőt, vagy kisgyerekes anyukát, és segítik ha kell, mosolyogva, nem pedig kötelező illemből vagy hogy haladjon már a sor. Sajnos már tudom hol volt, pedig igen tanulságos.


Ki mit gondol, csak így vagy úgy lehet, vagy van középút? Esetleg tapasztalatok is jöhetnek.


2015. máj. 31. 11:51
 1/5 A kérdező kommentje:
javítás: sajnos már nem tudom hol volt*
2015. máj. 31. 11:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem vettem ezt még észre. Általában amilyen vagy, olyanok veled. Szerintem itthon is előreengedik a kismamát, a kisgyerekest. Azzal szoktak inkább kevésbé kedvesek lenni, vagy kifejezetten nem kedvesek, aki saját maga sem tud viselkedni. Pl. amikor egy gyerek a buszon a sáros lábával rugdos másokat és anyukája nem szól rá, vagy a boltban dobálja össze-vissza az árukat. Aki normálisan viselkedik, azzal kedvesek szoktak lenni.

Arab országok? Na de ott meg általában hogyan bánnak a nőkkel?

2015. máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó, hogy beleszőtted a leírásodba az egyenjogúság szót, és ezzel nagyon is rátapintottál a lényegre. A sok idióta feminista hozzáállású br@om ezt érte el. Itt az egyenjogúság hátulütője, tessék. Kikövetelték, megkapták. Nem különböztetik meg a nőket a férfiaktól, akár kismamák, akár nem, ugyanazt a bánásmódot akarták, ugyanazt kapják. Ennek persze azok a nők is isszák a levét, akik nem ilyen emanci-p u ncik.

Az arab (és hasonló) országokban persze, hogy tisztelik a nőket, hiszen szerintük pontosan az a nők dolga, hogy feleségek, és anyák legyenek. Ott ezt istenítik. Nálunk pedig még csak nem is azokat a nőket akik sikeresek, és elértek valamit pl. a karrierjükben, hanem azokat akik fennhangon kimondják, hogy ők erős, független nők, aztán mégis épp ők lesznek azok akik keresnek egy gazdag pasit, és jó r.banchoz méltóan eltartatják magukat.

Egyik sem jó, és igen, e között kellene megtalálni az arany középutat.

2015. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még én nem tapasztaltam.Azt viszont igen,hogy a gyerekesek azt hiszik,hogy nekik mindenhez több joguk van.Miért kellene mondjuk a pénztárnál,vagy a postán előre engednem,mert fáradt a gyerek???Engem meg 10 percre engedtek ki az ebédszünetben a melóból.Vagy ha nem látszik valakin,hogy terhes,vagy pont úgy fordul,hogy nem látom jól,vagy azt hiszem el van hízva,és nem állok fel a buszon,miért én lennék a rossz.Nyilván ha látom,és egyértelmű,akkor átadom a helyet,de sok kismama néz úgy,mintha nekem kötelességem lenne.Pedig a terhesség nem betegség.Ezt nagyon sokan elfelejtik.Ja meg mikor a babakocsis pereputty összetalálkozik az utca közepén,beállnak az útba,és ha megkérem,hogy kicsit álljanak már arrébb a járdáról,mert mások nem férnek el,még neki áll feljebb,hogy két métert odébb kell tolni a kocsit.Nyilván jobban oda kell figyelni a kismamákra,gyerekesekre,de hogy magamtól fontosabbak legyenek,vagy helyzeti előnyben legyenek azt nem gondolnám.
2015. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt tapasztaltam hogy a kisbabás anyukák magukat az atyaúristennek képzelik és azt hiszik minden körülöttük forog.


25F

2015. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!