Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan azt...

Miért gondolják sokan azt (főleg itt a gyakorin), hogy a névválasztásban csak két tábor van és nincs arany középút?

Figyelt kérdés
Nem csak régies, öreges, mamás és extrahiper szappanoperás nevek léteznek! Tehét a Bözsi, Sári, Mári meg a Dzsesszika, Huanita és Arabella között van azért átmenet is!

2014. jún. 28. 00:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Igen, szerintem is van átmenet, az én (egyik) kislányom azért lett Teréz. De van pl Editem is. Mert attól, hogy egy névnek van múltja, attól még (vagy pont azért) lehet dallama, hangulata, kisugárzása.
2014. jún. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Már bocsánat, de 2013-ban a leggyakrabban adott lánynevek listája:


1. Hanna: Ősrégi név. Gondoljuk csak Honty Hannára

2. Anna: Ugye nem kell példákat felhozni

3. Jázmin:

4. Luca: Na ezt sem mostanában találták ki.

5. Emma: EZt is jó rég óta adják a gyerekeknek.

6. Nóra: Már Ibsen is írt róla.

7. Zsófia: Dettó történelmi név. Ferenc József édesanyját is így hívták.

8. Zoé: Na, talán ez az egyedüli, aminek nincs régi hagyománya

2014. jún. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Az általad kifogásolt Sára a 23. a tavalyi listában.
2014. jún. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
1- es vagyok. 2 - es, azok a nevek, amiket felsoroltál nem a múltjuk miatt, hanem az elcsépeltségük miatt számomra egyértelműen visszataszítóak.
2014. jún. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
ELőző: Pontosan erről beszélek. Én pont nem adnám majd a lányomnak a TOP 30-ban szereplő neveket valamelyikét.
2014. jún. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Trollnok! Nem kifogásoltam! Csak példákat írtam! Modern hangzásúakhoz mégsem sorolhatom nemde?

Senkit nem akartam megbántani az általam felsorolt nevekkel! Egyikhez sem írtam, hogy ronda vagy szép! Ne kezdjük a feszkót!

2014. jún. 28. 01:34
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Nos, nekem Anna Mírám van. Mėg gyerekként elterveztem, hogy igy hívják majd a lányomat, ha lesz. Abban az evben, amikor született, ez volt a leggyakrabban adott nev. Erdekes módon egyetlen masik Anna sincs a korosztályból. Vivien es Fanni harom, Gréta, Hanna kettő van az osztályában.
2014. jún. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon sokan adnak középutas nevet, csak az nem tűnik fel neked. Az én környezetemben senki nem adott szappanoperás nevet (nézi még egyáltalán valaki őket???), általad ősréginek titulált meg vagy kettő. Minden más baba középutas nevet kapott. A mi lányunknak különleges neve van, ami nem szappanoperás és nem is ősrégi.
2014. jún. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Meg mondom oszinten vegkepp nem neztuk mennyire gyakori a Boglarka nev amikor 2013 februarjaban elneveztuk a kislanyunkat. Elotte valo even terveztuk el teherbeesesem utan h ha lany lesz ezt a nevet kapja.

Gyakorinak van mondva ahogy itt olvastam h sokan adjak ezt a nevet. Volt egy kerdes h hivjak 0-2 eves korig a gyerekedet. Be is linkelem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Egy Boglarka volt, az enyem. :-)

A bolcsiben is egyedul van ezzel a nevvel. :-) ez csak egy pelda volt termeszetesen. Mashol lehet tucatra beloluk. Szerencsere a kornyezetunkben nem nagyon fordul elo, sooot meg nem talalkoztunk mssikjal edig, :-)

2014. jún. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

*eddig.


Az lemaradt ha tucatnev is, elsosrban azt nezem nekem mennyire tetszik az adott nev, nem massal foglalkozom. Es ez vonatkozik a regi nevekre is, :-)

2014. jún. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!