Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van olyan könyv ami megtanít...

Van olyan könyv ami megtanít arra hogy jó beszélgetőpartner legyek?

Figyelt kérdés

2015. jún. 15. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs.
2015. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Az összes ilyen. Bármit olvasol, gyarapodik a szókincsed, és nagyon jó beszélgetőpartner leszel.
2015. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én pl. ezt kezdtem el olvasni:

[link]

Vannak benne jó ötletek, persze az alapja mindennek, hogy jó legyen az önbizalmad.

2015. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 acelsziv ***** válasza:

Dale Carnegie: Hogyan szerezzünk barátokat és befolyásoljuk az embereket?

Ez alapkönyv ebben a témában

2015. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A Tengerész ***** válasza:
Nincs. Jó beszélgetőpartner attól leszel, hogy kíváncsi vagy a másik emberre. A legjobb beszélgetőpartner az aki ezt éreztetni tudja a másikkal. Ebben valamit segíthet ha sokat olvasol mindenféle könyveket, mert nő a szókincsed, de nem ezen múlik. Szóval az a jó beszélgető partner akinek akkor is szívesen beszélnek ha meg se szólal.
2015. jún. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2-nál a pont.

Nem attól leszel jó besz. partner, hogy érdekel a másik (ugye #5-ös?!) mert hiába őrülsz meg a kíváncsiságtól, ha akkora paraszt vagy, hogy csak makogni tudsz!


Legyen szókincsed és arra, annak bővítésére a könyvek 90%-a kiváló.

Ne olvass káromkodásokkal teli könyvet. Nem azért, nem baj a káromkodás, csak amelyik azzal van tele, az valószínűleg arról is szól.

Egyébként mindegy mit olvasol. Olvasd azt, ami érdekel, a többit meg bízd az időre.


Olvass minden este!

2015. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 acelsziv ***** válasza:

6: abban igazad van, hogy a szókincs nagyon fontos.

DE

Ha a másik azt érzi, hogy te csak mondod a magadét és egyáltalán nem figyelsz arra, amit ő mondani akar, akkor mennyire fog téged jó beszélgetőpartnernek tartani?

Vagy mennyire fog választékos modorú bunkónak, aki csak a magáét fújja.

Nemhiába mondják az ebben a témában képzéseket tartó emberek, hogy azért kaptál egy szájat és két fület, hogy ennek arányában használd őket. Nekem volt olyan beszélgetésem, ahol egy k**va szót nem szóltam, csak kérdésekkel beszéltettem a másik felet és úgy érezte, hogy ilyen jót még életében nem beszélgetett. Pár kérdés volt csupán és egy erős érdeklődés. Mennyire használhattam itt a szókincsemet?

2015. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régi könyv, de jó: Allan Pease: Szó-beszéd.


De szerintem attól lesz valaki jó beszélgetőpartner, hogy empatikus. Mosolyog, pozitív hatással van a másikra, de nem tolakodik, nem erőltet semmit se. Ez egy belülről jövő dolog. Egy ilyen emberrel szívesen van együtt a másik.

Másfelől meg lehetsz beszédtechnikailag akármilyen kifinomult és trükkös, ha a társalgás és az érdeklődésed nem őszinte, akkor kár belekezdeni.

2015. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!