Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azok az emberek akik egyáltalá...

Azok az emberek akik egyáltalán nem élnek társasági életet, miért hiszik azt, hogy ők a normálisak és mindenki más az idióta?

Figyelt kérdés

És azon sopánkodnak, hogy "jajj,nem szeretnek az emberek", "nincsenek barátaim, mert minden ember bunkó és álszent"..


Csomó kérdés van itt is, meg tapasztaltam az iskolákban is, hogy ezek a "kirekesztett, de normális egyedek" csak kárálnak, és arra várnak, hogy odamenjen hozzájuk 10ember , hogy: "akkor most legyünk barátok". De nem lépnek semmit.


Köztük a "bátrabbak" odamennek a többi magányos emberhez, és megpróbálnak tartós kapcsolatokat kialakítani, de ennek az lesz az eredménye, hogy lesz két-három barátjuk viszont még jobban eltávolodnak embertársaiktól. De azok a csoportok nem klikkek, inkább szekták.


Például 6osztálytársam is ilyen. És ők nagyon furcsák. És nem azért, mert nem akarnak megfelelni a társadalmi elvárásoknak, hanem mert a viselkedésük nagyon bipoláris. Ha csak a saját kis körükben vannak egyedül, kiabálnak meg ugrálnak, mintha folyamatosan dominancia harcot vívnának. Meglátásom szerint az általuk elképzelt "menő srác" tulajdonságokat akarják felvenni és uralkodni egymás fölött. De a lényeg, hogy. Pl. A teremben csöndesen elvonulnak egy kis sarokba, és amikor nincsenek bent más klikkek oszlopos tagjai, akkor megint megvadulnak. Bunkóskodnak egy kicsit, meg úgy viselkednek, mintha most szabadultak volna fel a rabszolga sors alól.


Szerintem az, hogy egyáltalán nem nyitnak felénk, és elkönyvelnek engem is általános sztereotípiák alapján, csak a saját ostobaságukat minősíti. De nem ismernék be senki kedvéért... Nem, inkább elvárják, hogy mindenki sajnálja őket, mert tehetetlenek a világgal szemben. El várják, hogy mindenki elfogadja őket, pedig semmit nem tesznek azért, hogy elfogadtassák magukat.


Most kérdem én, tényleg én vagyok az idióta, mert vannak barátaim és történnek események az életemben, és ők a normálisak, mert egyetlen felmutatható erényük a hamis önképük és "kiforrott személyiségük"?



2015. jún. 20. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.


De az se jó, mikor a többi ember hiszi azt, hogy aki nem él társasági életet, az idióta.

2015. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia. Érdekes a kérdésed. Én az átmenet vagyok: elég sokféle emberrel barátkozom, így vannak extrémebb és nagyon visszafogott barátaim is. Nem együtt megyek velük mindenhová, és meg van oldva a kérdés. Értem, amit mondasz, és jogos is. Az egyik legjobb barátnőm visszahúzódó típus. Ő például nem mer nyitni mások felé, és azt is meg kell érteni, hogy nem mer. Mondjuk az, aki lenézi a bulizós embereket, annak sincs igaza. De persze a társasági élet/bulizás alatt is kérdés, hogy mit kell érteni. Én szeretek bulizni, de az osztályomat nem szerettem. Azt hitték, merev vagyok, mert ugyebár, ha nem velük bulizom, akkor nyilván nem is bulizom soha. Egyszer elmentem egy bulijukba, mondom, rendben legyen. Azt láttam, hogy a "agy partiarcok" egész nap kapaszkodtak egy pohárba, és időnként lefotózták magukat, illetve piákról beszélgettek, hogy mindenki lássa, mekkora szakértők. Én se vagyok ártatlan, én is ittam kicsit meg vízi pipáztam, de egyik ismerősömmel elkezdtük táncolni egy zenére, hogy legyen valami hangulat. Erre lenyomták a zenét valami lassú gagyi dologra és kimentek az erkélyre. Meg csocsóztak. Ez volt a nagy buli. Ők tényleg szidták azokat, akik nem buliztak velük, de én hamar leléptem onnan. Különféle embercsoportok vannak, minden embercsoportban van fura. Nálatok az introvertáltak a furák, de azt is meg kell érteni, hogy vanank oylan introvertáltak (például az egyik fent említett barátnőm), aki SZERETNE másokkal barátkozni, csak nem megy neki. Mert mindig csúfolták.
2015. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásokért.
2015. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: egyik introvertált ismerősöm egy bizonyos körben nagyon is hangadó. Nem azért, mert játssza az eszét, hanem mert ott megtalálta a vele azonos érdeklődéi körű embereket.
2015. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En sem elek tul tarsasagi eletet, en is maganyos vagyok. En olyan vgyok, hogy alapjaratban nem szeretem az embereket, aztan ha megismerek valakit, akkor kellemeset csalodom, vagy rajovok hogy meg jo hogy nem szerettem. Nem jarok bulizni, nincsenek reszeg ejszakakrol emlekeim, de ennek nem az az oka, hogy nincs tul sok baratom. Ha lenne sem jarnek, mert en ugy gondolom, hogy ez nem normalis, hog minden hetvegen szetcsapja magat az a generacio, amelyik par eve meg orult, ha kivittek tanuloszobarol az udvarra. Most lehet te gondolod azt rolam, hogy nem vagyok normalis, amiert igy "lazadok a mai vilag ellen", sokan gondoljak ezt rolam, de egyszeruen nem erzem jol magam az emberek kozott. Pelda erre az osztalyunk. Ebben az evben ket csoportra voltunk osztva es alig talalkoztunk. A sajat csoportomban sokszor en vezettem a hulyeseget, en kezdtem mindent, mikor viszont az egesz osztaly egyutt volt, alig mertem megszolalni. Nem tudom miert. talan a tomeg miatt, mert amikor ismeretlenek kozott vagyok, de kevesen vagyunk akkor is felszabadult vagyok. Vannak sajat nezeteik biztosan. Ez olyan mint az interneten vs. eloben ismerkedes. Mindenki mas a neten mint eloben. Van aki masabb a sajat barati tarsasagaban, mint a tobbi osztalytarsa mellett.
2015. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-os vagyok. En nem nezem le a bulizos embereket. Vannak olyan barataim akik jarnak es nem zavar csak azt mondom SZERINTEM nem normalis. Persze vannak normalisak is, akikbol nem annyit latsz, hogy reszgen fetreng valahol. Csak akik csinaljak azok se nezzenek le minket akik nem jarnak.
2015. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Az a baj például az előző válasszal, hogy a két végletet mondjátok. Például, hogy "nem normális, ha valaki minden hétvégén szétcsapja magát". De erről ki beszélt? Én nagyon szeretek bulizni, de még soha nem voltam részeg.
2015. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Irtam, hogy vannak normalisak is akikbol nem annyit latsz, hogy reszegen fetreng valahol.
2015. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez a "minden hétvégén szétcsapja magát" a legnagyobb közhely. Ilyen kifejezést a társadalmat csak hallásból ismerő emberek használnak, a hasonló megnyílvánulásokkal kérlek kíméljetek.


#2-es, Szerintem az introvertált személyek sokkal sértődékenyebbek. Kevésbé nyitottak a csipkelődő viccekre, és az ezekkel történő kapcsolat teremtésre. Erről mi a véleményed?

2015. jún. 21. 20:14
 10/11 anonim ***** válasza:

"Irtam, hogy vannak normalisak is akikbol nem annyit latsz, hogy reszegen fetreng valahol."


Igazad van, te tényleg írtad, de általánosságban igaz marad.


Kérdező: nem tudom. Abban teljesen igazad van, hogy aki nem megy oda máshoz, az hiába várja a sült galambot, előfordul, hogy nem azért nem barátkoznak velük, mert lenézik őket, hanem mert ők sem barátkoznak másokkal. De nagyon sok esetben az exrovertáltak tényleg azt gondolják, hogy egyedül az ő életvitelük a jó, és el sem tudják képzelni, hogy egyéb izgalmas tevékenységek is legyenek a világon. Illetve azt, hogy attól, hogy egy ember az egyik társaságban nem bulizik, éppen egy másikban még lehet hangadó. Ilyen például az egyik barátnő a cosplayeken. Szerintem az értelmes ember nem szól bele a másik életébe. Nekem nagyon sok egymástól különböző barátom van, és ezzel "ritkának" számítok, ami szerintem szomorú.

2015. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!