Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van még valakinek hasonló...

Van még valakinek hasonló közösségi hálózatos problémája?

Figyelt kérdés

Szóval egy jó ideje valamiért ódzkodva rakok fel képet közösségi oldalakra, ugyanis eléggé lehangol ha egy bizonyos időn belül pl. az első órában nagyon kevés like-ot kapok rá. Az is szar érzés, hogy pl. ha bejelölök valakit ismerősnek vagy bekövetek valakit instagramon, nem jelöl/követ vissza... Pedig annyira nem vagyok oda ezekért az oldalakért, mégis rombolja a magabiztosságom ha látom hogy leszarnak az "ismerősök". Félre értés ne essék, vannak jó, igazi barátaim.

Ti hogy vagytok ezzel?

18F



2015. júl. 7. 13:27
 1/8 anonim válasza:

Van, hogy én is feltennék egy képet, de inkább meggondolom magam, vagy utána úgy vagyok vele, hogy minek tettem fel, hiszen senkit sem érdekel. Azért gondolom ezt olyankor, mert eleinte nekem is kevés like érkezik rá, ahogy irtad. Ez lehet azért is mert rossz az időpont, pl túl korán/késő van, vagy ilyenkor kevesen ülnek a gép előtt (nem nyáron, akkor alap hogy többen). Az is lehet, hogy nem lett olyan jó a kép, vagy csak kevés ismerősöd van. Ha a végeredmény sok like, akkor nincs miért aggódni.

Instán van hogy engem sem követnek vissza, ez lehet azért van mert nem ismer annyira, vagy mert nem érdekli hogy miket csinálsz. Vannak akik verseny csinálnak abból hogy sok a követőjük.

Ha ezek az "ismerősök" leszarnak, akkor téged se érdekeljenek. Foglalkozz inkább azokkal akik tényleg igazi barátaid.

2015. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszod:) A kép minőségére általában mindig ügyelek, el tudom dönteni magamról hogy jól nézek-e ki rajta stb. Egyébként igazad van, belegondolva valóban sokat számít, hogy milyen időszakban kerül fel fb-re.


Valamilyen szinten fontos nekem ez az egész, nem tudom megfogalmazni hogy pontosan miért. Úgy gondolom hogy manapság ez egy nagyon fontos tényező a másik megítélésénél, máshogy ítéljük meg azt akinek a profilképén 15 like van és máshogy akinek 50 vagy 100 vagy annál is több - még ha én nem is teszek így -. Remélem érthető mire akarok kilyukadni. :D

2015. júl. 9. 07:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Kit érdekel mennyi like van? Én ezt a korszakom 13 évesen kinőttem, véleményem szerint nem a likeok száma határoz meg egy embert. De nem akarok beleszólni, sem beléd kötni...te tudod.
2015. júl. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, én másokat egyáltalán nem ezalapján ítélek meg, viszont úgy gondolom hogy az emberek hajlamosak erre velem szemben...
2015. júl. 10. 06:56
 5/8 anonim válasza:
Szia #1 vagyok. Értem, hogy mire gondolsz, nekem is vannak ismerőseim, akik nézik, hogy kinek hány like-ja van. (természetesen nem ez alapján ítélik meg az embereket) Ha viszont egy felszínes társaságba kerülsz, akkor lehet, hogy tényleg számít.:c #3-nak írom: pl.: egy 20 like-os emberre gondolhatják, hogy milyen kis "nyomi", kevés like. Hogy ezt megcáfolják meg kéne ismerniük de sokan enélkül elítélik. Például ezért is számíthat a like-ok száma...
2015. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3as vagyok.

Én ezt idáig értem, de miért érdekelne engem pár felszínes ember véleménye? Én speciál nem akarok ilyen embereket a társaságomban látni, nem látom őket szívesen..

2015. júl. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

#1 vagyok

Értem hogy mire gondolsz, csak nem mindig te döntöd el. Bár a kérdezőnek gondolom nagyjából vele egy idős ismerősei vannak, így (majdnem) felnőtt léttükre igazán viselkedhetnénke érettebben és nem csak felszínesnek kéne lenni:c

2015. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek vannak időről időre ilyen hangulatai, amikor az ilyen oldalakon van...és nyugi, mindenki érzi időnként nagyon rosszul magát ezek miatt az oldalak miatt, elég az, ha valami hülye állandóan futtatja magát, ezzel önkéntelenül is összehasonlítjuk magunkat, és mondjuk elkezdünk valamire vágyni, amire különben nem vágynánk. Nekem képzeld, volt olyan, hogy egy volt osztálytársam - most ilyen "callgirlként" dolgozik - annyira tolta, hogy mennyire sokat utazik, és mi mindent tud megvenni, hogy elkezdtem irigykedni és hirtelen a saját, munkával megtermelt eredményeimben kezdtem kételkedni, hogy hú, lehet hogy hülye voltam, és az orvosi helyett inkább prostituálódnom kellett volna :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D nagyon nagy hülyeség, különben álmomban nem jutna ilyen eszembe, és sosem vágynék ilyenre...a közösségi oldalaknak ilyen a pszichológiája. Az ember önkéntelenül és tudattalanul is állandóan visszajelzést vár, hogy megerősítsék. Aki nem vallja be, az is. Mindenki, ha nem is minden percben, és nem fő tevékenységként. Azért mondom ezt, mert az ember nem önmagának, hanem a közösségnek rakja fel az infókat főként, és ez ad neki egy olyan pozitív visszacsatolást, amitől az önbizalma a helyére kerül.

Szerintem Te kérdező, egy nagyon kedves, érzékeny és intelligens ember lehetsz, akinek fontos a közösség, és a helye a közösségben. Sokszor van úgy is, hogy nem azért nem lájkolnak, mert nem akarnak, hanem mondjuk nem veszik észre hogy mit raktál ki. Nekem az is segített, hogy keveset rakok ki viszonylag, és akkor az, talán feltűnőbb, mert nem az van, hogy kéretlenül nonstop ott tanyázik mindenkinek az üzenőfalán az összes cucc.

Ne törődj vele, az oldalak ilyenek, nem kell neki nagyobb jelentőséget tulajdonítani, mint amekkora.

2015. szept. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!