Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elsőéves egyetemistaként...

Elsőéves egyetemistaként nehezen barátkozom. Van esetleg itt valaki, akinek hasonló a problémája?

Figyelt kérdés
(Tudom, hogy irtó szánalmas ide írni ilyeneket, de azt gondoltam, hogy miért ne, veszteni nem veszthetek vele.) Idén kezdtem az egyetemet Budapesten, és nehezen nyitok az emberek felé. Kezdek aggódni, hogy komoly gondok vannak velem. Nem vagyok egy bulizós lány, és kezdem azt hinni, hogy az egyetemen is csak úgy érvényesülhetnék, ha az lennék. Anyukám pedig olyan közvetlen az emberekkel... Ezt örökölhettem volna tőle...:D Egyre inkább érzem, hogy még ha nem is mondja ki így nyíltan, de ő sem érti, hogy miért nem tudok kapcsolatokat kialakítani. Mostanában többször is volt, hogy utalt rá. Én persze nyilván elhárítom, hogy nekem ez így jó, ami nyilván nem teljesen igaz. Neki sosem voltak ilyen problémái, nem értheti. Ezekről a dolgokról nem szívesen beszélek, nem is tudom, miért írom ki egy nyilvános fórumba. A gimiben sem voltam túl közvetlen, de úgy gondoltam, hogy ha majd egyetemista leszek, akkor sok hozzám hasonló emberrel fogok találkozni. Hát, ez nem jött be eddig...

#barátkozás #nehéz kapcsolatteremtés egyetemistaként
2014. dec. 19. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Először magadban rakd helyre a dolgokat. :D Jó tanács! Közhelynek hangzik, de nem az! D
2014. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg a saját társaságodat. Nem kell a legmenőbbnek lenned, elég, ha egy vagy két barátod van, de azok tartósak.

Nézz körül, melyik csoporttársakkal találkozol a legtöbbet, és velük kezdj el beszélgetni. Kezdetben lehet valami egyszerű dolog, vizsga, tanár, tananyag, könyv. Ha te nehezen nyílsz meg feléjük, ne te beszélj, hanem kérdezz, érdeklődj, pl. milyen vizsgáik lesznek, eddig hogy sikerült, mely tárgyakat tartják nehéznek, könnyűnek, mi a véleményük egyes tanárokról stb. Ha kollégisták, te meg nem, akkor kérdezz erről (milyen ott az élet, hány ágyas szobák). Karácsony után jó kérdés, hogy hogyan töltötték az ünnepeket. Mi annak idején simán kibeszéltük az ilyesmit, nem gyerekes azon lelkendezni, hogy "és képzeljétek, fél kilós csokit kaptam ajándékba nagymamámtól!", ha van öt másik, akinek szintén ez a szíve vágya. :)

Ne legyenek előítéleteid. Barátkozz mindenkivel, aki nyit feléd, ha látványosan nem vesznek be a beszélgetésbe, akkor meg hagyd. Első két évben még elég képlékenyek a klikkek a sok kibukás miatt.

Ha semmi sem megy, akkor biztosan van valami egyetemi csoport, ami érdekel... flimklub, sportegylet, sakk-kör... Itt könnyebb veled azonos ízlésű emberekbe botlani.

2014. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mintha csak én írtam volna helyetted... én is Pestre járok egyetemre, és hasonló gondban voltam/vagyok. :D Ha gondolod, írj privátot, beszélgethetnénk.


L/21

2014. dec. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

2 hely van, ahol egy nagyobb egyetemen ismerkedni lehet:

- gólyatáborban a csoporttársakkal

- kollégium / albérlő társak

(Plusz egy lehetőség: diákszervezet. Csak én sosem voltam egynek sem tagja és nem is hiszem, hogy leszek, úgyhogy erről nem tudok véleményt mondani.)


Ezeken kívül nem igazán lenne ötletem. Az egyetemen mindenkinek össze-vissza vannak órái, ez nem olyan mint az általános meg a középsuli, hogy mindenki össze van zárva, így szerintem nem nagyon lehet órákon ismerkedni. Meg egyébként neked feltétlenül kellenek az egyetemről barátok? Persze jó, ha az embernek van pár barátja egyetemről, akikkel járhat közösen órákra, de ha nem lenne egyetemről barátom, csak 2-3 kedves ismerősöm, az is elég lenne akkor, ha lennének más barátaim.


Középsulis barátod/barátnőd nincs?

Melyik egyetemen kezdtél?

2014. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Azt tudom, hogy magamban kellene rendet tennem, amivel próbálkozom egy ideje. És jesszus, így visszaolvasva tényleg elég szánalmasnak hangzik az egész, de hát ez van. Azért vannak csoporttársak, akikkel szoktam beszélgetni az egyetem épületén belül. Nem egyedül gubbasztok a sarokban...:) Sokat gondolkoztam, hogy mikor alakulhatott bennem ki ez az egész, és hogy miért, de eddig nem sikerült rájönnöm. Nagyon nehezen engedem közel magamhoz az embereket. Középiskolából van egyébként barátnőm, csak a családom nagyon hangsúlyozza, hogy ilyen meg olyan fontos a kapcsolatépítés. Ezzel nem vitatkozom, csak nem fogják fel szerintem, hogy ez nem megy mindenkinek olyan könnyen.
2014. dec. 19. 23:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem barátkozom könnyen, de azért klinikai eset sem vagyok és te sem, ha azért jóban vagy emberekkel. Dumálgass velük, aztán majd a barátaid lesznek. 3 hónap alatt nem szoktak igazi barátságok kialakulni, van még idő.
2014. dec. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én mindent kihasználok amire hívnak programot, de egyszerűen menekülnek előlem az emberek :/

én is most kezdtem egyetemet, de nem pesten, 22f

2014. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz, megismerkedhetünk. 20/F.
2014. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez normális, különösen elsőévesként. Többen küzdenek ezzel a problémával, mint hinnéd. Itt találsz pár dolgot: [link]
2016. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!