Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintem az erkölcsösséget,...

Szerintem az erkölcsösséget, büszkeséget, becsületességet, azért találták ki, hogy irányítani lehessen vele az embereket. Valaki egyetért?

Figyelt kérdés

Most nem azokra gondolok akik közt érzelmi kötődés van, hanem idegenekre.

Pl vannak a menekültek. Akik segítik őket azoknak nem lesz semmi hasznuk belőle, csak azt nevelték az emberbe, hogy segíts a bajbajutotton.

Ott vannak a melegek is. Akinek valamelyik hozzátartozója meleg az valószínűleg pártolni fogja az ügyüket, akinek pedig nem annak nem lenne oka rá.

Nincs szó gyűlölet keltésről, csak érdekel, más is lát e valami összefüggést.



2015. júl. 14. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, ne húzzuk már rá ezekre az értékekre is a libsi propagandát. Amiről te beszélsz az naivitás. Nem pedig erkölcs és büszkeség.


Az igazán erkölcsös, büszke, becsületes embereket sokkal nehezebb irányítani, mert nem hajlandó minden hülyeségbe belemenni. Megjegyzem pont azok viselkednek agyatlan birkaként, akikből ezek az értékek hiányoznak.

2015. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nem kitalálták, hanem sok emberben alapjáraton működnek, egyfajta ösztönként. Vitatkozom azon, hogy nevelés kérdésre, mert sokszor éppen ellentétes lesz a gyermek személyisége, mint a szülőé.


Empátia kérdése az egész.

2015. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző kettővel.


Azt lehet könnyen irányítani, akiből hiányoznak mindezek.

2015. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezeket a fogalmakat nem lehet kitalálni. Valószínűleg te magad is erkölcsös és becsületes vagy olyan értelemben, hogy a saját értékrendednek megfelelően éled az életed, úgy bánsz másokkal, ahogy helyesnek látod. Valószínűleg tartásod is van, az alap "büszkeség" is teljesül.


Abban viszont egyetértek, hogy ha valaki másoknak erkölcsről, büszkeségről, becsületességről papol, nem árt hátsó szándékra gyanakodni.

2015. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából nem látok nagy összefüggést a kérdés különböző részei között.

Véleményem szerint a menekülteken segíteni szép gesztus, de én nem ítélem el azt sem aki nem segít, mert van jobb dolga. De ha valaki nem segít akkor legalább ne ártson másoknak.

Az pedig nem igaz, hogy melegeknek a hozzátartozói pártolják az ügyüket, bár ismerek ilyet is, olyat is. Ez szerintem tök természetes, hogy az emberek nem ítélkeznek valakiről afelől, hogy melyik nemhez vonzódik. Mindenkinek magánügye, minek foglalkoznak másokkal. De aztán megint csak valaki nem így gondolja, indokolt véleménnyel az is elfogadható.

A kérdésre válaszolva pedig az erkölcsösség valóban az emberek manipulálására lett kitalálva szerintem, hiszen egységesen megírt értékrenddel könnyebb irányítani a csürhét. A büszkeség és a becsületesség viszont emberi tulajdonságok többnyire.

2015. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!