Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti hogy kezelnétek ezt a...

Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet? (Párkapcsolatról van szó)

Figyelt kérdés

(Bocsánatot kérek, ha nem a megfelelő helyre tettem, amit akartam, de nem nagyon találtam jobbat.)


Egy ideje már úgy érzem, hogy valami teljes mértékben megváltozott bennem. Voltak dolgok, amiket megtett, de a kapcsolatunk elején SZINTE túl hamar megbocsátottam neki, mert annyira lángolt a szerelem, hogy elvakított. Egy ideje nem lángol annyira, azt hiszem, ez teljesen normális. Néha lángol, néha nem, de próbáltunk tenni ellene. Viszont van egy kis gond. Amikor nem lángol annyira, akkor azok a dolgok, amiket tett, hirtelen nagyon fel tudnak dühíteni, hiába régen történtek. Azt hiszem, nem kellett volna annyi mindent lenyelnem, de ez régen nekem nem tűnt fel, mert a rózsaszín felhőcskék eltakarták előlem az igazságot. Régen bármit megbocsátottam volna neki, de most úgy érzem, még egy botlás a részéről, és vége az egésznek. Valamint rájöttem valamire: Mindig, amikor valami rosszat tett, bemesélte, hogy én voltam a legnagyobb hibás, vagy hazudott róla, vagy mindkettő egyszerre. És tudjátok mi a legviccesebb?! Tényleg el tudta hitetni, hogy én vagyok a hibás, amikor hazudott bemagyaráztam magamnak, hogy hiszek neki, pedig ez nem így van.

Nekem volt egy fiú barátom, akivel régebben kavartam, amikor erre rájött a barátom, azonnal arra kért, hogy ne beszéljek vele többet. Ezt meg tudtam érteni, én sem örültem volna neki, ha az egyik - nevezzük így - exével beszélgetne. Szóval megértettem, pedig az a srác volt a legjobb barátom, és a kavarást akkor már nagyon régen abbahagytuk. De, oké, véget vetettem a barátságunknak, habár egy kicsit még mindig hiányzik nekem, de hát mit tehetnék?

De ami betett az utóbbi időben az az, hogy általános óta van egy jó haverom. Elképzelhetetlennek tartanám, hogy ő, meg én... szóval Fúúúj, legjobb barátom, testvérem, értitek. Egy évvel ezelőtt ugyanabba a gimibe jött, ahova én is járok. Nagyon örültem neki, nincs sok barátom, de akik vannak, azokkal nagyon jó a kapcsolatom. Kialakult egy baráti társaság, amiben én is, és ú is benne vagyunk. A barátomnak ez nagyon szúrta a szemét. Megkért, hogy vessek ennek véget, én pedig beleegyeztem. De az egyik közös barátnőnknek gondjai akadtak, és nem akartam ezzel is terhelni őt, hogy most bontom szét a baráti társaságunkat, ezért úgy gondoltam, hogy várok még egy kicsit ezzel. De ő nem értette meg. Megfogta, és a szemem előtt ráírkált a haveromra. Olyan dolgokkal sértegeette, amivel nem lett v olna szabad. (A haverom nevelő szülőknél van, és az árvaságával bántotta). És ki volt a hibás?! Én, persze, hogy én voltam. "Gondolhattál volna erre" - mondta. És magamat hibáztattam. Nem vetettem véget a barátságunknak, még bocsánatot is kértem a sráctól. Ezt a barátom is tudja... Én nem leszek az a szemét, akinek a barátja megsérti a havárját (hozzáteszem, nagyon durván), és még én kerüljem?! Neki kellett volna engem, de megbocsátott. Ráadásul azért is működik ez a baráti társaság, mert egybe vágnak a dolgok. A barátnőmet örökbe fogadták, a haverom nevelőszülőknél van, az én anyukám meg nevelőszülő. Tökéletesen megért mindenki mindenkit, imádok velük beszélgetni.

Szóval visszatárve az én és a barátom kapcsolatára, már régóta gondolkodom a szakításon, de valahogy nem megy. Már két éve együtt vagyunk. Félek, hogy ő a boldogságom, és nélküle nem lennék boldog. Habár így belegondolva túl sok dolog történt, amiből arra következtetek, hogy nagyon rossz lenne a jövőnk egymással. Nem illünk össze... egyáltalán nem. Mindezek ellenére szeretem, de nem érzem magam annyira boldognak, mint kéne.

Abban viszont biztos vagyok, hogy szerelmes belém, nem csak szeret, ez az egész számára nem megszokás, hanem szerelem... Megszakad a szívem, ha arra gondolok, hogy megbántom őt.

De tényleg nagyon sok dolog szól ellenünk. Mindenkitől csak azt hallom, hogy jobbat érdemelnék... És már kezdem ezt elhinni...

Kérlek adjatok tanácsokat. Előre is köszönöm. És bocsi a hosszú leírás miatt.



2015. júl. 17. 12:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi... 17/L
2015. júl. 17. 12:35
 2/5 anonim ***** válasza:
A baratod egy kis patkany, es kesobb meg rosszabb lesz. Ha van egy kis eszed menekulsz.
2015. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Abba gondolj bele, hogy egy ilyen emberrel tudnál-e még néhány évet eltölteni. Ha nem szívesen, akkor azt hiszem nincs több kérdés. Persze minden kapcsolatban előfordulnak problémák, de azért nem ilyen sűrűn. És itt azért voltak komoly gondok is. Ha nem érzed magad boldognak, akkor nem kéne erőltetni.


Én, még 3 éve (14 évesen) voltam kapcsolatban egy lánnyal, de ott hasonló problémák adódtak. A lány nagyon belém volt zúgva (ő kezdeményezett, én is ragaszkodtam, de nem volt meg az igazi tűz) és ő is bele akart szólni a baráti körömbe. Jelentkeztek egyéb problémák is közben. Sokáig lenyeltem én is és együtt voltunk, de nem tudtam beleszeretni sem, így a vége csúnya lett. (ő még ezután is szeretett) Aztán kb. 1 hét után újra megpróbáltuk, de megint hasonló problémák jelentkeztek, így ő is belátta, hogy nem illünk össze. Utólag azt mondom, hogy elkezdeni nem kellett volna, mert nekem akkor sem jött be különösen.(összesen 3 és fél hónap)


Összességében a te problémáidhoz hasonlók miatt lett vége, ezért gondoltam, hogy megosztom, talán sikerül tanulni belőle. A saját tapasztalataimat figyelembe véve nem sok jóra számítanék. Persze azért 2 év azért más, illetve most 17 évesen én is másképp látom, mint ahogy akkoriban. Remélem tudtam segíteni! :)

2015. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Igazából szereteem, és boldog vagyok, csak nem mindig. Mostanában nem csinált semmi rosszat, inkább az a probléma, hogy a régiek még bántanak. Talán nem lesz semmi baj, és el tudom felejteni a dolgokat. Ha pedig nem, akkor szakítok vele. Nehéz dolog a szerelem.
2015. júl. 17. 14:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából a legnagyobb baj az, hogy tett 2 dolgot is, amit se nem elfelejteni, sem pedig megbocsátani nem fogok tudni, az elsőről tudja, hogy tudom.... A másodikat nem tudja, hogy tudom.
2015. júl. 17. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!