Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek? Hogyan...

Ti mit tennétek? Hogyan kezelnétek egy ilyen főnököt?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy a jelenlegi munkahelyemen csak nemrég óta dolgozom,de éppen most lesz főnökváltás,mert a jelenlegi részleg főnökünk nyugdíjba fog menni,de szeretne továbbra is maradni csak már nem 8 órában,hanem csak 4 órában. A helyére keresnek embert,a kolléganőmet vagy engem,de mivel én csak pár hónapja vagyok itt és nekem még lenne mit tanulnom és nem is vagyok egy főnök típus,így inkább szerintem a másik kolléganőre fog esni a választás,mivel ő már régebb óta ott van a cégnél és nyilván több a tapasztalata is.

Viszont a kolléganőmön annyira látszik,hogy csak erre pályázik,hogy ő legyen a főnök,ha nincs benn a főnökünk,hanem csak mi ketten vagyunk akkor is állandóan ugráltat. Pl. benne vagyok egy munkában, ő ezt pontosan látja,de ettől függetlenül szól,hogy kezdjem el a másik munkát,pedig amúgy neki éppen nincsen dolga. Már annyira nyeregben érzi magát,pedig a főnökünk őt nem nevezte ki helyettesének és semmi ilyesmi. Meg akkora az önbizalma,pedig még érettségije sincsen,nekem meg ráadásul felsőfokú végzettségem van,de szerény vagyok és nem olyan beképzelt,mint ő.

Szóval vannak érdekes dolgok. Félek,ha ő lenne a főnök egyfolytában csak ugráltatna minket,mert a jelenlegi főnököm nagyon korrekt,ha lát valami munkát ő is csinálja,szóval nem él vissza azzal,hogy ő a főnök,de ha a kolléganőm lenne vele elszállna a ló és nagyon főnökösködne,én meg nem akarom azért,hogy kihasználjon,meg hülyének nézzen.

Pl. azt is leszarja kb néha,hogy ki hogy szeretne szabad lenni,mert hogy ő ekkor és ekkor szeretne,mert a férje akkor otthon van,de könyörgöm másnak is van családja és más is szeretne hétvégén is szabad lenni nem csak ő. Szóval ha ő írná a beosztást is,akkor szerintem csak a saját magát nézné,hogy neki jó,aztán a többiek meg szívjanak,őt túlságosan nem érdekli.

A főnököm viszont csalódott már benne,mert hogy szerinte nagyon rafinált,meg ha ő lenne a főnök elszállna vele a ló. Amúgy aranyos,csak párszor már hülyének akarta nézni a mostani főnököt,de ő meg rögtön átlátott a szitán,hogy valójában milyen.

A mostani főnököm csak javasolhatja,hogy ki legyen helyette,de dönteni nem ő fog,mert van egy igazgatónk is és majd ő hozza meg a végleges döntést.

Egyébként olyan helyen dolgozom,amit csak azért vállaltam el,mert nem volt jobb akkor,de egyébként nem tervezem hosszú távra csak max. 1-2 évre,tehát ha nagyon gáz lenne lelépnék,ha találnék jobbat.


Szóval ha ő lenne a jövendőbeli főnököm,akkor hogyan kezeljem majd? Ti mit tennétek?

Hasonló főnökökkel van valakinek tapasztalata?


2014. nov. 11. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elég súlyos probléma az, hogy teljesen alkalmatlan embereket raknak be vezető pozícióra sokszor.

Ha tényleg kinevezik, akkor az egyik lehetőséged, hogy - ha nyitott a jó szóra - akkor némileg "tréningeled", és segíted, hogy jó irányba fejlődjön. Ha nem direkbe azt mondod neki, hogy "amit csinálsz, az szar", hanem felvetsz neki lehetőségeket, hogy lehet, hogy sokat dobna mindenki munkáján, ha ezt és ezt csinálná, akkor talán van esély.

A másik megoldás, hogy lelépsz, és keresel másik helyet. Hülye és gerinctelen főnök miatt én is ezt tettem pár hónapja. :)

2014. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én azért ennyire még nem szaladnék előre.

Lehet, hogy nem is ő lesz a főnök. Lehet, hogy nem is olyan lesz, mint amilyennek gondolod. Ki tudja?

Meglátod, milyen lesz, és ha balfék, akkor felmondasz.

2014. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!