Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ki szerint románok a székelyek...

Ki szerint románok a székelyek, vagy akár az erdélyi magyarok és miért?

Figyelt kérdés
Nem vitapartit szeretnék indítani, hanem csak szeretném megtudni kinek mi a véleménye erről a témáról.

2015. júl. 23. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Apámnak volt ez a véleménye, nem volt túl okos ember de fafejű annál inkább.
2015. júl. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
en sertesnek veszem, ha leromanoznak. Nagyon messze all toluk a viselkedesem, kulturam, mentalitasom. Az igazi (erdelyen tuli) romanokrol meg nem is beszelve. Azok akkora paraszt semmirekello emberek, hogy ki se lehetne szurni kozottuk a bevandorlokat.
2015. júl. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Az előző válaszolót lerománozni tényleg sértés a románokra nézve, egyébként én úgy gondolom, hogy az ember nemzetiségét mindenki maga döntse el, állampolgárságát meg a személyijéből megtudhatja. Ha arra vagy kíváncsi, hogy én minek nevezem az erdélyi magyarokat, akkor románoknak, de csak azért mert én ezalatt a román állampolgárokat értem.
2015. júl. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Erdélyt Trianonnál vették el MO-tól! attól, mert most Romániához tartozik a benne lakók nem lesznek románok...

Persze papír forma szerint annak számíthat, de attól még nem lesz román...


Én is szerethetek papírt arról, hogy tudok repülőt vezetni (igaz szerintem elég borsos ára lehet, ha hamisított akkor is), de a papír szerint tudok vezetni, de közben mégsem.


Ennyi erővel ha valaki kikötözik mondjuk 30 évesen Amerikába és megkapja az állampolgárságot akkor ő megszűnik magyarnak lenni? 30 évig magyar neveltetést kapott akkor egy papír ezt semmissé teheti?


Én Erdélyt nem is nevezem romániának, mert az Erdély! persze egy nagy egység része amit most romániának hívnak, de sokkal többet volt magyar mint román...mondjuk úgy magyar neveltetésben nőtt fel és csak "egy papír miatt román"...


22F

2015. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Hiába kötözködsz, a román szót ugyanolyan helyes használni a román államnemzet tagjaira is.
2015. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó. Minden más esetben igen, de egy kicsit azért speciális ez a helyzet. Attól függ ki hogy áll hozzá.
2015. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Vegyük az én esetemet, én kettős állampolgár vagyok, román és magyar. Nem vélem magam egyiknek sem, én székelynek vallom magam. Ez esetben mi a helyzet?

Nem veszem sértésnek a lemagyarozást, sőt nem vagyok ellene azonban rühellem ha lerománoz valaki, főleg ha anyaföldi az a valaki és méginkább ha valami szlovák, vagy bármilyen idegen származású neve van neki.

Lényeg a lényeg szerintem nem a papírok szabnak meg valaki hanem az, hogy valójában milyen ember is ő, milyen nyelvet beszél és mit vall magáról.

SZERINTEM!!!

2015. júl. 24. 23:46
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

„Utolsó. Minden más esetben igen, de egy kicsit azért speciális ez a helyzet. Attól függ ki hogy áll hozzá.”


Igazad van. Ha valaki úgy áll hozzá, hogy az erdélyi magyar és a bukaresti román ugyanolyan értékes állampolgára a román államnak és mind a ketten Románia felemelkedését akarják véghez vinni, ezzel együtt a saját jobb életüket akarják felépíteni kultúrától és nyelvtől függetlenül, az könnyebben lerománozza az erdélyi magyarokat. De ha valaki úgy áll hozzá, hogy sértésnek veszi, ha lerománozzák, az lehet, hogy felsőbbrendűnek tartja magát a románoknál. Mint például itt a második válaszoló.

2015. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!