Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi legyen a haverommal?...

Mi legyen a haverommal? Legutóbb beültünk hárman egy kocsmába beszélgetni, és utána panaszkodott nekem. Részletek lent

Figyelt kérdés

Van egy haverom, akivel nagyon jóban vagyok, sokat beszélünk, eljárunk mindenhova, fél éve ismerem kb. Legutóbb elmentem kocsmába vele, és egy új ismerősömmel, hárman voltunk.

Csomó érdekes dologról beszélgettem az új ismerősömmel, minden szóba kerülő témát megvitattunk, a haverom végig csendben volt, pedig néha hagytunk neki időt, hogy reagáljon. Mivel nem szólalt meg, folytattuk a beszélgetést, aztán következő szünetnél mondta, hogy oké, kicsit már sok az xyz témáról, és elkezdett mesélni egy filmről, amit már ezerszer hallottam tőle, az új ismerőst pedig nem nagyon érdekelte, így csak mondtuk röviden, hogy igazad van, stb. Aztán belekezdtünk egy másik témába, ami már kissé felkeltette a haverom érdeklődését, de aztán megint csendes lett, csak én kérdeztem szinte az új ismerőstől dolgokat, ő nem. Végig én, és az ismerősöm uralta a beszélgetést. Pedig hagytuk szóhoz jutni a haveromat, de nem élt vele.


A kocsmázás másnapján mondta nekem a haverom, hogy rosszul érezte magát, mert alig figyeltünk rá, nem akartam megsérteni azzal, hogy ha azt csinálja, mint aznap este, hogy nem érdeklődik mások iránt, és agyonrágott témákat dob be, ezen ne csodálkozzon. Bocsánatot kértem, és megígértem, hogy legközelebb jobban figyelek rá is. A lényeg, hogy én vagyok most hibáztatva azzal, hogy az új ismerősre jobban figyeltem, mint rá. Ráadásul a haverom mostanában nem veszi észre azt, hogy néha unalomig ismétel valamit, amikor csak vele vagyok. Nagyobb társaságban szótlan, ameddig nem mesélek róla másoknak, hogy érdekessé tegyem őt a szemükben.


2015. aug. 12. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Dicséretes tőled, hogy foglalkozol a haveroddal. Amúgy én is csendes vagyok, szinte meg se szólalok társaságban. :) Csak én nem nehezményezem.

Legközelebb beszéltesd őt is, majd kiderül, hogy akar társalogni vagy sem, vagy miért ilyen.

2015. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Nem szólom le a csendesebb típusú embereket, de mégse megoldás az, hogy állandóan "fogom a kezét", egy majdnem 20 éves srácról van szó. Ha én nem leszek, és nincs, aki felhívja rá a figyelmet, akkor lőttek a társasági életének? Attól félek, hogy a fejemre fog nőni. Hiába bátorítottam, hogy kezdeményezzen a társaságokban, beszéljen bátran valamiről, folyamatosan hárított, hogy vele nincs semmi baj.

2015. aug. 12. 14:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendes voltál, hogy hagyni akartad szóhoz jutni a haverodat!

De tudom, hogy mi a problémája. Ha alapvetően 2 ember van jelen egy barátságban, bandáznak, beszélget egymással, akkor nincs probléma, mert nyilván azért barátkoznak, mert szimpatikusak egymásnak.

De ha bejön egy harmadik ember, akkor már megváltozik a szituáció. Egy 3 emberes társaságban (a legtöbb esetben) mindig lesz 2 olyan ember, akik nagyon jól megértik egymást, és egy harmadik, aki kiközösítve érzi magát ezen okból kifolyólag.

Rendes akartál lenni a haveroddal, de ő sem hülye, biztosan érezte, hogy a filmes téma nem nagyon érdekli egyikőtöket sem. Emellett rátesz egy lapáttal a dologra, hogy a haveroddal másképpen viselkedtél, mint szoktál, ő volt a „kis hülye unalmas filmes gyerek, mit akarsz te itt ilyen uncsi filmes témával” gyerek. Ezt nem tudatosan csináltad, ezért nem is vagy hibás, csak leírom, hogy, számára valószínűleg ez jött le a dologból.

Jót akartál, összehozni két jó havert egy közös társaságba, hogy megismerjék milyen jó fej a másik. De ez nem működik.

Ezen okok miatt egy ideje tudatosan nem keverem a különböző helyekről, különböző módokon megismert barátaimat, mert nem működne.

Amit leírtál, hogy nem társasági ember… hát van ilyen. Nem fog könnyen szocializálódni, hiába akarsz neki jót, bevinni a társaságba, bíztatni, hogy beszéljen. Ha megszólal, mond valami olyat, ami nem tetszik a többieknek, jön a kínos csönd. Utána máris el lesz könyvelve unalmas lúzernek. Hiába van érdekes személyisége, egy hiba egy idegen társaságban, és már a társaság peremére szorult. Onnan pedig nagyon rossz érzés nézni a legjobb havert, hogy őt mennyire bírják, és körberajongják.

Olyan programokra vidd el magaddal, amiket mindketten szerettek, és csak néha, nagyon néha vidd társaságba, vagy más haverokkal bandázni. Ha pedig zavar, hogy a fejedre nő, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot. Szerintem.

Remélem tudtam kicsit segíteni!

2015. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ugyanez van velem is és a barátnőmmel csak a barátnőm nem is akar társaságba menni. Próbáljátok kompromisszumot kötni hátha
2016. aug. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!