Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szeretném elfogadni a többi...

Szeretném elfogadni a többi magyart, úgy ahogy van, de nem megy. Nem bírom a mentalitásukat. Miért vagyunk ilyen negatív nép?

Figyelt kérdés

16 éves buddhista fiú vagyok, szeretem az embereket származástól, bőrszíntől, anyagi helyzettől, vallási nézettől függetlenül, de sajnos tudatosult bennem, hogy az ország, ahol élek, elidegenültté tesz...

Nem vagyok szerencsére betege a dolognak, van családom, egészséges vagyok, sok nyelven beszélek, de az emberek 95%-ára az jellemző itt, hogy imád mások, illetve a saját bajairól panaszkodni, de csak ül ölbe tett kézzel, mint aki azt hiszi, hogy megsajnálják. Továbbá kissé beképzeltek, pedig néha nincs miért, de mindig többet akarnak, nem tudnak örülni az élet alapvető szépséginek, pl.: egészség, természet, kultúrák, szeretet. Ellenben akik a kevéssel is megelégszenek, le vannak nézve, hülyének titulálják őket.

Hiányzik az összetartás is... :(

Én büszke vagyok arra, hogy félig magyar vagyok, páratlan ország, akárcsak a többi, szeretem a nyelvet. Viszont, mihelyt kimegyek a lakásból, elmegy a boldogságom, ugyanis már képtelen vagyok mosolyogni az emberekre, kivéve, ha meglátok egy-két magamfajta színesbőrűt, akiknek az arcáról sugárzik a nyugalom. De úgy érzem, hogy itt a szeretetem, barátságos gesztusaim viszonzatlanok maradnak. Mások kárán nevetnek, fekete humoron, illetve, ha alkohol befolyásoltsága alatt vannak. A többi fiatalt -bevallom- ki nem állhatom... Tisztelet a kivételnek. Nem érzem, inkább tudom... :(

Jelenleg az ellen küzdök, nehogy ez a rossz benyomás maradjon bennem a népemről. De kezdtem visszavágyni délkelet-ázsiai otthonomra, ahol az emberek nagy része a szeretetet árasztja magából, s nem a stresszt, önzetlenek, nem beszélik ki a másikat... Tulajdonképpen engem nem zavart egészen idáig a dolog, de miután rájöttem, hogy mekkora arányban van jelen ez a társadalomban, nagyon szomorú lettem. Úgy érzem magam, mint Janus Pannonius, az árva mandulafa. Teljes mértékben szeretem a családomat, de valahogy irritálja őket a nyugodtságom, buddhizmusom. Én viszont képviselni fogom a becsületet, szeretetet, de nem itt. Reménytelen lenne. Tudom, nem vagyok tökéletes, de, lehet, hogy elmegyek innét és sosem térek vissza. Miért, de miért kell ilyennek lenni a magyar többségnek?



#magyar #beképzeltség #önteltség #mentalitás. szomorú
2015. aug. 25. 23:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs barátnőd vagy mi a gond?

Annyira nincsenek problémáid, hogy ráérsz ilyenekkel foglalkozni. Engem soha nem zavart ez a mentalitás.

2015. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát, én sem bírom a magyar embereket... bunkók, beleszolnak mások dolgába serintem menj vissza ázsiába, ott nyugodtak, nem akarnak rosszat másnak. De jegyezz meg valamit! A pénz irányít mindent! Hiába mondják, hogy azok az igazán szép dolgok amiket pénzért nem llehet megvenni, szeretet meg f#szom tudja, de amikor nincs kaja az asztal előtt jobban átgondolják...
2015. aug. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy szerencsésebb vagy ilyen szempontból, mint én. Vagy lehet, hogy beletörődtél a dolgokba.

Őszintén én nem akarom itt hagyni a népem, hiszen nem rossz emberek, és sosem feledem, én is bármikor kerülhetek rossz társaságba, bár ovatos

2015. aug. 26. 00:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Jajj már szerintem az ilyen "a magyarok bunkók" szöveg főleg a nagyobb városokban lakók sajátja. Menj el egy faluba, egy kisvárosba, ott találkozhatsz kedvességgel bőven. Egyébként tudod mi a titka az egésznek? Mosolyogj, légy vidám, és az emberek nyitottak erre, és visszamosolyognak rád!
2015. aug. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

óvatos vagyok.


#2: éhezés azért nincs, de ha lenne, könnyebben átvészelnék. Nem káromkodás hallatszana, hanem a szorgos kezek munkája. Ez fontos különbség. ..

2015. aug. 26. 00:11
 6/12 A kérdező kommentje:

#4: Én mindig is a pozitív oldalam túlsúlyára törekszem, mosolygok is eleget, csak az öröm hamar lelankad, ha azt megvetéssel fogadják

Igazad van városban élek, lehet hogy gyakrabban kellene vidéken lennem.

2015. aug. 26. 00:17
 7/12 anonim ***** válasza:
És te miért is vagy ilyen negatív?
2015. aug. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az európai kultúra. Azért stresszelünk, mert megakarjuk tartani ezt a "kényelmes" szintet, hogy legyen mit ennünk, hol laknunk, legyen elég pénzünk mindenre, míg lehet délkelet-ázsiában vagy máshol nem ez a helyzet, hanem a lelki békére fektetik a hangsúlyt az életükben.


Ehhez valóban hozzá kell szokni, mint ahogy nekünk is nehéz lenne hozzászokni más kultúrákhoz, élethez.


Vannak még szerintem hozzád hasonló emberek itthon is, csak kevés.


A magyaroknak tényleg fekete humoruk van és szeretnek kinevetni, kibeszélni mindenkit... de máshol is vannak gyökér emberek.

2015. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja és a többség tényleg negatív, begyepesedett és pesszimista...


Ne értsetek félre. Szeretem a hazám és boldog vagyok, hogy ide születhettem.


De már a Himnuszunk is csak a kesergésről meg a fájdalomról szól, ahelyett, hogy pozitívan tekintene előre a jövőbe...

2015. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 _Kenyeres Dániel_ válasza:

Természetesen fogok válaszolni kérdésedre, de előtte mindenképpen szeretném kikérni a véleményed/tanácsod a Buddhizmussal kapcsolatban. Tudnál esetleg ajánlani irodalmakat a témában? Kifejezetten érdekelne a _tényleges_ létező nem elferdített verziója a dolognak. Pusztán kíváncsiságból is. Előre is köszönöm szépen a válaszodat! :)


Kérdésedre vissza térve. Sokat gondolkodom a témával kapcsolatban. Ifjúságsegítő vagyok, jelenleg Szociálpedagógus hallgató. Arra kellett rájönnöm, hogy a hazafi érzetem az évek múlásával szabályosan eltompult bennem, mindenféle külsős hatás miatt. A Himnusztól szabályosan rosszul vagyok ha meghallom. Szeretem a nyelvet, sőt egyenesen imádom, a mentalitás meg...


Nézz ide, nézz oda, tereld a figyelmed ezzel, ne gondolkodj! Azt csináld, amit én mondok! Röviden tömören. Belülre nézni, érzelmileg feldolgozni bizonyos eseményeket, tudatosan reagálni a belső késztetéseinkre. Nem egy tipikus elgondolás. Egyetemen találkoztam olyasmivel, hogy önismeret. Szerintem már réééges régen be lehetett volna hozni az oktatásba már középiskolától kezdődően.


Persze kedvesség meg szeretet összességében szerintem bárhol megtalálható, de a kibeszélésekben a falvak sem kivételek. Senki se szent ezen a téren. Ez van. Személy szerint már hozzászoktam ehhez. Nem kell, hogy mindenki a barátod legyen, az már szabályosan gyanús... Számomra az lényegesebb, akinél mint egy fal megállnak az információk és tudom, hogy max olyannak beszél róla, akiben legalább annyira bízik mint bennem. Nem is lehet ezt szerintem elvárni, hogy valaki mindent, de mindent megtartson magában. Kikészülne szerencsétlen. (Tapasztalat)


Egy biztos küzdeni kell, ha valami eredményt akar elérni az ember. Tettek mezejére lépve, amennyire csak lehetséges.


Ezek után is, hogy azért érezhetően negatív véleményem _is_ van a mentalitásunkkal kapcsolatban látom a reményt is az emberekben. Őszintén? Csak nézzetek körbe az oldalon a kérdések között a válaszadókra. (Trollokat ignoráljátok) Ez már önmagában is egy figyelemre méltó dolog méghozzá a mi népünk részéről. :) Épkézláb, értelmes, segítőkész és őszinte válaszok, hol ilyen hol olyan körítésben, több oldalról is megvilágítva az adott problémát élettapasztalatokból merítve. (Persze azért koránt sem tökéletes, van bőven elfogult vélemény is, de ez is valami, legalább kimondta valamilyen formában magából az illető.) Ez eléggé hasznos dolog. Kommunikáció. Magunkra maradva a sötétben süketen nézve a többi embert csupán spekulálni lehet. A csend nem mond többet annál, ami. Éppen ezért lenne a legjobb beszélni, beszélni, beszélni. :) Persze ezt még sokáig lehetne részletezni.

2015. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!