Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek miért mások vélemén...

Az emberek miért mások véleménye alapján ítélnek meg minket, ahelyett, hogy ismernének, tudnák, h milyenek vagyunk valójában?

Figyelt kérdés
2015. szept. 5. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyszerűbb ez, mint utánajárni.

Egyszerűbb elhinni a legabszurdabb dolgokat is, majd tovább terjeszteni

2015. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert a megismeréshez lusták, nem gondolkodni kényelmesebb.
2015. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Azert megneznem, ki az, aki minden egyes hallott mondat utan pszichologiai elemzest keszit az illetorol, hogy megallapitsa, mit miert ugy mondott, ahogy mondta. Gondolkodj mar, Kerdezo! :D az emberek az egyszerusegre torekednek, es ez nem rossz dolog. Bele kell torodni es kesz. Ja, es fejezd ki magad akkor ugy, hogy egyertelmu legy es olyannak lassanak, aki vagy. Hha meg nem tudod elviselni a kritikat, pofa be es bologass onallo velemeny nelkul. Mennyi sertett kis pawa van itt, eszem megall. :D
2016. febr. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre egyrészt az lenne a kézenfekvő megoldás, hogy nem ítélkeznek komolyabban olyanok fölött, akit nem ismernek. Mert azért az is egy abszurd dolog, ha körülöttem mindenkit, ezer embert külön-külön mélységesen meg kellene ismernem, sok időt töltenem egyszerre száz emberrel és mindenkit meghallgatnom, stb. vagy mélyreható pszichológiai elemzéseket végeznem naponta 600x?

nekem is volt egy nagyon sértődött ismerősöm, aki valahol azzal panaszkodott, hogy milyen abszurd, hogy az emberek mennyire nem "ismerik" egymást, mert nem látnak bele minden apró, pici, "számító", vagy inkább jelentéktelen érzéseikbe vagy gondolataikba minden egyes tetteiknél, mintha körülötte forogna minden, hogy Őt mindenki meg kell ismerje mélyrehatóan.

Ha bántanak, zaklatnak a vélemények alapján, az rossz, de ha csak te vagy fennakadva azon, hogy elhangzott egy vélemény, vagy esetleg nem akar mindenki a nyakadba ugrani, ezért önmarcangolóan magadra veszel mindent, az is rossz. Mindenkinek szíve jogában áll eldönteni, hogy kivel foglalkozzon/barátkozzon. Ha én egy jogos előítélet miatt nem barátkozok valakivel, az még NEM jelenti azt, hogy szúrós szemmel, végítéleteket hánynék rá. Egyszerűen csak nem foglalkoztat.

2016. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 1

én abszurdnak hangzó dolgokat nem szoktam elhinni, annál tovább az érthetőbb véleményeket, amit lehet is kötni valami valóságos dologhoz, azt elfogadom, ha bízom a véleményező véleményében, bár akkor sem "ítélkezek" olyan kegyetlenül:-/

amúgy ha valaki megismer közelről, és úgy ítél el, az is sz-r.:-/

2016. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!