Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kinek mi a véleménye a faceboo...

Kinek mi a véleménye a facebook-ról? Nem gondoljátok, hogy rangsorolja az embereket?

Figyelt kérdés

Szerintem az emberi egyenlőség kezd megdőlni, köszönhetően e remek közösségi oldalnak. Van persze rengeteg előnye, könnyebb a kapcsolattartás, érdekes képeket, cikkeket oszthatunk meg ismerőseinkkel. De az árnyoldalát sem hagyhatjuk figyelmen kívül. Vegyünk egy példát: "X" feltesz magáról egy teljesen normális, kulturált képet (úgy értem az arca a lényeg és nem a mellei vagy a hasizma...). Erre a képre érkezik mondjuk 60 lájk 1 nap alatt. "Y" szintén feltesz egy tök normális képet magáról, ám erre csak 20 lájk érkezik. Kész is a rangsor. Ezek szerint "X"-et jobbnak tartják "Y"-nál. És ezért van egyre több depressziós, szomorú ember, mert a népszerűbb, sikeresebb emberek az eredményeiket még a neten is közhírré teszik.

Ez most persze így elég szélsőségesen hangzik, de én így látom. Ki mit gondol erről? Ha most valaki hú de nagyon meg akarja mondani a magáét közönséges stílusban, akkor inkább zárja be ezt a kérdést! Köszönöm.


2013. júl. 5. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a rangsor mindenhol meg van, nemcsak Facebookon. Ott legfeljebb csak jobban látszik.
2013. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
79%

ez így van, viszont szerintem nem annyira egyszerű.


az a csaj akinek több mint 100-200 lájk-ja van, az már sejtett valamit...a fiúnak ez nem szimpi, nem terveznek komoly kapcsolatot egy olyan lánnyal akinek a képei alatt több száz lájk és komment van, max egy éjszakás kalandnak kell nekik.


akiknek kevesebb lájk van, meg az legalább őszinte, az igaz barátai lájkolták be.


ugyanaz mint az életben. lehet valakinek 50 barátja, ha abból egyik sem IGAZI, semmit sem ér.

de lehet valakinek csak 1 barátja, de ha az IGAZI, sokkal gazdagabb a többieknél! :)

2013. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ejha, ez aztán a tinilogika. Én kb. 3-4 éve nem tettem fel új képet magamról és olyan csajom van, hogy ha nem vagyok mellette egy este minimum 10-en szólítják le. Na erre varrjál gombot.
2013. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
3as jöhetsz azzal, hogy osti tinilogika, de egyre több szociológus és pszichológus írásával találkoztam, ami arról szólt, hogy jobban kellene aggódni a facebook miatt, mert egyre inkább ez a kivagyiság mércéje, főleg persze a fiatalabbak körében. De míg eddig elment kiöltözve a hétvégi diszkóba a lány és x fiú megnézte, most feltesz egy csücsörítős képet és várja hány lájk érkezik. Ha sok akkor boldog és újabb képet tesz ki, mert újabb lájkokat akar, ha kevés akkor pedig befordul, mert nem érzi jól magát, hogy nem kapott elég lájkot. Örülünk, hogy van barátnőd és tojsz a facebookra, de nem véletlen, hogy szinte minden reklámhadjáratnak van facebookos kampánya is. Azt nem vonhatod kétségbe, hogy a facebook lassan mindenhol ott van. Másrészt adjunk szerintem hálát, hogy nem most vagyunk tinik és volt szerencsénk facebook nélkül felnőni.
2013. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy beszélgetésben 3-nál többször elhangzik a facebook kifejezés, akkor elköszönök, lelépek, és elkönyvelem egy idiótának az illetőt, mert ez már nem normális. Szerintem az embereken múlik minden.

Őszintén szólva, egy pillanatig nem érdekel, mire hány lájkot kapok. Még egyszer nem futottam bele olyan szituba, hogy áááá, menjél innen, mert csak 57 lájk van a profilképeden.

Sajnos elfajult a helyzet néhány helyen, én nevetségesnek gondolom. És nem a facebook tehet semmiről, az egy teljesen jó elgondolású oldal. Inkább a júzereknek kellene egy tesztet kitölteni a regisztáció előtt, vagy nem tudom, mert átlagos IQ-val és normális értékrenddel nem válik meghatározóvá az életedben és képes vagy átlátni, hogy mindenki csak fényezi magát, túloz és ugyanolyan nyomorékok, mint a többiek. A hülyék tették azzá, ami ma az oldal.

2013. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Érdekes és nagyon igaz dolgokat írtatok!
2013. júl. 6. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyerekésszel lehet, hogy a lájkok száma a leglényegesebb, hogy hány pozitiv kommentárt kapunk, épp ezért van a korhatár is, ami alatt nem lenne szabad regisztrálni...

Nekem a fb annyit jelent, hogy beszélhetek az ismerőseimmel nap mint nap, végigtekerem az üzenőfalat, és ameddig fel van kapcsolva a gépem be vagyok jelentkezve, ha netán valaki keresne.

2013. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát nem tudom, én már bőven elmúltam tini, de nekem is megvan ugyanez a problémám. Csak nem amiatt bánkódom, hogy nem lájkolják elegen a képemet, hanem amiatt, hogyha egy okos, érdekes, jól megírt és releváns cikket kiteszek, (nem ilyen index/kurucinfó/ és hasonló napilapnak megfelelő színvonalúakra gondolok bármilyen politikai oldalról, hanem pl. Natgeo, Foreign Policy, Financial Times stb.) senkit nem érdekel, meg se nyitják, senki nem kommentel, nem alakul ki eszmecsere vagy akár vita, mindenki bele van hülyülve a nyaralós képekbe meg a kisbabás-kiskutyás-kajás képekbe. Mármint nagyon jó, ha valakinek kisbabája van, de a huszonötezredik kép helyett, ami a kis lábacskáját ábrázolja, nem jobb lenne a mások által megosztott cikkekre, elemzésekre, gondolatokra reagálni?
2016. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!