Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rettenet csúnyának tartom...

Rettenet csúnyának tartom magam. Nagyon. Ez már beteges? Hogyan lehetnék kicsit magabiztosabb? (többi lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Utálok még csak tükörbe nézni is. Általános iskolában is sokszor lecsúnyáztak és most, hogy kilencedik osztályos lettem, még itt középsuliban is tutira csak azt kapom, hogy "ronda vagyok". Legalábbis gondolom. Mondok egy példát ami nem rég történt meg velem: Én és pár lány osztálytársam (kb. 5-6-an voltunk) sétáltunk el a 10-11. osztály mellett, és mikor elmentünk mellettük utánunk kiabálták, hogy ,,De csúnyák vagytok!''...és mindenki velük együtt nevetett, meg még helyeselt is velük. De most középsuliban mindig lehajtott fejjel járkálok, hogy nehogy észrevegyék az arcom, és lehetőleg ne sokat lássanak belőle. Általánosban is volt egy fiú aki folyamatosan arra célzott, hogy milyen ocsmány vagyok...

Vannak barátaim, bár nem sok (össz. 2-3). Nem szeretek barátkozni, mert félek, hogy leakarnának rázni azért mert csúnyának tartanak.

A másik, hogy volt egy internetes fórum, tele virtuális barátaimmal. A lényeg, hogy nagyon szerettem arra a fórumra feljárni és beszélgetni velük. Még egy találkozót is megbeszéltünk. Rengeteg közös témánk volt. De egyik ilyen barátom megtudta a nevem és rámkeresett facebookon, és beillesztette pár képem (nem mintha olyan sok lett volna) a fórumra. Senki nem mondta a fórumon, hogy csúnya vagyok, sőt "lecukiztak" meg dicsérték a hajam, ruháim...De én sírni kezdtem. Azon, hogy most az én netes barátaim látják az arcom...mindenem! És, most hogy már tudják hogyan is nézek ki, nem is akarnak majd tovább velem barátkozni/beszélgetni.Legalábbis ezt gondolom, szinte biztosnak tartom. Azóta már a fórumra se járok fel...a találkozóra pedig 100% hogy nem megyek el.

Amúgy az arcom az amit rondának tartok. Egyébként karcsú vagyok. De az arcom nagyon gáz.

Egyébként egy fiú már próbált velem ismerkedni. Vagyis nem csak 1, már több is. De egyikük se a valóságban...

Ja és mellesleg egyáltalán nem vagyok igénytelen! Most kiszedettem a szemöldököm és rengeteget dobott az arcomon, aminek most nagyon örülök!

Hogyan szerezhetnék önbizalmat? Én ezt már nem bírom. Legszívesebben bezárkóznék a házba és ki se tenném a lábam az utcára.


2015. szept. 18. 19:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Kösz a hasznos választ...
2015. szept. 18. 19:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Most erre milyen választ vársz? 10-ből 15 tini sajnálja magát, hogy ronda és elbújna a világ elől.

Mivel kép nicns rólad, objektív véleményt nem lehet mondani, az meg gondolom nem elég neked, hogy "ne rinyálj már, majd kinövöd".

2015. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Tipikus tinilány vagy. Majd kinövöd,hidd el.
2015. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 opened paradise ***** válasza:

Ez a beszólás a felsősöktől inkább az ellenkezője miatt szokott lenni. Szerintem csak te hiszed,hogy baj van.


A másik meg netes,ott többnyire kíméletlenek az emberek,ne hidd,hogy kamuztak.

2015. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lehető leghülyébb ötlet volt a fórum hanyagolása, az pedig végképp nagy bolondság lenne, ha kihagynád a találkozót.

Ahhoz, hogy ezt a biztos vagyok benne, hogy alaptalan félelmedet legyőzd, igenis ki kell lépned a komfortzónádból. A házba bezárkózva nem csak a rossz, hanem a jó élmények is elkerülnek, ezt pedig ugye nem akarod.

Folyosói beszólásokat meg elengeded a füled mellett.

2015. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A belső kisugárzás,sokkal fontosabb.

És ha te alapból csúnyának tartod magad,lehajtott fejjel járkálsz,akkor persze hogy kerülni fognak.

Ne legyél ilyen.:)

2016. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!