Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Teljesen elvagyok keseredve,...

Teljesen elvagyok keseredve, hogy ennyi riogató emberel találkozom. Érdemes velük foglalkoznom?

Figyelt kérdés

16 éves fiu vagyok. Szakközépiskolában tanulok.

Ha valakivel arról kezdek el beszélgetni, hogy mi szeretnék lenni, mit szernék dolgozni, akkor az emberek 80%-a azt mondja, hogy mindenképpen költözzek el külföldre mert, ha itthon maradok akkor nagyon rossz sors vár rám. Legtöbbször az egyikk fülemen be a másikon ki, de van úgy, hogy megmondom neki, hogy márpedig én Mo-n szeretnék lakni mert ehez a légkőrhöz, kúltúrához vagyok hozzászokva akármilyen meglepő. Aztán van amikor megkapom, hogy készüljek fel az éhinségre.

Én is tisztában vagyok azzal, hogy nincs itthon minden rendben, de miért kell mingyárt riogatni az embert ha itthon szeretne maradni??



2015. szept. 19. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Jaj ennyire ne vedd komolyan. Ez azért erős túlzás hogy ehínség van... Ha tanulsz valami szakmát amivel el lehet helyezkedni akkor viszonylag jól meglehet élni. De az tény hogy kuldoldon nagyobb színvonalon elhetsz, kevesebb munkával több pénzt lehet keresni. De ennyi ehezni nem fogsz nyugi.
2015. szept. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szakmát szeretnék suli után tanulni.

Nincsenek olyan nagy álmaim...

Mármint a nagy álmom az, hogy legyen családom, rendes feleségem és gyerekeim.

Jó nyilván szeretnék saját lakást, de azért bízom benne, hogy annyi pénzt itthon is előtudok teremteni.

2015. szept. 19. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem éhínség van, de igényed ne legyen az egekben. Kaja, tesco gazdaságos vagy s-budget legolcsóbb, ruha kínai vagy turi, lakás panel, közlekedés busz vagy netalántán suzuki swift hitelre. Fizetés = rezsi, kaja, lakbér oszt csá, hóvégén üres vagy vajas kenyér az uccsó 2 napban. Ezt tudja neked nyújtani ez az ország, ha többre vágysz, bizony itt nem fogod megtalálni a számításodat te már.
2015. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na erről beszéltem, amit a 3-mas produkált itt nekem.
2015. szept. 19. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem produkálom, sajnos nem, de majd meglátod úgy is. Ha nem gazdagék apádék, nagyon nehéz lesz az élet. A gazdagok kölykeinek meg mindegy. Így megy ez itt sajnos:(
2015. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, egy csomó olyan szakma van amivel kereshetsz nettó 200 ezer Ft körül ha a párod is keres ennyit akkor akkora gond azért nem lehet. Nyilván minimalberbol nem lehet megelni sajnos csak nagyon nagyon nehezen...
2015. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!