Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Megéri Magyarországra költözni...

Megéri Magyarországra költözni, csak hogy hamarabb legyen diplomám?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy egyetemet, de csak az első félévem van meg, mert utáltam (ez van, ha a szülő választ), inkább kimentem külföldre dolgozni. Lassan 2 éve itt vagyok, szeretek itt élni, de hiányát érzem, hogy nincs diplomám.

Ha itt elmennék szakképzésre, azt már hamar megtehetném, és jól keresnék azzal is. Diplomával még jobban, csak az egyetemet fizetni kell, és még 4-5 év, mire egyátalán elkezdhetem.

Sokaktól megkaptam, jobban járok, ha összepakolok és Magyarországra költözök (nem vagyok magyar állampolgár), ott ingyen le tudnék diplomázni. De vajon fenn tudom-e tartani magam diákmunkából szülői támogatás nélkül?

(az a pár száz ezer, amim megvan spórolva, hamar elmenne akkor is, ha csak kenyéren és vízen élek)

Illetve be kéne vállalnom, hogy nem jöhetek vissza ide többet. (legalábbis nem a közel jövőben, mert ugye le kell dolgozni az egyetemi éveket)


Vagy maradjak a fenekemen és csináljak egy szakképzést, ami még érdekel is? (mondjuk turisztika vagy marketing)


21N


2015. okt. 13. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


nem vagyok benne biztos, hogy külföldi állampolgárként automatikusan jár neked a magyar állami ösztöndíj, ha eléred a ponthatárt. Az ingyenes diplomaszerzés ugyanis azt jelenti, hogy a tandíjat állami ösztöndíjként megkapod, bizonyos feltételek megléte esetén, viszont ha megadott időn belül nem szerzel diplomát a képzésen, ezt (ill. a felét) vissza kell fizetned, ami adott esetben igen húzós is lehet.

Budapesten lehet találni diákmunkát, ha szerencséd van, fenn is tudod tartani magad, pláne, ha kapsz kollégiumot (elszálltak az albérleti díjak.)

Szerintem csak akkor vállald be a magyarországi diplomaszerzést, ha képben vagy mindennel, és tuti biztos, hogy érdekel, amit tanulsz, és végigcsinálod az egyetemet, ha törik, ha szakad. Különben nem érdemes.

2015. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na az ilyenért kell nekem szerződést kötnöm az állammal...miközben ő külföldről jönne INGYEN tanulni!
2015. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj el szakképzésre, találj jó munkát. Ha az meg van, akkor akár kint is tudod magadnak finanszírozni az egyetemet. Biztosan ott is van levelező szak, hogy tudjál mellette dolgozni. És biztosan külföldön is vannak ösztöndíjak, vagy egyéb juttatások.
2015. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!