Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetne "jelenlétem"?

Hogyan lehetne "jelenlétem"?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, még tavasszal mondta nekem az egyik munkatársam, hogy vannak emberek akik kitöltik a rendelkezésre álló teret, szóval van jelenlégtük, míg mások olyanok, mintha ott se lennének, én szerinte meg ilyen vagyok. Ez szíven ütött mert úgy gondolom minden ellenére igaza van. A minden ellenére alatt ezt értem: van aki kedvel, van aki nem, ez természetes ( amúgy ez a kollégám nem annyira, de ez mellékes)

Akik kedvelnek, azok szerint közvetlen, érdeklődő és nyitot vagyok. Én is ilyennek gondolom magam. Oda merek menni emberekhez, kérdezni, érdeklődni. A hiba ott van, és én is érzem, hogy valahogy mindig feszült leszek beszélgetés közben. Vagy ha nem is mindig, de az esetek 99%ában ( talán csak a legjobb barátnőm, aki előtt ez nincs) valahogy olyan érzés, mitha egyre kisebb lenék, szédülni kezdek, vagy elharapom a nyelvem, esetleg attól félek kifolyik a nyálam...( tudom, furcsa, de már ez is megtörtént)...szóval annak ellenére, hogy nyitot vagok, mégis a szorongó, félszeg, (esetleg kissé antiszoc isÖ csaj képét közvetítem. Pedig tudom, hogy én egy értékes nő vagyok ( tényleg annak gondolom magam), de mégis mást közvetítek.

Mit tehetnék?



2015. okt. 22. 19:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

bocsánat, tudom, hogy a nyitott két t mégis kétszer is egy t-vel írtam...

amúgy a szereplésekről, beszédektől is írtózom, ha sok ember előtt kell beszélnem, hülye fejhangom lesz...meg sokszor amúgy is az lesz, ha nő a zavar..pedig nem ezt szeretném!

2015. okt. 22. 19:07
 2/12 anonim ***** válasza:
A rendszeres jó szex megoldja ezt.
2015. okt. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hú ez engem is érdekel! Egyébként én pl. nem vagyok nyitott, nem vagyok kezdeményező típus, szóval tudom magamról, hogy antiszoc. vagyok, és introvertált, de nem értem, hogy az extrovertáltak miért nem értik, hogyan kell kezelni az ilyen fajta embereket?
2015. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

valaki kérdezte privátban, hogy mesléjem el a kifolyt a nyálam sztorit..ízért itt írok, mert reg-kor a rendes nevem adtam meg :)

nos..semmi extra...beszéd közben kifolyt egy kis nyál a számból..ennyi volt. roppant kínosan éreztem magam..amúgy előforult többször is.

2015. okt. 22. 19:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Eckhart Tolle lesz ennek megmagyarázója, lehetőleg olvasva, lehetőleg időmilliomos hozzáállással. Születhet pár felismerés, például arról, hogy ezek a dolgok adottak, és nem úgy működnek, ahogy a barátod értelmezni próbálja az egészet.
2015. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mit értesz időmilliomos hozzáállás alatt? és melyik könyvet ajánlod tőle, v melyikkel kezdjem?
2015. okt. 23. 19:57
 7/12 A kérdező kommentje:
bár ez a melyikkel kezdjemnem is jó reakció részemről. Mert már olvastam a most hatalmát és a most hatalmát a gyakrolatban. Valóban gondolatéberesztőek és szemléletformálóak, de a problémámat semmilyen módon nem segítik és nem is segítették megoldani.
2015. okt. 23. 20:28
 8/12 A kérdező kommentje:
bár hozzáteszem nenm is azért olvastam Tollét, hogy ezen a problémaámon segítsen
2015. okt. 23. 20:28
 9/12 anonim válasza:
2015. okt. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a linket, de semmit se segít. A miérteket tökéletesen értem, eddig is értettem, már alaposan körüljártam a témát.( E cikknek egyébként csak nagyon csöpp köze van hozzá.)

Az, hogy az elméleti részt megértem, tudom, hogy mi mért van, a gyakorlatban ez a tudás cseppet sem segít.

2015. okt. 26. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!