Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 190 centivel Japánban. Hogy...

190 centivel Japánban. Hogy viszonyulnának hozzám az emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy kicsit hosszú lesz, bocsánat érte!


Egyik barátom kollégája Japánból írt pár napja egy levelet nekem amiben lényegében felajánl nekem egy melót náluk angol és német "tanárként". Azért rakom idézőjelbe mert nem konkrétan tanári meló, inkább olyan "ha valamit nem tudok angolul vagy németül akkor majd szólok neked" munkatárs lennék, viszont nem tudom hogy is viszonyuljak ehhez.


Ha elfogadom és ez lesz az új munkám, akkor a vízummal se lesz gond (szerintem legalább is), viszont ami inkább aggaszt az az hogy hogyan viszonyulnának hozzám az emberek, nem turistaként, hanem lakosként. A kultúrához, szokásokhoz alkalmazkodni tudok, japántudásom is nagyon jó, csak inkább a társasági élet kérdéses számomra.


Egész pontosan 190 cm magas vagyok, egyébként nagyon kedves és közvetlen, könnyedén barátkoztam eddig itt Európában :D de ott nem tudom hogy menne. Van esetleg valakinek személyes tapasztalata erről? Olvasgattam pár oldalt neten és egész megoszlóak a vélemények, egyik ember azt írja, hogy neki sikerült beilleszkedni és sok barátot szerzett, viszont rögtön a következő azt írja hogy őt messzire elkerülik az emberek. Hogy viszonyulnak ott a nők és a férfiak az európaiakhoz?


26/F



#Japán #japánba költözés #élet Japánban #munka Japánban #élet Ázsiában
2015. okt. 27. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kimész, nem tetszik visszajössz. Nem kell túlbonyolítani.
2015. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A japánok nem befogadó nép. Aki kitűnik közülük, azt mindig furcsállják, de valószínűleg ezért nem fognak kiközösíteni.

Van ismerősöm, aki ott szült. A kórház dolgozói rendesen fel voltak háborodva, mert a gyerek nagyobb testsúllyal jött világra, mint az ottaniak(genetikai különbség ugye). Pár nap után kirakták és viccen kívül, még panaszlevelet is kapott mellé:D

2015. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem gondolkodnék rajta, irány Japán!
2015. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Hát a keleti népek alapvetően jól állnak hozzá a nyugati emberhez. Szerintem nagy kíváncsiság övezne körül, de félő, hogy a későbbiekben valóban kitűnsz rossz értelemben.


Ettől függetlenül én is arra biztatlak hogy menj :D Mekkora élettapasztalat lenne! Már ha csak annyit mondasz, hogy Japán, jól hangzik :) Igen sok herce hurcával jár ez, de ezek csak pillanatnyi fáradalmak, szép emlékekért bármit!

2015. okt. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2%

A japánok kb. annyi bevándorlót terveznek befogadni, mint a magyarok. Szerintem egész nyugodtan számíthatsz ez alapján elmaradott, retardált, rugdosós, kibeszélős, kiutálós közösségre, akik szigorúan ragaszkodnak a pusztában, elszigetelten kialakult szokásaikhoz.


Egy másik gondolat. Te eddig úgy élted le az életed, hogy a 190 centis magasságod az teljesítmény? Hogy jobb vagy, mint a 170 centisek? Esetleg kinevettél 170 centiseket? Vagy éreztetted velük, hogy felsőbbrendű vagy? Ha igen, akkor irány Japán, mert ott a törpék lesznek többen és ledarálnak fuguhoz.

2015. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért írta meg a magasságát, mert ez is egy szemmel jól látható különbség lesz ott, ahogyan nálunk (túlzással) a bőrszín a "fő" tényező.
2015. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 Szia!


Kérlek ne érts félre, nem nagyképűsködni szerettem volna azzal, hogy ezt leírtam. Soha senkit nem néztem le csak azért mert nálam alacsonyabb. A többieknek is köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segít a döntésben a véleményetek. :)

2015. okt. 27. 19:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy te mivel fogsz ott találkozni, mennyire fogadnak majd be. Végül is ez a tényező bármely országban fenn áll, és ahogy írtad is nincs gondot az ismerkedéssel, társasági ember vagy, jól beszélsz nyelveket. Valószínűleg érdeklődsz is a kultúrájuk iránt, ez biztosan segíti a beilleszkedésed. Én irigyellek, mert nem beszélek jól nyelveket és nem is vagyok könnyen ismerkedő típus, ezért furcsállom is a félelmed, ha nekem lenne ilyen lehetőségem én biztos élnék vele.
2015. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!