Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szeretnék tartozni egy kiscsop...

Szeretnék tartozni egy kiscsoporthoz. Hogy tegyem, mit legyenek az első lépések?

Figyelt kérdés

Új közösségben vagyok, és már össze is barátkoztam egy emberrel, de mint kiderült, nagyon elvont, furcsa a személyisége (és ezt többen is megemlítik a közösségben).

Ez az egyén, mivel egyedül én barátkoztam vele, nagyon elkezdett kötődni hozzám, de engem érzelmileg, hangulatilag hihetetlenül lehúz!

Mikor elköszönök tőle úgy érzem felpattintanám az erem, nagyon depressziós állapotba kerülök a vele folytatott beszélgetések után. Először nem tudtam hogy ilyen, szép lassan, hetek alatt bontakozott ki ez az oldala.


Mikor vele megismerkedtem, párhuzamosan nyitottam mások felé is természetesen.

Van egy kiscsoport, nagyon jófejek, ők a nekem való emberek, szívesen vagyok velük, ha megadatik.


De ez a hajó már elment, közöttük (4-5 fős klikk) már kialakult egy nagyon jó viszony, én pedig lemaradtam tőlük, mert ezzel a fura emberrel töltöttem az első időm. (Meg kell jegyeznem, két „alapító taggal” az első hetekben egész jól kijöttünk, sokat beszélgettünk, de aztán hozzájuk csatlakozott még a másik 2-3 tag, én pedig kiszorításra kerültem, meghát amúgy is a „fura egyénnel” voltam elfoglalva).


De most szeretném ha utóbbi végre leszakadna rólam, és csatlakozni előbbikhez.

Egy a gond: ez egy már lassan 1 hónapja összeszokott társaság (együtt mennek kávéra, levegőzni, szabadnapokon közösen szerveznek programokat).


Megteszek minden tőlem telhetőt hogy kicsit én is velük lehessek, újra beszélgetni tudjak a korábban említett két taggal, de veszett ügynek tűnik, mert:

- ha megkérdezem tőlük, hogy „csatlakozhatok hozzátok egy kávéra?” azt mondják, persze, vagy nem mondanak semmit, így velük tartok. De miközben körbeállnak egymással szemben, én mindig a körön kívül rekedek.

- ha egy asztalnál ülnek le és esetleg még én is beférek, akkor a beszélgetésekbe nem tudok bekapcsolódni, Ők mondják a magukét, a vicces történeteiket, én is velük nevetek, de szó szerint levegőnek néznek. Néha észreveszik amikor mondok valamit, de 2 másodperces csend után folytatják tovább a beszélgetést nélkülem. Vagyis meg se próbálnak kicsit bevenni engem is.

A két első tag egyáltalán nem ilyen volt mikor megismertem őket. Én velük szeretnék leginkább lenni, mert ők a legnormálisabbak az egész közösségben, velük fel tudom venni a ritmust, de ők egyből kilöknek úgymond.

Szerencsére egyik pozitív készségem, hogy fel tudom venni az emberek stílusát. Szóval ha látom/hallom őket szünetben lógni egymással, akkor már megvan hogy kell viselkednem, mit kell mondjak, de nem hat rájuk. (Kérdésem: mégis hogy közeledjek feléjük, hogy a bejutási kísérletem sikeressé váljon?)


Ma megpróbálkoztam egy olyan taktikával, hogy otthon sütött süteménnyel (olyan fajta amit minden ember megeszik). Időt áldoztam a sütire, pénzembe került. Kiporciózva, szép dobozban bevittem és megkínáltam őket (akkorra időzítettem amikor még nem evett senki, és már kezd éhes lenni az ember, jobban kívánja a dolgokat).

De természetesen mindenki nemet mondott, 1 ember bele se nézett a dobozba.

Rá 2 órára, 1 órával azután hogy a többiek már ettek, egy tag egy már általa megkezdett táblás csokival kínálta őket, amiből viszont már vettek.


Hogy lehet ilyen emberekhez közeledni? Milyen módszereket javasoltok még?



2015. nov. 6. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy nem bunkókhoz akarsz csatlakozni, így először az jut eszembe, hogy ehhez több idő kell. Ha kialakult egy csoport, nyilván ők elvannak egymással, de ettől te még mehetsz oda beszélgetni, mehetsz velük kávézni, és lassan kialakul a közös téma. Nem ártana olyan programokban részt venni, amit együtt csinálnak. Ha te is szimpatikus vagy nekik, akkor nem fognak elutasítani, ha velük akarsz tartani.


Hosszú távon viszont nem éri meg más stílusát játszani, vagy egy fals imidzset kialakítani, mert annak sincs értelme.


Az elvont fazont nehéz lesz lekoptatni. Nem kell bunkónak lenni vele, de ha van rá mód, akkor kerüld a társaságát, de ha odamegy hozzád dumálni, akkor azért ne küldd el melegebb éghajlatra. Előbb-utóbb le fog neki esni, hogy nem akarsz vele foglalkozni.

2015. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok semmi rosszat mondani erre a csoportra,közösségre,de szerintem,ha már az elején ilyen gond adódik,hogy levegőnek néznek és nem vesznek a sütidből,más csokiját meg két pofára zabálják.Nem fog változni semmi,folyton meg kell felelned majd nekik,folyton tenned kell valamit,hogy rádfigyeljenek.szerintem felejtsd el,mert az ilyenekből sosem lesz jó,igaz barát.
2015. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ifjú hölgyként egy elvont sráccal haverkodtál, most meg olyan baráti körhöz csatlakoznál aminek alapító tagjai srácok, és csajokkal bővült?

Ha így van, akkor az elvont srácot összekombinálják Veled a kinézett baráti kör srácai, és azt mondják hogy aki egy ilyen sráccal kavart, az nekik már később ciki (mégha tényleg nem is volt köztetek semmi, csak lelkizés, az kintről kavarásnak tűnhet), illetve a baráti körben lévő csajok meg lehet hogy az ott lévő srácokat számításba veszik, ezért nem akarnak beengedni konkurenciát.

2015. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mikrobiológia


Tárgya: szabad szemmel nem látható, egysejtű élőlényekkel, azok biológiai sajátosságainak vizsgálatával foglalkozó tudomány.


Micros=kicsi

biosz=élet görög eredetű szavakból tevődik össze

logosz=gondolkodás


Leewenhoek: 1683-ban saját készítésű mikroszkóp

Jenner: himlő elleni védőoltás

Semmelweis Ignác: gyermekágyi láz

Lister: antiszepszis fogalma

Koch: TBC kórokozó felfedezője

Fleming: első antibiotikum/penicilin 1929-ben

Hőgyes Endre: veszettség elleni védőoltás tökéletesítése

Pasteur: Tudományos Mikrobiológia megalapítója


II. Mikrobiológia felosztása


1)

virológia:

önálló anyagcserével nem rendelkező, z élő szervezetben parazitaként szaporodó vírusok és rickettsiák (vírus-baci közti átmenet)


2) bakterológia

3) mikológia: gombák

4) protozoológia: állatvilághoz tartozó egysejtűekkel foglalkozik

5) algológia:

klorofilt tartalmazó és – a növényekhez hasonlóan – oxigént termelő egysejtűeket tanulmányozza

6)helmontológia: férgekkel, ízeltlábúakkal foglalkozik


III. Gyakorlati szempontok szerinti csoportosítása


1) orvosi- és állatorvosi mikrobiológia:

Immunológia, közegészségügy, járványtan (amik emberre-állatra veszélyes mikroorganizmusok

Orvosi mikrobiológia feladata: -fertőző betegségek diagnózisának alátámasztása (pl. Laborvizsgálat)

- kórokozók gyógyszerekkel szembeni érzékenységének vizsgálata

-választott terápiás beavatkozás eredménysességének megállapítása

- fertőző terápiás megelőzése pl. Fertőtlenítőszerek, elkülönítés, védőoltás

2) mezőgazdasági mikrobiológia: élelmiszer (tej, víz); talajmikrobiológia

3) biotechnológiai mikrobiológia: ipari mikrobiológia, génsebészet


IV. Mikrobák felosztása és nagysága

nm= a milliméter 1milliomod része

1) vírusok: 20-400 nm közöttiek -> elektromikroszkóp

2) rickettsiák: 0,5 mm (mikrométer) ->fénymikroszkóp mm=a milliméter ezred része

3) baktérium: 0,5-20 mm

4) gombák: 1-20 mm

5)protozoonok: 1-100 mm (paraziták)

6)belső élőskodők: férgek

7)külső élősködők: rüh, tetű


Az ember és a mikrobiológia kapcsolata


A szervezettel szembeni viselkedés alapján 3 csoportba sorolhatjuk:


1) a patogének (megetegedést nem okozó) baktériumok. Ezek lehetnek hasznosak és közömbösek.Patogenitás=megbetegítőképesség.

2) Fakultatív patogének:

feltételes kórokozók: általában normál flóra tagjai, meghatározott körülmények között betegítik meg az egyént. pl. Immunrenszer károsodása, legyengült szervezet, csecsemő -és időskorban

3) obligát patogén: feltétlen kórokozó. Soha nem tagja a normál flórának. Az immunitástól függően

okoz megbetedést.


Baktériumok: szabad szemel nem látható egysejtű klorofil nélküli növény, prokarióta (sejtmag nélk.)


alakja:

1) coccus-ok/gömbök: teljesen szabályos gömb, vagy különböző alakú változatosság

a) micrococcus-ok: mikor osztódás után a sejtek teljesen külön vannak

b)diplococcus: osztódás után 2 sejt marad együtt


c) tetracoccus: 4 sejt marad együtt


d) sarcina: 8 sejt marad együtt


e) staphilococcus: szőlőfürtszerűen helyezkedtek el

f) streptococcus: láncszerűen/gyöngyfűzérszerűen helyezkedtek el


2) pálca: igen nag alakú változatoság, leleht rövid/hosszű, karcsú/vaskos, egyenes/kihegyezett, kerekítettek. Leggyakrabban egyesével állnak, de előfordul diplo vagy láncszerűen.

3) Spirál

a) csavart (negyed vagy fél csavar)

b) spirillum: 1 teljes vagy több csavarfordulat

c) spiroéták: igen hosszú, sok csavaros, élénken mozgó

4) átmeneti formák


Baktériumok szerkezete

1) esszenciális elemek

sejtburok védelmi funkciót lát el, belső nyomást szabályoz, meghatározza az alakot.

pl. cytoplasma (80%-a víz)

Ezen belül a riboszóma (antibiotikumok támadáspontja)

maganyag


2) járulékos képletek:

a) tok: festéssel kimutatható, meghatározza a baktérium virulenciáját (mennyire tud megbetegíteni)

b) csilló/fibria: aktív mozgást biztosítják, számuk, elhelyezkedésük változó

fibria: a csillónál vékonyabb, merevebb szál

c) endospóra: kevezőtlen köröülmények között fejlődik ki, ellenálló (pl. Kevés a bacinak a hő, tápanyag, stb)


#1

A közös programokról én csak azért tudok, mert később hallom, hogy arról beszélnek, milyen jó volt.

A stílusfelvételt én is csak addig gondoltam, amíg szimpatikusnak találnak, aztán szép lassan visszaszokom a saját stílusomra (ami egyébként nem nem rossz stílus annyira, hogy kiközösítés oka legyen).

Egy asztalnál dolgozunk az elvont fazonnal, valóban nehéz lesz :)


#2

Ebben a megfeleléses dologban van valami, de ahogy fent is írtam, van saját egyéniségem, amit később visszaveszek. Nem is igaz barátnak szánom őket, arról sajnos már le kellett tennem, már nem tudok szerintem olyan jó kapcsolatot kialakítani a "késésem" miatt. Csak szeretnék valahova tartozni, egy társaságban lenni, nem csak lenni ott mint a befőtt és nézni ki a fejemből.


#3 Ezzel a teóriával kicsit mellétrafáltál, nem így van. ;)

2015. nov. 6. 10:25
 5/13 A kérdező kommentje:

De hülye vagyok! XD


(Folyton elmegy a netem, ezért nyitottam egy word-öt ahová írtam a választ, nehogy kilépjen válaszírás közben az oldal nekem.

Csak ezt az oldalt láttam, amire írtam, így ctrl A, ctrl C ctrl V -vel sikerült valami jegyzetet is ideírnom...

2015. nov. 6. 10:29
 6/13 anonim ***** válasza:

tudom, hogy a te szempontodból nem így tűnik, de elolvasva a leírásodat, szánalmas kapálódzás, amit csinálsz (NEM akarlak megbántani, csak fel akarom nyitni a szemed).

Nem véletlenül van az a mondás, hogy ne fuss olyan szekér után, ami nem akar felvenni. Rengeteg energiádba kerül, hogy "barátokat" szerezz, akik épp csak megtűrnek, mint valami rossz kutyát, semmi jót sem kapsz tőlük, csak szolgaian adni akarsz, hogy valamennyire megtűrjenek maguk mellett. Meg akarsz változni, feladnád önmagadat azért, hogy egy-egy szeretetmorzsát feléddobjanak...

Ne hibáztasd magad, hogy egy hónapig a másik emberrel foglalkoztál. Emiatt még nem kellene levegőnek nézniük téged. Ha nem látnak szívesen, akkor nem látnak szívesen, nem kell hozzájuk dörgölőznöd. Legyen benned tartás, és legyél teljes, egész ember, ne csak a mások kutyája.

A depresszív alakot próbáld elkerülni, és legyél nyitott más, értékes emberek felé, akik nem vesznek semmibe!

2015. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez tetszett!Én szivesen csatlakoznék hozzád!:D
2015. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a furcsa ember sem rosszabb mint azok, akiknek nem kellesz. Egyik sem tűnik olyannak ahová jó lenne tartozni. Tudod, nem kell futni olyan szekér után ami nem vesz fel. A lehúzós emberrel sem kell annyit lenni, nekik az őszinteség a legjobb lekoptató szöveg, mondd a szemébe hogy furának tartod és az életkedved is elmegy tőle, ha finomkodsz vele azt elfogadásnak veszi.

A logikus út egy 3. ember/csoport.

2015. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

- Azt az embert szeretnéd, hogy kedveljék, akinek a szerepét felveszed, hogy kedveljenek, vagy valóban magadat?

- Az energiavámpíroknak rendszerint komoly lelki problémájuk van, segítségre szorulnak. Talán beszélhetsz vele erről.

- Hogy lehet emberekhez közeledni? Ha van közös téma. Mi ez, munkahely? Milyen? Munkakörök közötti átjárás van?Mennyien vagytok, kávézáson kívül mik vannak? Közös szabadidős/sport tevékenységek, bulik, egyebek vannak? Munkába járás egy helyről, együtt?

2015. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Neked ahhoz a csoporthoz sehogy. Nyilvánvalóan kizárnak, figyelmen kívül hagynak. Ne erőlködj.


"Szerencsére egyik pozitív készségem, hogy fel tudom venni az emberek stílusát. Szóval ha látom/hallom őket szünetben lógni egymással, akkor már megvan hogy kell viselkednem, mit kell mondjak, de nem hat rájuk."


Ezt én nem látom pozitívnak. Emiatt a tulajdonságod miatt pedálozol fölöslegesen. A kaméleonokat én sem szeretem. Ha a kutyák csoportjához szeretnél tartozni, akkor te még ugatni is képes lennél. Döntsd el végre, hogy ki vagy és mit akarsz, ne másolj (ilyen mértékben) senkit, ne loholj senki után.

2015. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!