Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lépnek ki tagok a...

Miért lépnek ki tagok a Jehova tanúi gyülekezetből? Én pl tegnap voltam első alkalmon és nekem tetszik. Nem értem mi a gond?

Figyelt kérdés

2015. júl. 6. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Megmondják, hogy hogyan élj, miben higgy.
2015. júl. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
És még a pénzedet is kicsalják. De nyugodtan tapasztald meg magad miért tartják az egyik legkártékonyabb szektának, ha annyira tetszik.
2015. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Rájönnek, hogy átverés az egész, rendes agymosást hajtanak végre rajtuk, és megszabják hogyan élj.
2015. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

te még csak az első alkalmon voltál, a felszínt láttad...


a jehova tanúi nagyon agresszívak és kb olyan mint egy szekta, egy idő után nem hagynak menekülni...


itt az agressziót nem úgy értem, hogy megtámadnak...hanem, hogy nagyon be akarnak fűzni, nem hagynak nyugodni...


én ateista vagyok, nem áll szándékomban hinni az ő "istenükben", meg beállni a birkák közé...van akinek szüksége van erre az útmutatásra, hogy valaki irányítsa, közösségben legyen, de nekem nincs...mégis próbáltak már megtéríteni...én nem mondtam nekik, hogy ne higgyenek az agymosásuknak, de ők mégis erőltették rám a saját akaratukat...

2015. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
45%
Figyi! Én úgy nőttem fel,hogy úgy neveltek,hogy szeressem,imádjam és hűségesen szolgáljam Jehovát. S nagyon kedvesek voltak meg minden de amikor elegem lett abból,hogy a nagymamám születésnapjára nem mehettem el,meg a többi,feladtam. A nagymamám (aki igy nevelt) sirt de elfogadta. De 9 éves korom óta próbál rátériteni az igazságra,és a többi tag is. Egyszer átmehettem egy órára,s az egész beszélgetés Jehováról szólt. Amikor ott aludtam,mondtam hogy nézzük meg a Jégvarázst,s nem néztük meg mert van benne mágia. 13 éves koromban láttam először Harry Potter filmet,mert eddig nem engedte hogy nézzem. S ez még csak dióhéjban volt ennyi...
2015. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Egy szó sem volt pénzről ! Komolyan ! Bementem végig hallgattam az előadást és a végén eljöttem.A többi tag beszélgetett egymással,de engem várt egy családtagom és jöttem haza.
2015. júl. 6. 13:17
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Az elején beetetnek természetesen. Majd amikor lojális leszel legatyásítanak szépen.
2015. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Bele akarnak szólni hogy hogyan éljek ?! A cigarettát eddig is leakartam tenni.Nincsen ünnepek Hallelujah ! Nincsen felesleges ajándékozás.A harry potter tényleg mágja.Én kifejezetten utálom a Harry Pottert.Ezt a vallást nekem találtak ki ! :) Az ajtón meg azt engedek be akit akarok,nem ?! elnézést testvérem most megyek itthonról majd egy másik időpontban gyere és előtte szólj.hogy nekem is megfelel-e ?! Apropó pénz ! Mindenki önmaga dönt hogy ad vagy nem ... És ha ad akkor mennyit.Ezek eddig gyenge indokok...
2015. júl. 6. 13:34
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

#8: gyenge indokok igaz...


tudod, hogy azok akik szekta tagok miért nem tudnak kilépni a szektából?

2015. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kissadam: Kérdésedre válaszolva: Nem tudom,hogy akik kiakarnak lépni azok miért nem mernek kilépni.


Én úgy érzem hogy a világi életre vágynak vissza és ezért lépnek ki.Mások miatt !

2015. júl. 6. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!