Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Beszédhibások! Titeket nem...

Beszédhibások! Titeket nem frusztrál néha, hogy?

Figyelt kérdés

... nem értik mit mondasz?

Én pösze vagyok és raccsolok, egyszerűen szörnyű.

Pl bemegyek egy boltba venni valamit és az eladó harmadszori kérdezésre se érti, hogy mit próbálok kinyögni.

Vagy vizsgán, mikor szépen próbálok artikulálni, és a tanár összeráncolt homlokkal koncentrál a mondandómra feszülten, hogy értse. Majd visszakérdez egy olyan dologra, amit már elmondtam, csak ő nem értette.

Majdhogynem sírni tudnék ilyenkor a frusztráltságtól, mert nem tudom magam megértetni, holott ez az anyanyelvem, én értem.

Más ezt hogyan éli meg? Hogyan lendültök túl ezen?


2015. dec. 19. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Pösze vagyok és nagyon hadarok. Egy ideig zavart, de én és barátaim hozzászoktak. Van vagy 5 tanárom hasonló gondokkal. A többieknek fingjuk nincs mit mondanak az esetek 80%ában én viszont minden szavuk értem, még jobban meg is marad mint a nem beszédhibásoké
2015. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Beszédhibás vagyok én is, velem is szokott ilyesmi lenni. Kicsit rossz érzés hogy nehezen értik meg amit mondok, nekem pl. a buszon a sofőr sokszor előfordul hogy visszakérdez hogy hova is kérem a jegyet vagy milyent, miután én azt hiszem tök érthetően elmondtam neki, de ő meg mégse értette.
2015. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Roland G. ***** válasza:
35%

Szia!

Nekem nincs ilyen problémám,de viszont egyik barátom folyamatosan dadog,nem is akármennyire.Ettől függetlenül egy értékes ember,ahogyan te is az vagy.Szerintem ezt fontos tudatosítanod magadban.

2015. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Komoly gyakorlással ki lehet jönni belőle.
2015. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha van rá módod, akkor gyakorolj egy kicsit. Kifejezetten figyelj a kiejtésre pl. otthon és figyeld a reakciókat. Jó dolog, hogy ilyen téren is szeretnél megfelelni az embereknek. Nekem is van olyan ismerősöm, aki érthetetlenül beszél. Amikor vele beszélek, mindig belegondolom magamat a helyébe és megpróbálom érthetően mondani, amit éppen ő akkor nekem mond. Fura, de érdekel, hogy miért nehéz neki ami másoknak nem. Ismétlés, gyakorlás a tudás anyja. :D Sok sikert!


Off: Bárcsak lenne egy dadogós haverom...

-Mi kérsz haver?

-Egy sosososo.

-Mit? Sót?

-Nem te hülye. Soso (és megint a szavába vágva) :D

-Sós sót?

-Sososopronit baz.meg.

-Ja akkor miért nem ezt mondod, azt hittem sót kérsz. :D


Mekkora poén lenne...

Nyilván most a legjobb haveromat képzeltem a dadogós srác helyébe, egy ismeretlen emberel eszem ágába sem jutna ilyenen poénkodni, ahhoz túl jó nevelést kaptam. :D 22/f

2015. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én a hadarásra vagyok hajlamos

sok sok gyakorlással már elég jól tudok rajta uralkodni, de sokszor még így is nehéz

gondolatban előrébb tartok, mint a valóságban, ez leginkább az írásban figyelhető meg nálam

de, nagyon tud idegesíteni, mikor folyton visszakérdeznek, hogy mit mondtam, elismétlem még egyszer, és látom rajta, hogy megint nem értette, de mosolyogva bólogat, na ettől ki tudok akadni

2015. dec. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
71%

Én minimálisan dadogok, általában megérik, amit mondok, de mikor 4-szer kezdek neki egy szónak, a lelkem meg akar halni :D:D

Ne frusztráljon, ez egy ilyen dolog, nem a te hibád. Én próbáltam lassabban beszélni, gyorsabban, mindenhogy dadogok, néha szoktam olyat, hogy ha nagyon érzem, hogy ez most nem fog menni, keresek olyan szinonímát, amikben nincsenek benne a kritikus hangok, betűk :D Szerencsére engem nem ért még ezzel kapcsolatos sértés, nagyon sok embernek van valamilyen beszédhibája, csak van, akinek kisebb, mint a többinek. Nincs ezen szégyellni való, előbb utóbb úgyis megértik, amit mondasz.

2015. dec. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
78%
Én nagyon hadarós voltam régen, de akkor nem is foglalkoztam vele. Gimiben szóltak rám, hogy nagyon gyorsan beszélek, és akkor tényleg én is rosszul éreztem magam. Mennyi idős vagy? Mert én 19 vagyok, és azt veszem észre, hogy kezdem kinőni a hadarást. Egyébként én mindig azt csinálom, hogy odaállok a tükör elé, és lassan, artikuláltan mondok verset vagy mást fejből, hogy lássam, helyesen képzem-e a hangokat. Nyugodtan keress rá neten vagy könyvekben, hogy hogyan kell rendesen képezni a hangokat; meg lehet ezt tanulni, legalábbis nekem valamennyire ment. Csak az a fárasztó, hogy mindig oda kell figyelnem, hogy ne kezdjem összemosni a hangokat, mert én természetemből adódóan is gyors mozgású meg gyors észjárású és gyors beszédű lány vagyok, és ha nagyon akarok valamit mondani, hadarni kezdek. :D Sőt, néha egy-két szóban dadogni is, szóval ne legyél kétségbe esve! :)
2015. dec. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!