Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért rak ki valaki képet...

Miért rak ki valaki képet arról, hogy luxushotelben van?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm elutazott Thaiföldre, és felrakott pár képet, és az egyiken egy 5*os szállodában van. Ez nem felvágós már? Oké hogy megteheti, h elutazzon meg luxushotelben szálljon, de miért kell ezt kirakni közösségi oldalra?

2015. dec. 30. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanazért, amiért kiraknak minden mást: Dícséretet, csodálkozást várnak.
2015. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Jah, mert ha neked adódna meg a lehetőség, hogy ötcsillagos szállodában ejtőzz, te se vágnál fel vele, igaz??
2015. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ő olyan visszahúzódóbb ismerősöm. Nem az a felvágós típus, nem is néztem volna ki belőle,h ilyen helyekre jár. Évente 1-2 képnél nem rak ki többet, azok viszont mind ilyen utazásokról vannak.
2015. dec. 30. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Azért tesznek ki ilyen képet, hogy az élhetetlen, irig yismerőseik ezen csámcsogjanak a gyakorikérdések pont hun.

Értelmes felnőtt ilyenen nem akad fenn.

2015. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Miért ne?


Sok beszűkült ember még a szarását is kiteszi a fb-ra, meg minden jelentéktelen f-ságot.


Azért Thaiföldön egy 5 cs-s szállodában lazulni nem egy legutolsó dolog, ezt be lehet látni.

Büszke rá, valószínűleg ő se megy minden hónapban, egy jelentős eseménynek tartja az életében.


Legalábbis minimum annyira jelentősnek, mint amikor valaki egy parizeres zsemlét felrak.

Persze, hogy felteszi!

Leginkább azért mert többek között pont erre való!

A barátok így nyomon követhetik egymás életét, fontosabb eseményeket, stb.


Miért, nyaralós képekkel nem árasztja el mindenki a fb-ot?

Vagy hol a határ?

Ha a Tisza-tón nyaralok, az vállalható, de ha Thaiföldön, azt már titkolnom kell?

A Balcsi még belefér?


Ez annyira tipikus, hogy ha valaki picivel többet engedhet meg magának, akkor azt titkolnia kell, mert ha nem, akkor már egyből egy beképzelt felvágós köcsög, meg titkolnia kell az életét, mert Magyarországon évtizedek, meg századok alatt beleivódott a köztudatba, hogy ha valakinek pénze van, azt csak tisztességtelen úton szerezhette.


Ami persze sok esetben igaz, de alapvetően csak azért elítélni valakit, mert az átlagnál magasabb életszínvonalú életébe enged bepillantást, az szűklátókörűség, és irigység.


Nekem is van olyan ismerősöm, aki a tanulóm volt, szakmunkásképzőbe járt, most meg már szigetlakónak hívjuk, annyi pénze van, hogy Kubából, hogy a Seychelle-szigetekről posztol.


Én letudom egy olyan kommenttel, hogy "rohadjál el :)" de ettől még örülök, hogy bejött neki, mert jó ember.

2015. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
És? Te is kiraktad volna a facebookra, de bezzeg az nem lett volna felvágás, ugye? Ha megteheti, akkor megteheti, érezze jól magát!
2015. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Ne aggódj, normális, hogy irigy vagy. Én is az vagyok pár dologra, ma például láttam egy BMW i8-ast és azt gondoltam, hogy "egyen szart, aki megvette". A különbség csak annyi, hogy én nem próbáltam másokat uszítani, hogy ugye milyen sznob meg nagyképű, aki ilyet csinál, mert pontosan tudom, hogy ezt csak az irigység, nem pedig az erkölcsi magaslat mondatná velem. :D
2015. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert az mivel jobb, ha valaki olyan bejegyzéseket ír ki, hogy "jajj, de unatkozom", "minden bajom van", meg mit tudom én miket szoktak kirakni az emberek.

Aki megteheti, menjen ilyen helyekre, aztán, hogy miért tesz ki róla képet, az már az ő dolga...

2015. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!