Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy szülő mennyire befolyásolh...

Egy szülő mennyire befolyásolhatja az iskolaváltást?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, és nagyon nem tetszik az új iskolám. Nem csak az iskolával van baj, hanem az osztályommal is. Mindenképp iskolát szeretnék váltani. Már az is meg van melyikbe szeretnék menni, milyen szakra, csak anyukámmal nem tudom hogy tudnám ezt közölni.

2016. jan. 1. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szimplán felvázolod neki a problémát úgy kezdve,hogy: Anya,szeretnék valamit kérni... Elmondod mi a baj,miért nem érzed jól magad. Tedd hozzá(ha más nem hazugságból) hogy egy másik iskolában jobban tudnál teljesíteni stb,stb. Anyunak meg kell értenie :)
2016. jan. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! 😊
2016. jan. 1. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolát úgy tervezz, hogy a jövőd biztosítva legyen. Az a probléma hogy a fiatalok 16 éves korig nem tanulóképesek, és nagyon nem érdekli őket a jövő (van akit 20 évesen se persze, de általánosan), úgyhogy én azt tartanám előnyösnek, ha a gyerekkel elvan beszélgetve, mit szeretne, de az is szempont legyen, hogy mennyire életképes az amit a sulitól kapna. Ez nagyon fontos, mert amit ad suli, arra tudsz majd alapozni. A középsulis barátságok meg majdhogynem mindegy, mert 4 év és utánna megy mindenki a dolgára, szerez új ismerősöket stb...Ugyan úgy mint 8. után (nem filmekben kell gondolkodni). Ettől függetlenül van 1 tartós barátságom középsuliból, de mostani ésszel inkább gondoltam volna a jövőmre, hogy könnyebb legyen alappozni.

Én csak azt mondom jól gondold át. 4 év nagyon gyorsan elszáll, és utánna már mindegy. Ne pocsékold az időd. 22/f

2016. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!