Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akor most én tényleg olyan...

Akor most én tényleg olyan gazdag lennék?

Figyelt kérdés

Hello!


Egy rövid élettörténet:

19 éves vagyok pár napja, a szüleimel kint élünk bécsbe már itt születtem, itt jártam iskolába. Na most, 2015 nyarán végeztem él a iskolát, ez ilyen dual oktatási rendszernek mondgyak hogy 1-3 nap iskola meg 2-4 nap "munka". Azota ugyan anal a cégnel vagyok ahol él kesztem a képzest.


Ugye a képzes alat is kaptam valamenyi pénzt. Juliostol kapok kb. 1250 € nettot, de a következö fizzetésem mar olyan 1400 € lesz. Haza adok havonta 300 € azaz több mint 1100 € marad majd. Na most én nem vagyok az a nagyon költökezö tipus igy mar össze jött több mint 40.000 € (= 12,5 millió forint). A sors ugy hozta hogy megismertem egy idösebb bácsit és ö töle tanultám meg részvényekbe fektetni. (meg persze Apátol is :) ) Azt most egy éve csinalom (miutan 18 lettem) 10.000 €-val edig kaptam kb 500 € osztalékot + olyan 500 € értek növekedest is. (A számlámon van ugye meg 30.000 igy lesz több mint 40.000 €). Ez egy nagy egyszerü, megbizhato stratégia eleg sokk könyvet stb. elolvasatm már eröl. (Röviden az a lényege hogy minösegi cégebe raksz pénzt amik éleg rég ota fízetnek osztalékot pl Coca-Cola, Colgate stb.) Na most kicsit eltértem a tárgyrol... Az a lényeg hogy majd szeretnék saját lakást venni valoszinüleg sopronban vagy valahol burgenlandba az pont jo nekem mert ugyan annyit kellene ingaznom :). A pénzem olyan 4-5 év alat lenne meg rá az pont jo mert anyám pont 5 év mulva megy nyugdijba és ök vissza költöznek magyarországra. A szüleim akor meg még persze segitenének. Akor kápnék egy olyan 10.000 € autot meg butórt...


Ez most tényleg olyan gazdagnak számit? Mar olyan ember is montak akik Porsche Cayenne-nel jár meg játszha a gazdagot. Tudom hogy nem kocsiröl kell meg ítelni valakit de én azt tanultam hogy a kocsi az csak egy luxuscikk ami pénz vissz el ezert maxium de tenyleg maxium annyi pénzt rakjak kocsiba amit egy év alatt össze tudok sporolní.


Meg persze most már van egy csomo írigy is föleg olyanok akiröl azt hinni az ember hogy otthon gombos villa-val forgyatya a déak feriket / zöld 100 eurosokat... (Volt közöttük magyar meg osztrák is)


Már olyatt is megkaptam hogy én még nagyob zsidó vagyok mint ápam...


Kivancsi lénnek a ti vélemenyetekre.



2016. jan. 5. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Qrva gazdag vagy. Ugyanannyi idős vagyok, mint te, de nekem már merevedik, ha látok egy 20000-es bankjegyet.
2016. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Tudod? Itthon mi 50000 ből élünk, és vannak sokan, akik 27000 ből. Egy Daewo Tikóval járok, mert nem jut nagyobb autóra. Gyógyszereimet azért nem váltom ki, mert nincs rá pénzem.

Na ezután kérdezd meg, hogy gazdagnak számítasz e!

2016. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Gazdag vagy, most már csak egy magyar nyelvtanfolyam kell neked, mert se írni, se fogalmazni nem tudsz értelmesen.
2016. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Jó lehetőséged volt (suli mellett fizetés). És ügyes voltál, hogy nem verted el és nem is buktad el a befektetésen.

A lényeg majd az lesz, hogy hogyan tudsz megélni, ha a saját lábadra állsz, ha a fizetésedet nem tudod mind félretenni, mert abból kell megélned.

De így nyilván sokkal könnyebb neked az indulás, hogy van félretett pénzed lakásra és a szüleid is támogatnak (autó, bútor).

Sokan azért dolgoznak 10-15 évet, hogy ezt megteremtsék, ami neked alapban adott.

2016. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez igaz történet? :)


Ha ez igaz történet és te valóban azt kérdezed az emberektől, hogy gazdag vagy-e, akkor a kérdésre a válasz igen az vagy, de eszed annál kevesebb.

Hogy miért?

Mert több millió vagy milliárd ember él a Földön szegénységben, vagy átlagnál rosszabb szinten, mint te.


Ha intelligens lettél volna, nem írtad volna ki ezt a kérdést.

2016. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Ausztriaban elsz, ott nemhogy gazdagnak, de jomodunak sem szamitasz.
2016. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez nagyon naiv kérdés ne haragudj. Ausztriában ez nem számít gazdagnak. Magyarországon a jól keresök is keresnek ennyit. Nem hiszem hogy gazdag aki ennyit keres. Én Írországban élek havi fizum tisztán 2800 euro. Gazdag vagyok? Nem. Minden elmegy a 2 gyerekre, lakás és autók törlesztése, számlák, kaja, stb stb stb... Pedig a férjem fizuja közel 4000 euro...
2016. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én nem érzem magamat gazdagnak meg nemis vagyok az szerintem


Csak azer írtam ilyen részletesen mert beszélketem egy két haveral hogy kinek milyen terve van stb. És egy ketten akik látszolak sokkal magasab életszinvonalon élnek. (Új M5-BMW, 4 havonta nyaralás, mindig a legujabb telefon stb.)


Azert tettem fél ezt a kérdest hogy miért modanak rám ilyet olyan fiatalok akik jobb szinvonalon élnek mint én hogy én milyen gazdag vagyok. (Nem csak ugy viccböl)

2016. jan. 5. 12:43
 9/11 anonim válasza:

En nemetorszagban elek egy ideje. Nem, nem vagy gazdag, de van felretett penzed. Itt egy haz 300 Ezer Eurotol kezdodik egeszen millios nagysagrendekig. 40 Ezer eurobol tudsz venni egy autot.


i hob a nu net gekauft, aber mei.. is so :)

2016. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak a magyaroknak. Én is Németországban élek, ha meglesz a megfelelő végzettségem, nettó 2000€-t fogok keresni. Na, ennyi pénz havi szinten Magyarországon sokak problémáját megoldaná, itt még mindig kevesebb, mint az átlagkereset.

Tudod, ki a gazdag? A volt főnöknőm, aki egyidős velem (22), és a havi tiszta bevétele nettó 100 000€ felett van.

2016. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!