Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy legyek vagányabb társaság...

Hogy legyek vagányabb társaságban?

Figyelt kérdés
Van egy társaságunk 7 en vagyunk fiúk én vagyok legidősebb,legnagyobb,legerősebb, mégis egy kis bes*ari vagyok.Aki nem mer kiállni magáért és nem mer hülyeségeket csinálni pedig én lennék az akinek legjobban illene és én kéne vezessem,védjem a társaságot,én kéne legyek a legőrültebb én kéne legyek az alfa.De nem vagyok az sosem,visszafogottabb vagyok,nem megy nekem az hogy én legyek a társaság központja.Ebben változni akarok.Hogy tudnék menőbb lenni,bátrabb? Sokan mondják rám hogy bes*ri vagyok,félős de közbe kapna egy öklöst ott esne össze.Nem vagyok elég menő meg bátor a koromhoz meg az erőmhöz képest.Néha alap dolgokat nem merek megtenni mert belülről bes*ari vagyok és nem merek.Hogyan változzak?
2016. jan. 11. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Mik azok az alap dolgok?

Miért kötelező vagánynak lenni? Te visszahúzódóbb vagy, és kész.

2016. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem úgy vagány hogy tegyem ott a fa**agyereket,hogy belémkössenek.Hanem hogy ne legyek ennyire gyáva és nem akarok visszahúzódó lenni,változni akarok.
2016. jan. 11. 21:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert így gyűlölöm magam
2016. jan. 11. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy valaki "menő, vagány" egyszerűen összetett dolog, sok jó tulajdonsággal rendelkezik sok rétegben.

Szóval szerintem ha valaki valamiféle "kulcsot" keres erre, miközben nem próbált semmi komolyabbat tenni magáért, az úgy nem praktikus. Lehet, hogy bíztatásra vársz, vagy hasonló.

amúgy tényleg nem törvényszerű, hogy a korod miatt te legyél a legvagányabb, és nem is akarat kérdése, ha egyszerűen nem vagy, akkor nem vagy.

például az én társaságomban senki sem tartja számon senkinek sem a korát, nem ez határozza meg, van aki idősebb nálam, mégsem úgy viselkedik, és elfogadom, meg azt is, hogy vannak fiatalabb és ügyesebb emberek is, mert ez az egész NEM KORFÜGGŐ.

Ha ilyen vagy, ne akarj kapásból legyűrni másokat, csak mert lenéznéd őket a koruk miatt. Gondolj arra, hogy nem az évek száma számít, hanem az hogy az évek alatt mennyire produktív vagyok. Egy 10 éves is lehet ügyes, ha előtte nagyon kiképezték.

De szerintem furcsa kérdés, hogy a "legerősebbként" vannak ilyen problémáid, kicsit ellentmondásos kérdés. Nem muszáj hülyeségeket csinálnod, ha simán csak komolyabb vagy. Ettől nem leszel kevesebb, legalábbis csak vélemény kérdése.

2016. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ne akarj közvetett megoldásokat keresni, azokon gondolkodni. Pl. hiába tanácsolom, hogy "ha reggelente áfonyateát iszol, akkor majd viselkedésben vagányabb leszel":)), vagy hogy "ha ezt-azt a könyvet elolvasod, vagy műsort megnézed, akkor megváltozol"

Inkább közvetlen viselkedés változásokban kell figyeld magad, persze nem muszáj erőltetettnek lenni.

csak úgy "nézz szembe a félelmeiddel" közhely, amennyire csak bírsz. Meg úgy szól a mondás, nem az a baj ha félelem van benned, csak az, ha engedsz neki, és hagyod, hogy korlátozza az életed.

2016. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!