Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Introvertáltként hogy védjem...

Introvertáltként hogy védjem meg magam egy extrovertált társaságban, ha folyton azzal zaklatnak, hogy miért nem élvezem a bulit, miért van rossz kedvem, stb? 23/L

Figyelt kérdés

egyszerűen kiborít ez az egész, és úgy érzem mintha ilyenkor 100 irányból döfködnének késekkel, egy-egy ilyen kérdéssel..És ilyenkor néha elintézem valami kifogással, hogy nincs rossz kedvem, csak épp fáradt vagyok/épp stresszelek valami miatt, ilyenkor mondjuk sajnálni kezdenek, felvidítani, stb. ami persze megint egy újabb stressz, mert valójában nem ez az indok, hanem annyi, hogy frusztráltnak, egy senkinek érzem magam egy hangoskodó, extrovertált társaságban, és legszívesebben menekülnék. Néha pedig elkezdem magyarázni, hogy nincs semmi bajom, csak introvertált vagyok, és fáraszt a nagy társaság. Ilyenkor általában hülyének néznek, és persze fogalmuk sincs róla, hogy mi az, hogy introvertált..ilyenkor néha elkezdem magyarázni mélyebben, de már mikor elkezdem megbánom, mert nincs értelme, nem értik meg..Ritkán van 1-2 ember, aki igen, és vele utána jobban el tudok beszélgetni. Nem tudom, hogy mi a jó módszer ilyenkor, hogy őszinte legyek, és mondjam meg, hogy egyszerűen nem vagyok társasági ember, vagy keressek kifogásokat..De ha meg elmondom, hogy csak simán befelé forduló vagyok, akkor jön a meggyőzési prbóálkozások tömkelege, hogy ez milyen rossz, próbáljak megváltozni, mert ez nem normális, az életben ebből lesznek bajaim, stb..és ilyenkor sírni tudnék, mert nem értenek. Nem értik, hogy ez egy alapbeállítottság, nem lehet megváltozni teljesen, jó tudom, hogy lehet fejleszteni a társas készségeket, de attól még sosem fogom úgy jól érezni magam egy társaságban, mint egy extrovertált..

A másik, hogy így láthatatlannak érzem magam, mert a sok hangos, poénkodó ember elnyom..Persze ha van valaki, aki beszélgetést kezdeményez velem, akkor el tudok beszélgetni teljesen normálisan, és sokszor volt, hogy ilyenkor utána mondták nekem, hogy milyen jó volt beszélgetni velem, és hogy szerintük egy nagyon összetett személyiség vagyok.. Inkább úgy érzem, csak az üres poénkodás, és a felszínes témákról való beszélgetés nem megy.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett...


2015. okt. 11. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen vagyok férfiban,van sejtésem hogy miért vagy ilyen.
2015. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell magyarázkodni. Válaszolsz a kérdésekre, esetleg ha olyan a kérdés, megmondod, hogy ez nagyon magánjellegű, erről nem szeretnél beszélni.

Nem vagy egy társasági ember, nincs ezzel semmi gond.


Viszont ezt nem értem:

"A másik, hogy így láthatatlannak érzem magam, mert a sok hangos, poénkodó ember elnyom."


Miért baj, ha láthatatlannak érzed magad köztük? Ha nem akarsz velük beszélgetni, ha fáraszt a társaságuk, miért akarsz köztük látványos szerepet, mi a baj a láthatatlansággal?

Azt meg nem várhatod tőlük, hogy mert te introvertált vagy, ők egymással sem poénkodjanak, nevetgéljenek, fecsegjenek.

2015. okt. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Én csak annyit tudtam tenni ellenük, hogy ott hagytam a társaságot. Általában azzal védtem meg magam, hogy feltettem nekik a kérdést: "Mi a f**z közöd van hozzá?" Nem szokásom csúnyán beszélni, de néha már kihozzák belőlem.
2015. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez egy másik tulajdonságom, hogy emellett, hogy befelé fordulok, mégis szeretem, ha foglalkoznak velem, észrevesznek, elég rossz kombináció.. És azért dühít a láthatatlanság, mert belül tudom, hogy sok mindenben tehetséges vagyok, és sok mindenben sokkal jobb, mint mondjuk a barátnőm, aki folyton csak beszél, úgy kell lelőni, de a mondanivalójának a 80%-a üres fecsegés, nem igazán vannak eredeti gondolatai, de mégis népszerű, mindenki őt veszi észre, én meg csak meg vagyok bélyegezve, hogy "a csendes",és ennyi. És tehetetlenséget érzek, mert nem úgy érzem, hogy ennyinek gondolnak, egy csendesnek, és kész. Nem tudom megmutatni, hogy ennél sokkal több vagyok igazából..És nem értem, hogy ez miért egy ilyen központi téma másoknál, hogy valaki csendes, vagy nem. Annyi más tulajdonsága van egy embernek, miért pont ez van kiemelve ennyire?
2015. okt. 11. 13:35
 5/14 A kérdező kommentje:
És én nem mondtam ilyet, hogy elvárom, hogy ne poénkodjanak, én azt várnám el, hogy ne kérdezze meg valaki 5 percenként, hogy miért van rossz kedvem, miért vagyok ilyen stb. :)
2015. okt. 11. 13:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát keresd a saját társaságod. Én átmenet vagyok az intro és extro között, mert nagyon könnyen ismerkedem, de közel magamhoz már csak a megbízható embereket engedem. Gondolom te is ilyen vagy. Nincs más választásod, mint keresel magadnak megfelelő szűkebb baráti kört.
2015. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jó, de ha te nem tudsz és nagyon nem is akarsz az emberekkel beszélgetni, ha azokat a témákat, amikben tehetséges vagy, nem tudod úgy előadni, hogy érdekessé tedd az emberek számára, ha azt érezteted velük, hogy fárasztanak, idegesítenek, akkor hogy a túróba várhatod, hogy foglalkozzanak veled, észrevegyenek?

Csak azt látják belőled kívülről, hogy nem érzed jól magad a társaságukban, nem tudsz feloldódni, nem érdekelnek téged. Ha ők téged nem érdekelnek, nem várhatod, hogy a te nagy lelkivilágod és a tehetségeid őket érdekeljék.


Ha majd kamatoztatod bármilyen tehetségedet és jól kamatoztatod, biztos sokan felnéznek majd rád, de még ettől sem biztos, hogy népszerű ember leszel.


Egy társaságban a nyíltabb, érdeklődőbb, beszédesebb emberek a népszerűbbek általában, mert közvetlenek, szórakoztatóak, könnyű velük beszélgetni, barátkozni.


Én is nagyon zárkózott, introvertált típus vagyok, de én nem szeretnék különösebb népszerűséget olyan emberek között, akik nem az én világom. Mit is kezdenék vele?

2015. okt. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értik, hogy ez egy alapbeállítottság, nem lehet megváltozni teljesen, jó tudom, hogy lehet fejleszteni a társas készségeket, de attól még sosem fogom úgy jól érezni magam egy társaságban, mint egy extrovertált.."


Mint introvertált írom, hogy nagyon rosszul állsz hozzá az egész dologhoz, mert az tényleg nem megoldás hogy befelé fordulsz és kategorikusan kijelented, hogy ez ilyen, nem lehetek nyitottabb, a világ kegyetlen és én nem vagyok belevaló.

Az oké, hogy az alap habitusod befelé forduló, de akkor is kellenek társas élmények és rekreáció, csak valószínű nem találtad meg azt a szórakozási formát vagy társaságot, amiben jól érzed magad, mert nem csak az lehet buli és kikapcsolódás, hogy elmentek egy diszkóba szétcsapni magatok, na abban én sem érezném jól magam. Kísérletezz kicsit, próbáld elcipelni a baráti köröd kiállításokra, koncertekre, jégkorizni, bowlingozni, stb. Ezek azért is jók, mert aktívan részt veszel az eseményekben, de nem kell annyit beszélni, mert csináltok is valamit. Egyébként ha nagyon nagy a társaság általában amúgy is szétesik a beszélgetés, görcsölés nélkül beszélgess csak 1 vagy 2 emberrel a többivel meg ne foglalkozz.


"én meg csak meg vagyok bélyegezve, hogy "a csendes",és ennyi. És tehetetlenséget érzek, mert nem úgy érzem, hogy ennyinek gondolnak, egy csendesnek, és kész."


Most nem rád akarom kenni a dolgot, de ha sosem beszélgettek, akkor hogyan tudnak elkönyvelni másnak? Az üres fecsegés is kell sajnos az életben, amit meg sose fogsz elsajátítani, ha nem jársz el emberek közé. Csak az a helyzet, hogyha te nem állsz ki magadért, akkor senki se fog.

2015. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én ezekkel mind egyetértek, csak annyi, hogyha nem úgy jönnének oda hozzám, hogy szia, te amúgy miért vagy ilyen csendes/rosszkedvű, hanem például egy más kérdéssel indítanának, akkor lehet én is máshogy állnék a dolgokhoz, és nem rögtön negatívan, és dühösen állnék a társasághoz. De ez most egyébként kimondottan az ilyen magamutogató társaságra igaz, ahova sajnos kénytelen vagyok járni. Az egyetemen szerencsére olyanok vannak, akik hasonlóak hozzám, ott érdekes, nagyon jól kijövök az emberekkel.

Nem igazán tudom megfogalmazni, de szerintem az a baj, hogy az elején nem nyitok rögtön az emberek felé, hanem csendesen figyelek, feltérképezem, megfigyelem az embereket, és utána nyitnék csak, de mire ide eljutnék, már jönnek a kérdések, hogy miért vagy csendes, és itt úgy érzem, hogy már be is skatulyáztak.

2015. okt. 11. 14:07
 10/14 opened paradise ***** válasza:
De akkor egyáltalán minek mész el ilyen helyekre?
2015. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!