Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elegem van. Miért kell minden...

Elegem van. Miért kell minden társasági eseményen kajálni? És miért gond az ha valaki nem akar?

Figyelt kérdés
Vannak emberek akik kínosan érzik magukat, ha mások előtt kell enniük. Vannak akik nem éhesek. Vannak akik fogyóznának. Vannak akik válogatósak vagy simán utálnak enni. Meg hasonlók... Jaaa, de aki nem eszik az le van szólva mindenhol. Megsértődnek rá meg minden. Miért? Olyan nehéz felfogni hogy nem mindenki akar mindig zabálni? Annyira elegem van már. Mindig én vagyok a fura meg a szar, mert nem eszek sehol szinte. De ha próbálok enni az sem jó, mert mindenhol akkora adagokat is adnak hogy a fele sem fér belém, aztán otthagyom, az is gond. Látják rajtam hogy undorodom a kajától, az is gond. Minden gond. Van ahol még 3 fogásos + desszert kajával fogadnak. Mi a frász? Van aki ennyit eszik ebédre normálisan? Mert kétlem.
2016. jan. 26. 07:04
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

1. Olyan nincs, hogy KÖTELEZÖ enni!!!! Azért sehol, senki nem sértödik meg, ha valaki nem akar enni!


2. Attól, hogy NEKED gondod van az evéssel, még nem az a megoldás, hogy MINDENKI maradjon éhes!!!!


3. Emellett enni jó, a legtöbb ember szereti a jó ételeket-italokat! Ez eleve hozzátartozik ahhoz, hogy társaságban jól érezzék magukat - éhesen nem túl kellemes eltölteni egy délutánt/estét!


4. Ha NEKED problémád van ilyesmivel, akkor elöször is keress fel egy pszichológust, mert ez beteges dolog, másrészt ne menj ilyen helyekre, ha ennyire zavar.

2016. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De épp ezaz, hogy úgy kezelik, mintha kötelező lenne enni. Elmegyek a párom családjához néha és teszik elém az undorító kajákat. Gusztusom nincs ránézni se, közlöm, hogy "kösz, nem kérem", és akkor halálosan megsértődnek. Még ezt emlegetik 1 év után is.

De ez csak egy példa, mert máshol is ez van, ha nem eszek munkahelyi összeröffenésen, akkor rólam beszél mindenki hogy "de finnyás valaki", meg "te jobban főzöl?", meg "félted a 40 kilódat?", ilyen beszólásokkal jönnek. Nem fogják fel hogy egyszerűen csak nem akarok enni.

Hát szerintem elég gáz, hogy ilyenek az emberek. Mi olyan irritáló abban ha nem eszik valaki, nem értem?! Márpedig láthatóan zavar mindenkit mikor én nem eszek velük...

2016. jan. 26. 07:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Részben egyet értek veled, mert ilyen helyzetekben én se szeretek lenni.(nem bírok sok ember elött enni) Amit én csinálok elmegyek az összejövetelekre és pár falatot valahogy lenyomok a torkomon aztán ennyi ha valakinek nem tetszik hogy nem eszem degeszre magam az így járt, letojom
2016. jan. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért a "párom családja" nem társasági esemény!!! Ha meg neked MINDEN ÉTEL undorító, illetve tényleg 40 kg vagy, akkor komolyan pszichikai segítségre van szükséged, a kérdésed alapján eléggé közle állsz az anorexiához - a kérdés csak annyi, hogy melyik oldalról.
2016. jan. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ezt át tudom érezni. Barátoknál, szülőknél oké, eszem, de ha távoli ismerősök kínálgatnak, akkor nem szeretem elfogadni az ételt. Én sosem kerestem erre magyarázatot, annyira nem idegesít a dolog. Ha valaki erőszakoskodik, hogy de, mindenképpen egyek, akkor elintézem azzal, hogy megmondom neki őszintén, nem tudok mások előtt felszabadultan enni. Ha nem tudja elfogadni, akkor így járt, én nem csinálok ebből problémát.
2016. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Elmegyek a párom családjához néha és teszik elém az undorító kajákat. Gusztusom nincs ránézni se, közlöm, hogy "kösz, nem kérem""


Így nem csoda, ha megsértődnek.

Előre kell közölni ilyen esetekben, hogy te most köszönöd, de nem szeretnél enni X okból (fogyózol, beteg vagy, rossz a gyomrod stb.), ezért rád ne főzzenek. Még ebből is lehet sértődés, de még mindig jobb, mintha azt hinnék, magával a kajával van gondod, nem a kajáLÁSSAL.

2016. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
menj el egy pszichologushoz. Attol, meg hogy te ilyen vagy, nem mindenki mas a hülye. Az elsö hozzaszolo egyebkent nagyon jol latja a helyzetet.
2016. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Problema veled van.

Nem kell. Nem gond. Igy mindjart jobb igaz? Ha nem vagy biztos valamiben, hasznalj logikat vagy kerdezd meg. E esetben logika eleg. Semmisem kotelezo, igy e ketto sem.

2016. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

általában mondjuk ilyen tipikus nagy étkezős társasági események, a nagy családi ebédek...ott a vendéglátó azért elég sokat dolgozik azon, hogy legyen bőven, sokféle étel, és rosszul esik nekik, ha nem eszel....nyilván bele se gondolnak, hogy esetleg nem vagy olyan nagy étvágyú, vagy fogyókúrázol....stb...

ki lehet ezt védeni úgy, hogy előre szólsz a háziaknak, hogy csak a legminimálisabb mértékben főzzenek Rád, így figyelmes voltál, mert nem főznek feleslegesen sokat, és nem veszik kárba...

amúgy persze, én simán megeszek egy hétköznap is ennyit.... és még fogyóznom se kell, mert nem látszik meg rajtam :DDD

2016. jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!