Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiunk pár napja nem...

2 éves kisfiunk pár napja nem hajlandó a lépcsőházból kijönni, fél éve jár már, eddig semmi gond nem volt. Kijön elkezd levelekre mutatni, földbe gyökerezik a lába és elkezd sírni amig oda nem megyünk, nem akar egy lépést sem tenni. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egyik este sötétben sétáltunk és megijedt a levelektől. Nem tudom, félhet a levelektől? De nappal is mutogat a levelekre és nem akar motorozni sem, nem teszi le a lábát és azt akarja vegyük fel. Szerintetek mi lehet ez a dolog nála?
2016. jan. 16. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem fél, pont 2 éves lányom most kezdett el fura dolgoktól félni, pl. eddig imádta a buborékokat, most mwg fél tőlük, ha rászáll teljesen kiborul. Nemrég parkolóházban megijedt az autózajtól, azóta a parkolóházban cipelni kell, mert fél.
2016. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez előfordul ilyen korban, de lehet attól is, hogy nem ismeri az adott dolgot rendesen. Ki lehetne próbálni, hogy a lakásba felvinni néhány többféle levelet és ott nézegetni, hátha akkor már kint sem fogja zavarni. Esetleg a padlón ahol hangja is van fújni a leveleket, hogy kicsit zörögjenek. Sokszor előfordul, hogy pl. a porszívótól 2 éves korig nem félt és utána nagyon. Remélem segíteni fog.
2016. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Enyém is hasonló. Elkezdett félelmet érezni és nagyon fura dolgokat választ ki magának. Pl. nem lehet SENKIN sapka, sem a nagyszülőkön, sem az apján, mert akkor sírva fakad és arra mutogat. Magán viszont megtűri.


Nem mer lecsúszni még a bébi csúzdán sem, holott még nyáron magától felmászott a magas csúzdára is, lecsúszott egyedül és mászott újra.


A falevelek érdeklik, de így ő is hirtelen változott.

Hogy miért fél a sapkáktól másokon, az rejtély, de ez van, majd változik úgyis hónap múlva. Szerintem hagyd kicsit, emeld fel, ne kelljen a levelekkel találkoznia, ha nem akar és az örökzöld bokrokról gyűjtsetek leveleket séta közben. Az enyém most azt imádja, onnan jutott eszembe pont ez.

2016. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én középső gyermekem 2 éves korában az emberektől kezdett félni, ha az utcán jött szembe valaki, kétségbeesett. Menjetek el egy közeli parkba vagy játszótérre, vagy esetleg autóval egy távolabbiba, ahol máson kell járni mint a házatok előtt, pl. nem járda van hanem fű vagy kavics. Félhet a levéltől is, meg akármi mástól is, ami kint van.
2016. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!