Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Élőben miért nem tudok beszélg...

Élőben miért nem tudok beszélgetni? Miért csak az interneten megy?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudsz te csak nem mersz félsz,izgulsz,zavarban vagy nem?:Dd Le kel küzdeni a félelmet.
2016. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Élőben valahogy soha nem jön semmi téma.
2016. jan. 27. 13:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezzel nem vagy egyedül, rengeteg embert érint manapság ez a "kór". A gép előtt ülve van időd összeszedni a gondolataidat, nem kell a másik szemébe nézned, nem látod a reakcióit, arcát. Amíg a másik a választ írja, neked már meg sem kell várnod, már írhatod a következő gondolatot.


Nem szabad rágörcsölni az élőben való beszélgetésre, hiszen ahhoz két ember kell, nem neked kell fenntartanod a beszélgetést, hogy ne legyenek kínos csendek. Több önbizalom kell és nem kell folyamatosan, megállás nélkül karattyolni, mert érdekesebbnél érdekesebb dolgokkal előállni. Vannak emberek, akikkel nehezen megy a kommunikáció, mert nincs meg az összhang, és vannak, akikkel meg órákat lehet beszélgetni, ez teljesen normális.

2016. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gép előtt ülve ezer más dolog eltereli a figyelmed, viszont ha egy emberrel vagy kettesben, akkor csak ő van, nem tudsz hova "menekülni" közben.
2016. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az közrejátszhat, hogy nem vagyok megelégedve magammal külsőleg?
2016. jan. 27. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Marhára közrejátszhat. Amíg nem fogadod el magad, addig más sem fog. Ezt sugárzod ki magadból élőben. Tegyél azért, hogy jobban érezd magad, változtass magadon, hogy több önbizalmad legyen.
2016. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez a két beszélgető emberen múlik.

Volt amikor táncpartnert kerestem és eredetileg csak azért ültünk be egy kávéra, hogy megbeszéljük milyen csoportba menjünk, aztán megállás nélkül dumáltunk jobbnál jobb témákról 5 órán keresztül.

Máskor meg randin alig bírtuk végigszenvedni a másfél órát, mire a lány busza indult.

Sok ilyen példát tudnék mondani, a lényeg: ha valakivel megvan az összhang, akkor nem lesz probléma a beszélgetéssel. Az pedig, ha nincs meg ez, az egyikőtöknek sem a hibája, egyszerűen mások vagytok.

2016. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nekem olyan problémám van, h 1-1 emberrel tudok beszélgetni személyesen, 3-4 fő, már messze nem az igazi, elvétve tudok megszólalni, 5 főtől pedig pánikba esek, leáll minden. Nem bírok megszólalni. És azt tapasztaltam, h általában egy emberrel is akkor megy jól a beszélgetés, ha van róla előismeretem, nem teljesen idegen, szimpatikus vmennyire, de persze vkivel akkor sem tudok beszélni, ha régóta ismerem, esetleg rokon is.

A szorongás mindig jelen van.

2016. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én is nagyon hasonlóan vagyok, mint az utolsó. Bár én néha egy emberrel se tudok, mert ahogy a kérdezőnek se, nekem se jönnek a témák. De egy emberrel még mindig könnyebb.

Nekem már a 2-3 fő pánikot okoz, kivéve, ha mindüket régóta ismerem. Amúgy képtelen vagyok megszólalni, még akkor is, ha egyiküket ismerem. Vagy ha mindegyiküket mondjuk csak látásból.

2016. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

És ti is elpirultok?

Sokszor azért nem megy a beszélgetés, kérdés, válasz, mert érzem, h kezdek pirulni, és elterelem a figyelmemet, vagy elfordulok. Olyan időszakom is volt, hogy minden egyes szónál elpirultam, akár hozzám beszéltek, akár rólam, akár én válaszoltam. Ha folyamatos beszéd volt vissza se jött az eredeti bőrszínem. És le is izzadok.

Kérdezni nem igazán merek. Nem is szólalok meg elsőként, csak ha kérdeznek. Olvasás, filmnézés, írás, telefonálás közben is előjön. Sötétben is. Pedig olyan sokszor megszólalnék, hallom a sok hülyeséget, és úgy kijavítanám őket, de nem merem, mert még úgy tűnne, h hazudok.

2016. febr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!