Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak itt nagyon szegény de...

Vannak itt nagyon szegény de POZITÍV, OPTIMISTA, ÖNFEJLESZTŐ, emberek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék ilyen emberekkel barátkozni, ismerkedni. Szeretnék fejlődni, többre vinni az életben, de ehhez le kell cserélnem a pesszimista és problémás baráti körömet pozitív emberekre?


Hol találok ilyen gondolkodású embereket Budapest környékén?



2016. febr. 2. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen típusú emberből mostanság akad biztosan, mert szerencsére az emberek közül már sokan rájöttek, hogy igazából csak magukra számíthatnak. Az állam mint olyan, nem törődik az emberekkel, legfeljebb csak addig, ameddig van még mit kipréselni belőlük anyagi értelemben. Az első lépés mindig az, hogy önmagaddal legyél jóban, ha ez már megy, akkor apránként jöhetnek a többiek is, de ez igazából időigényes folyamat. A barátkozásnak akkor van igazán értelme, ha már tudod mit vársz ezzel kapcsolatban magadtól és a leendő barátaidtól, pontosan miért szeretnél velük együtt lenni, hogyan képzeled el a kapcsolatotokat és melyek azok a határok, ameddig közel engedsz valakit magadhoz. Ill. menyire tudod tolerálni azt, ha mások csak egy bizonyos felületen engednek számodra betekintést az életükbe.
2016. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Leginkább a szabadidőm eltöltésére. Emberek között is nagyon magányosnak érzem magam, mert racionális vagyok, szeretnék nem csak sok pénzt, de anyagi függetlenséget.


Az emberek 60%-a (haverok, buli, fanta, család, férj-feleség, gyerek) kiesett mert számomra ők vegetatív zombik, akik a pillanatnyi örömökért feladják a jövőjüket.


Van még 35% körüli bulldog karrierista, akinek szabadideje nincs, nem él, képes még 3 milliós fizetésért is napi 16 órákat dolgozni, repülni, konferenciákra járni, a gyerekeivel hetente 1 órát tölt, a felesége a kertésszel, ő a prostikkal szexel, nagyon sok pénzt keres, de ő maga nem élvezi.


Meg van még 5% aki úgy gondolkodik mint én, de az általában vagy nagyon gazdag vagy elvont hippi.

2016. febr. 2. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szegény nem vagyok, de egyáltalán nincsenek jó kilátásaim, ami miatt rengeteget emésztettem magam és ez depresszióba sodort. Nem rég jöttem rá, hogy máshogy kellett volna hozzá állnom, nem éri meg az életed árán is idealistának lenni, ezért elkezdtem pozitívan szemlélni a dolgokat és remélem ki tudom húzni magam ebből.
2016. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok szegény, gazdag sem, hippi sem, sima átlagember vagyok, aki nem érti, miért jajveszékel a környezet, mikor no budget kisfilmet forgatok, animációt rajzolok, hangokat akarok keverni alá, regényeket akarok írni (arra gyakorlok a rövidebb forgatókönyvekkel, novellákkal, mert amúgy írni utálok, de nem baj, legalább van miért küzdeni :D )


Van egy-két hely, ahova el szeretnék utazni, két-három (+-10) tevékenység, amivel szívesen szórakoznék, csak némileg javítani kell az időbeosztáson, theano doksit szívesen lenyomnám a torkán annak, aki azt épkézláb dokumentációnak meri állítani (bár tudom, hogy sok munkája van benne a készítőknek, de mikor egy hetem van a beadandóra olyankor sokat esik az empátiám), stb.


Én amúgy egyszerre vagyok pesszimista és optimista, és ezalatt semmiféle lelki betegséget nem kell feltételezni. Csak hajlamos vagyok kétféle nézőpontból látni a dolgokat. (Meg némileg ingadozok a két hangulat között, de ez van. Szerencsére depresszió felé nem szokásom csúszni.)


Amúgy tavasszal/nyáron portréfotózást tervezek gyakorolni lelkes jelentkezőkön, akik jutalmul csak a képeiket kaphatják meg, de ha érdekel, szólj :D

(helyszín: Budapest)

Azért tavasz/nyár, mert stúdióm az nincs, kültéren meg lefagy a kezem ha hideg van :D


Konkrétan barátkozni akkor lehet velem, ha tudunk valami közös tevékenységet végezni, pl. regény- és forgatókönyvírás, filmezés, szinkronszínészet, tenisz, squash, egyéb érdekes sportok, kivétel: kondi, jóga, és minden olyan, amit csak azért szokás csinálni, hogy jó alakunk legyen.


Jöhet még: Goldberg gép építés, némileg rendesebb robot építés, hangszerekkel játszás („rajta” játszani sajnos nem tudok, bár tanultam, de ettől még érdekes dallamokat össze lehet rakni. Hasznos dolog filmkészítéshez :D )


Hmm, nagyon egyhangú a gondolatmenetem. De ha ennél többet csinálok egyszerre, akkor nagyon nem halad semmi.


Téged mi érdekel? Akár messziről is? (Nem kell érteni hozzá, hogy érdekeljen :) )

2016. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az miért fontos, hogy szegények legyenek, nem tudom.


Meg aztán az is igen relatív, hogy ki mit tart pozitívnak, vagy éppen optimistának.


Biztos, hogy le kell cserélni őket? Olyan hideg, számítónak tűnik. Hiszen a barátaid, nem?

2016. febr. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Végre egy értelmes ember ilyen téren. :)


Tejesen igazad adok kérdezö az emberek 60-70 % elveri a pénzt, mivel ennyivel nem érdemes neki álni semminek. Inkabb vesszünk egy lottószelvényt, a többiböl meg elmegyünk nyaralni. Vannak a munkamániosok ök nalam a rabszolgak kicsvel több fizetesért.


Én nem vagyok szegény (átlagos családbol származok, volt mindik kaja, sajat ház meg kocsi), sokan most már dúsgazdag mondanak. (olyanok akik sokkal nalam jobb anyagia helyzetböl indult). Az hogy akor kellek mikor akarok az megfizetlent. =)


Hogyan lehet elérni?

Ha "mobil" akarsz lenni akor a válasz: részvények, de ahoz több idö meg töke kell.

A masodik megoldas ingatlan, igaz van vele egy kis "munka" de gyorsabban lehet pénzre szert tenni.


Remelém tutam segiteni és motiválni!

Csak ne add fel, mikor én 17 évesen elmeséltem hogy igy akarok élni akor kinevetek. (Kivéve apám, ö tamogatod)

2016. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Arra még nem gondoltál, hogy azért van kevés szegény ember, aki így gondolkodik, mert ha ezt a felfogást erősíted, akkor sikeres leszel? :)
2016. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!